Şimdi Ara

Lifter Sesi( Acil Yardım )

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
194
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selamun aleyküm arkadaşlar. Aracımda yaklaşık 3 aydır bir ses vardı gezmediğim usta kalmadı. Hepsi beni arabanda birşey yok diye gönderiyordu. İnternetten yaptığım araştırmalar sonucunda sesin lifter/subap sesine benzediğine karar verdim ve bugün tekrar ustaya gittim. Lifterler değişecek bir tanesi bozulmuş dedi. Ustam görmeden 1 tanesinin değişeceğini nasıl anladınız belki 2 tanesi bozulmuştur. Ayrıca bu bozulabilen birşeymidir? Motor üst kapağı triger felan sökülecek lifter değişecek dedi. Araba 2012 model fiesta 1.4 dizel 108 bin km’de. Bana vakti gelmiş dedi. Hayatımda ilk defa duyduğum birşeyi rutin bir değişimmiş gibi anlattı. Yağı değiştirmek gerekir mi dedim ona gerek yok dedi. Ya arkadaş bu yağın içindeki bir parça değil mi bu bozulduysa şayet yağdaki bir sıkıntıdan dolayı bozulmuştur ilk öncelik yağı değiştirme fikri olmamalımıydı? Tamam tecrübesiz olabiliriz ama parayı sokaktan toplamıyoruz. Yağ bakımı 6000 km önce yapıldı bu ses ise yaklaşık 800-900 kilometredir var. Yağ değişimi sonrasında ustanın aşırı ısrarına dayanamayıp bor katkı maddesi koydurmuştum. Bu lifterlerin ses yapmasına neden olmuşmudur? Motor temizleyicisi kullanarak yağ değiştirmeyi denesem sorunum çözülür mü? Bu ses aracıma zarar verir mi? Kusura bakmayın biraz uzun oldu ama gerçekten güvenilir bir usta bulamadığım için arabanın her tarafını dağıttırmak istemiyorum sizlerin yardımlarını bekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.