Şimdi Ara

Linux açılmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
1
Favori
1.097
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar dün bilgisayarıma Kali Linux kurdum ve kurulumu başarıyla tamamladım ancak bir türlü ekran gelmiyor ve açılmıyor gri bir sayafa mouse imleci ile kalıyor yardımcı olur musunuz?
    Linux açılmıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egeb17 -- 26 Ağustos 2017; 22:9:9 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Recovery mode seçeneği var ancak bastığımda oda tıpkı bu şekilde gri sayfada kalıyor siz açılmadan önceki root şifresini isteyen yerdeki yazıları mı görmek istiyordunuz?

• Herhangi bir yazılı ekrana ulaşmadan önce grub ekranı açılıyor ve otomatik başlayınca gri ekran cıkıyor

Tty ekrnaında systemctl status --failed yazdığımda ise 0 failed cıkıyor yabi hata yok ancak birtürlü gri ekranın ötesine geçemiyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egeb17 -- 28 Ağustos 2017; 13:41:56 >
  • https://youtu.be/A1-WMAEFJwU

Bakın login ekranı açılıyor zaten ancak ben o şifre yazma yerini göremiyorum çünkü görüntü ekrana sığmıyor dolayısı ile aslında sorunsuzca açılıyor ancak biz göremiyoruz sanırım

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Maalesef ki notebook yada normal bir kasa değil tablet boyutunda bir mini-pc ekranı yok bu yüzden arkasında vga ve hdmi çıkışları var

Sistem Özellikleri:
    CPU: i7 4510U
    GPU: Intel HD4400
    4GB RAM
    128GB SSD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi egeb17 -- 31 Ağustos 2017; 10:11:31 >
  • vga ile monitöre takıp denedin mi? yada hdmi ile tvde...
  • Bilgisayarındaki ekran paylaşım modunu değiştirmeyi dene klavyenin üstünde bunun için bir tuş var.

• Sadece ekrana görüntü vermesi için gelen temel sürücülerin yüksek çözünürlük desteklememesinden kaynaklanıyor.
    Daha sonra başına böyle bir durum gelenler için çözümü:

Masaüstü ortamına göre değişmekle birlikte genellikle:
    Alt + F2 yapıp daha sonra,

xrandr -s 1280x720

komutu verebilirsiniz. Yine gözükmezse 800x600 değerine düşürün.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.