Şimdi Ara

LINUX MINT 18 SARAH WIFI GÖRMÜYOR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Arkadaşlar ben bugün Linux Mint 18 Sarah kurdum ve Windows 10'un yanında kullanıyorum yani bilgisayarda 2 tane işletim sistemim var. Başka cihazlardan ve Windows 10'dan internete bağlanabiliyorum ancak Linux Mint 18 Sarah ile ne kadar uğraşsam da bağlanamadım. Gizli ağlara bağlanmaya çalıştım, DNS ayarlarıyla uğraştım, önceki konularda Linux Mint 17 için cevaplar vardı onu da onlarca kez denedim, uçbirime yazmam gereken kodları da çok denedim. Ancak şu an hâlâ internete bağlanamadım. İşin garip tarafı android cihazımın hotspotunu açınca ona bağlanabiliyor ve sayfaları açıyor. Neden her cihazın bağlandığı modeme bağlanamıyor onu anlamış değilim. Ne yapmam gerek? Yardım edin lütfen.

• network yöneticisinden ayarla... 129.250.35.250,129.250.35.251 dene...
  • Kernel güncellemeyi deneyebilirsiniz. Realtek markalı wifi modüllerindeki sorunlar genelde kernel güncelleme ile çözülüyor diye biliyorum. Güncelleme sürücüsünde kernel kısmında daha yeni kerneller olmalı.. Son sürüme
    yükseltin derin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam oncelikle Wifi için kullandığınız modül PC nizin içinde çakılı bir ürün müdür? (Notebook mu kullanıyorsunuz kısacası), ya da USB den dışarıdan takılan bir ürün müdür?

Android e bağlanabildiğinize göre modülü tanıyorsunuz gibi görünüyorsunuz.

lspci | grep -i wireles

komutunun çıktısını buraya yazabilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mesutalf -- 21 Aralık 2016; 17:22:2 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.