Şimdi Ara

Linux hdd mi sildi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
204
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar dün pc me windows 7 varken linux yükledim windowsun yanına kur diyerek sonra bir baktımki windows açılmıyor ben hdd 5 bölümden oluşuyordu linux sadece kendi yüklü bölümü gösteriyor 160 gb lik hdd nin sadece 80 gb sini görüyorum benim diğer bölümlerdeki verilerim ne oldu ayrıca windows yükleme bölümünde disk seçme bölümünde sadece linux olan bölüm gözüküyor diğerleri yine gözükmüyor ne oldu şimdi ben onu merak ediyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• gparted ile bak... muhtemelen uçtu...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Scoffold54

Merhabalar dün pc me windows 7 varken linux yükledim windowsun yanına kur diyerek sonra bir baktımki windows açılmıyor ben hdd 5 bölümden oluşuyordu linux sadece kendi yüklü bölümü gösteriyor 160 gb lik hdd nin sadece 80 gb sini görüyorum benim diğer bölümlerdeki verilerim ne oldu ayrıca windows yükleme bölümünde disk seçme bölümünde sadece linux olan bölüm gözüküyor diğerleri yine gözükmüyor ne oldu şimdi ben onu merak ediyorum

Keşke önce yedek alsaydınız. Hdd üzerinde işlem yapmadan önceki ilk ve tek altın kuraldır yedekleme. Neyse. Eğer Linux canlı cd olarak başlıyorsa pcyi Linux cd usb drive ile başlatın ve hdd bölümlerini kontrol edin.

• Malesef bütün verilerim gitti windows yanına linuxu kurdum başarılı bir şekilde ama genişletilmiş bölüm yazıyor windows üzerinden yeni basit birim açamıyorum

• verilerin kaybolduğuna üzüldüm

böyle bir sorun başıma gelmedi, açıkçası ben başıma gelen sorunları yabancı forumlarda aratıp çözdüğüm için pek fikir sahibi de değilim
  • Aynı durum benim başıma geldi.Veri filan kalmadı.Kurtarma işlemi ile biraz kurtardım.Kurtardıklarım da hasarlı çıktı
  • Kurarken en garanti yol ayrı bir bölüm oluşturarak kurulumun yapılacagı bölümü elle seçmek.
  • Kac kere dual boot yaptim,bir kez bile Windows un oldugu alan ucmadi

• Linux'ta Windows bölümü gözükmüyorsa bu durumda veriler silinmemiş de olabilir. Bazen /mnt/win şeklinde bir bağlama noktası belirlendiğinde disk bölümü gözükmezken aynı bölümü /media/win şeklinde bir bağlama noktası belirleyerek Linux altında görebiliyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hbeton -- 13 Şubat 2017; 18:1:10 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.