Şimdi Ara

Linksys Wap300n

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
2.450
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba bir konuda yardımınıza ihtiyacım var.
    Bu gün bimekste bu ürünü gördüm diğer yerlerden ucuz diye işimide görür düşüncesiyle aldım.

Evde bir masaüstü bilgisayar var buna bağlı bir modem. Huawei 521hg modemim var.Modem tek ethernetli bunuda masaüstü bilgisayara bağladım. Evin köşe odalarında internet çekmiyor bu yüzden bu accsess point vede repeater özelliği olan cihazı aldım. Fakat kurulumunu bir türlü yapamadım. Ne yapmam gerek biri bana yardımcı olsun lütfen. Bu cihazı ortada bir yere koyacam kablosuz dağıtım gücünü arttırsın istiyorum.
    Aynı şu dark veya tp linkin doğrudan prize takılan cihazları gibi umarım bu özelliğe sahiptir yoksa kablo veya araya başka bir ürün almam gerekir mi ?

• quote:

Orijinalden alıntı: CaRBiNe

Arkadaşlar merhaba bir konuda yardımınıza ihtiyacım var.
    Bu gün bimekste bu ürünü gördüm diğer yerlerden ucuz diye işimide görür düşüncesiyle aldım.

Evde bir masaüstü bilgisayar var buna bağlı bir modem. Huawei 521hg modemim var.Modem tek ethernetli bunuda masaüstü bilgisayara bağladım. Evin köşe odalarında internet çekmiyor bu yüzden bu accsess point vede repeater özelliği olan cihazı aldım. Fakat kurulumunu bir türlü yapamadım. Ne yapmam gerek biri bana yardımcı olsun lütfen. Bu cihazı ortada bir yere koyacam kablosuz dağıtım gücünü arttırsın istiyorum.
    Aynı şu dark veya tp linkin doğrudan prize takılan cihazları gibi umarım bu özelliğe sahiptir yoksa kablo veya araya başka bir ürün almam gerekir mi ?

Huawei 521 modemi bilmemekle birlikte, zannederim cihaz da 1 eternet port var ve WiFi ozelligine sahip? Modemin Eternet portu'na almis oldunuz cihazi takacaksiniz ve cihazla birlikte gelen yazilim sayesinde kurulumu otomatik yapmasi gerekir. Modemde 1 port olmasi size kurulum asamasinda zorluk cikarabilir cunku genelde bu tur setup islemlerinin kablo ile yapilmasi uygun oluyor (2 port olsaydi kolay olurdu)

Soyle deneyin,

1. Bilgisayarinizi WiFi ile baglayin.
    2. Modemin arkasindaki porta Linksys AP takin
    3. Bilgisayarinizdan setup programini calistirin.
    4. Kurulumu tamamladiktan sonra Linksys AP'u evde istediginiz yere tasirsiniz ve modemdeki porta gene bilgisayariniz baglarsiniz.

• Dün kurulumu yaptım bir arkadaşta yardımcı oldu sağolsun. Bilgisayara ethernetten bağladım. Adım adım gittim ve en son adımda benden modemdeki wps düğmesine basmamı istiyor yada o kısmı manuel ayarlamamı istiyor tabi bende ayarlayamadım. Hg521 de bu ayarları nasıl yapabilirim.

Birde kontrol etme amacıyla , diyelim ki ayarları yaptım ve bağlanmak istediğim bölgenin yakınına cihazı çektim. Bu cihaz üzerinden bağlanıp bağlanmadığımı nasıl kontrol edebilirim. Repeater olarak kullanılan cihazlarda belli bir db sinyal değeri alması gerekiyormuş modemden bu sinyal değerini nasıl görebilirim ?
    Edit: Sorun kalmadi wps dugmesine filan basmadan birakip koyacagim yere cihazi koydum su anda evin her yerinde kapilar kapali olsada full cekiyor.telefondada wifi analyzer adli bir programla ayni ssid altindaki tum cihazlari ve cekim guclerini gorebiliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CaRBiNe -- 31 Aralık 2013; 9:35:19 >
  • CaRBiNe kullanıcısına yanıt

Üründen memnun musunuz? Eski konuymuş fakat zyxel 3205 v2 cihaz aldım. Çekim gücü ve menüsü dahil hiç memnun değilim. Çok basit bir ürün. Çekme ve bağlanma sorunları var.
  • heavyrocker kullanıcısına yanıt
    Evet üründen memnunum. Extender olarak kullanıyorum. Sadece evin diğer yarınsına modem ile internet veremiyordum. Bununla evin her yerinde internet var.
  • CaRBiNe kullanıcısına yanıt
    Bazı kişiler, elektrik kesildiğinde, cihaz kurulumunun sıfırlanfığından bahsetmişler. Yan binadan internet alıp kendi evime yaymayı, universal repeater olarak düşünüyorum. 15-20 metre mesafe var. Onun çekiminin de pek bir şey katacağını sanmamaya başladım. 10-15 dbi anten alıp zyxel e takmayı düşünmeye başkadım. Anten çok şey değiştirir mi bilmiyorum?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10-15 m mesafe için birşey diyemem ne yazıkki. Ancak kısa mesafeden alıp dağıtım yapınca iş görüyor. Bulunduğum bölgede süreki elektrik kesilmesine rağmen, elektrik kesildiğinde herhangi bir sorunla karşılaşmadım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.