Şimdi Ara

LibGDX mi Android Studio mu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
299
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 3-4 aydır oyun geliştirmeye çalışmakla uğraşıyorum ve oyunumu Androide taşımak istiyorum. LibGDX mi Android Studio mu? Tercih meselesi biliyorum ama sizce hangisini kullanmalıyım hangisi daha iyi? Ya da bunlardan birini kullanıyorsanız tutorial linki atabilir misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eskihayatınıisteyenadam -- 12 Ocak 2021; 12:41:34 >

• unity

• Hocam merhaba, öncelikle şunu belirteyim bir konuyu sanırım yanlış anlamışınız. LibGDX Java için oyun geliştirme frameworküdür. Android Studio ise bir IDE'dir.

Asıl soruna gelirsek libGDX ile 6-7 aydır içli dışlıyım. Yaptığım çeşitli oyunlar oldu ancak sadece birkaçının gerçek anlamda üstüne düşüp tamamlayabildim. Onun haricinde libGDX bence Android için biçilmiş kaftan. Unity'e göre avantajları splash screen, uygulama boyutu, performans dezavantajı ise daha zor. LibGDX ile devam etmek istersen sorun olursa yardımcı olmaya çalışırım her zaman.

Oyunumun linki : https://play.google.com/store/apps/details?id=com.emreozgenc.brainpractice

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr.Tiger -- 20 Şubat 2021; 19:18:47 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.