Şimdi Ara

Lgs hakkındaki düşünceleriniz

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
1.045
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Öncelikle hepinize geçmiş olsun inşallah istediğiniz iyi ve nitelikli liselere gitmeniz dileğiyle. Size bir sorum olacaktı.
    Kardeşim LGS de
    Türkçe 18d 2y
    İnkılap 10d 0y
    Din 9d 1y
    İng 9d 1y
    Mat 16d 2y 2b
    Fen 20d 0y
    Toplam 80 nete tekabül ediyor puan ve yüzdelik dilimini hesapladım. Yüzde 2.84 ve 462 puana tekabül ediyor. Tabi inşallah kaydırma yapmazsa bu netlerin aynısı çıkacak sınav sonuçları açıklandığı zaman.
    Sizce geçen seneye göre yüzdelik dilimi 2.84 olan birinin gecen sene 4.25 ile alan bir lise ile 6.36 ile alan bir liseye gitme ihtimali yüzde kaç? Bir de sizce sınav geçen seneye göre kolay mıydı zor muydu? Yüzdelik dilimler geçen seneye göre nasıl oynar? Pek bilgim olmadığı için sizlere sormak istedim. Butun sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Hocam sınav geçrn seneye göre zordu ayrıca yüzdelik dilimi hesapladım demişsiniz ama maalesef şimdi yüzdelik dilimi hesaplamanız mümkün değil sınav geçen seneye göre zor olduğundan muhtemelen yüzdelik dilimi 2.84 değil 1.60 falan gelir buda gayet güzel bir sonuç..

• Alpha_Konig A kullanıcısına yanıt
    Şimdiye göre değil geçen seneye göre hesapladım zaten hocam. İnsallah öyle olur dediğiniz gibi olur. Teşekkür ederim cevapladiginiz için

• Lise puanlarının istatistiğine bakarsanız 2017 de 450 ile alan bir okul 2018 de 300 e düşmüş 2019 da ise 470 e yükselmiş.

Görmüştüm bunu. İnşallah yüzdelik dilimi sizin dediğiniz gibi olur

• İnşallah hocam.

• Hangi liseyi düşünüyorsunuz bende girdim lgs yede

Ben girmedim ya kardeşim girdi 😂. Zaten üni 2.sinifim ben. Mersin/Erdemlide oturuyoruz normalde. Eğer olursa ilk tercih Yahya Akel Fen Lisesi sonra ya İçel Anadolu Lisesi ya da Erdemli Fen Lisesini düşünüyor normalde. Ama Yahya Akel Fen Lisesi gelmeme ihtimali de var.
    Diğer iki lise arasında henuz karar veremedi kimse. İçel Anadolu lisesi daha iyi yüzdelik dilimi ama orası uzak bizim eve. Bilemiyorum. Siz kaç net yaptınız ve nereyi düşünüyorsunuz

• Ben 440 puan yaptım hocam kaydırma yoksa,lise olarakta daha tam karar veremedim ben hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alpha_Konig -- 2 Temmuz 2020; 17:7:9 >
  • emoyldrm42 E kullanıcısına yanıt
    Siz hangi ünide okuyorsunuz hocam?

• Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi hocam

Puan iyi de nerde oturuyorsunuz acaba?

• İstanbul hocam

İstanbul'da bir sürü nitelikli liseler vardır. İnşallah gideceğiniz yer hem oturduğunuz yere yakın hem de gerçekten kaliteli bir yer olur. Lise sadece iyi bir üniversite için araçtır. Bunu unutmayın yeter

• İnşallah hocam

• benimde :
    puan 426
    yd 4.06
    bursa'da yaşıyorum bursa erkek lisesi ile şükrü şenkaya arasında kaldım bursa'da yaşayan varsa biraz yeşillendirsin lütfen.
  • EinemStick kullanıcısına yanıt
    Kusura bakma şimdi görebildim yorumunu. Maalesef bursa da yaşamıyorum ve bilemiyorum o yüzden. İnşallah istediğin yer gelir

İl ve Türkiye geneli yüzdelik diliminiz ve puanınız kaç geldi acaba?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.