Şimdi Ara

★★★ LG V20 ANA KONU ★★★ (153. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
3.918
Cevap
35
Favori
209.236
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 151152153154155
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • LG G6 mı LG V20 mi ikisinide kullanan varsa hangisini tavsiye eder acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: BuRDeN

Arkadaşlar selam,

Son çıkan v10o güncellemesinden sonra benim telefonda şarj yeme sorunu oluştu. Gece %100 şarjla bırakıyorum sabah bi bakıyorum şarj %62. Ne ısınma var, ne o esnada arkada çalışan uygulama var. Yeni güncellemeden sonra oldu diye düşünüyorum. Aynı sorunu yaşayan var mı?

Dün gece %48 şarjla bıraktığım telefonum sabah kalktığımda kapanmıştı ve maalesef bir daha açılmadı. Şengüllerin merkezine götürdüm verdim. Ellerinde v20 parçası olmadığından -ki yeni model telefonların parçaları genelde ellerinde bulunmuyormuş- (Mesela G6 ve Q6'nın da parçası yokmuş) telefonu bırakmak zorunda kaldım. Kimbilir ne zaman tamir olur

• Arkadaş demeyin şöyle kapandı açılmadı diye, sabah işe gidiyoruz alarm çalmazsa yanarız :)) telefonu mu seviyorum, herhangi bir sorun yok, ama bu mesajlar beni korkutuyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

Arkadaşlar selam,

Son çıkan v10o güncellemesinden sonra benim telefonda şarj yeme sorunu oluştu. Gece %100 şarjla bırakıyorum sabah bi bakıyorum şarj %62. Ne ısınma var, ne o esnada arkada çalışan uygulama var. Yeni güncellemeden sonra oldu diye düşünüyorum. Aynı sorunu yaşayan var mı?

Dün gece %48 şarjla bıraktığım telefonum sabah kalktığımda kapanmıştı ve maalesef bir daha açılmadı. Şengüllerin merkezine götürdüm verdim. Ellerinde v20 parçası olmadığından -ki yeni model telefonların parçaları genelde ellerinde bulunmuyormuş- (Mesela G6 ve Q6'nın da parçası yokmuş) telefonu bırakmak zorunda kaldım. Kimbilir ne zaman tamir olur

Batarya ile ilgisi olmayan, anakartta bir sorundan kapanmış olmalı. Tabi ki bu tür vakalar pek iyi değil. Ben alalı 2 ay olmadı şimdiden birçok resim, video, chat log, belge doldu telefon. Bir şekilde bende de öyle bi arıza olsa durum b*mb*k olur cunku tüm verilerim dahili hafızada, SD kart takılı değil. O şekilde servise vermek istemem cunku tamir olup düzeldi diyelim ya verilerim başkası tarafından görülebilir olacak ya da belki anakart değişip silinecek. Uzun lafın kısası günümüzde bir telefonun bu tarz sorun hiç yapmaması gerekli.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• BuRDeN kullanıcısına yanıt
    Geçmiş olsun aynı duruma benzer bir olayıda ben yaşadım geçtiğimiz haftalarda %70 lerde bıraktım gece sabah kalktığımda şarjı bitip kapanmıştı telefon şarj olunca açıldı gerçi ama kendi kendine açılıp kapanma,çift tıklamaya tepki vermeme,ikinci ekranın kendi kendine uygulamalara girmesi gibi sorunlar yaşayınca servise verdim bende bekliyorum telefon ne şekilde gelirse gelsin satıp kurtulucam millet elimde kapaklı kırmızı renk samsung telefon görünce söyledikleri şey 'yinemi' oluyor bende malasef diyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: my07xxx

Geçmiş olsun aynı duruma benzer bir olayıda ben yaşadım geçtiğimiz haftalarda %70 lerde bıraktım gece sabah kalktığımda şarjı bitip kapanmıştı telefon şarj olunca açıldı gerçi ama kendi kendine açılıp kapanma,çift tıklamaya tepki vermeme,ikinci ekranın kendi kendine uygulamalara girmesi gibi sorunlar yaşayınca servise verdim bende bekliyorum telefon ne şekilde gelirse gelsin satıp kurtulucam millet elimde kapaklı kırmızı renk samsung telefon görünce söyledikleri şey 'yinemi' oluyor bende malasef diyorum...

2000'li yıllarda arkadaşla AVM'de gezerken vitrinde cok güzel bir Siemens telefon gördük, arkadaş ta ben de hayran kaldık ve ikimiz de aynı anda aldık. aradan geçti bir süre, yaz tatili falan arkadaşla karşılaştım cebinden Siemens'i bir çıkardı, aman dedim o ne, her tarafı parçalanmış dağılmış telefon, ya sorma plaja gittik orda oldu. Kullanım şekli, cok önemli. Ben LG V20'yi şarj ederken, ısınmasın diye klavyenin üstüne koyuyorum, klavye tuşları arasından hava alıp ısıyı tahliye etsin diye.Yatağın üstüne Laptop koyup HD film seyredilmeyeceği gibi cebi de hızlı şarj ederken cebin cok ısınacağı yerlere koymamak gerekli.Tabi ki sadece öylesine bir örnek. y.dışından arkadaş Skype tan arıo, saatler boyu sohbet görüşme iyi de skype android 7'de işlemciye ve ekrana acayip yükleniyor, telefon zorlanıo o yüzden skype değil de işlemciye ekrana o kadar yüklenmeyen daha sade chat programlarını dayattım arkadaşa. Ya onlardan kullanıyorum ya da Laptop'tan. Skype cepten kullanmıyorum. Bu da bir örnek sadece. Sonuç: Sapasağlam sorunsuz ve 2 güne kadar şarjı dayanan bir telefon.

• quote:

Orijinalden alıntı: my07xxx

ikimize de geçmiş olsun dostum ne diyim
  • Hocam emin ol bugüne kadar cihazı hiçbir şekilde ne zorladım nede hırpaladım, telefonu şarja taktığımda ya masanın üzerinde olur yada camın kenarındaki mermerin üstünde ve cihaz tamamen şarj olana kadar hiçbir şekilde cihazı ellemem, 1 tane bile oyun yoktu cihazımda uzun zamandır mobile oyun oynamıyorum klasik facebook vs programları mevcuttur size hak veriyorum kullanma tipi önemli ama ben hiç hırpalamadığım halde cihaz böyle oluyorsa hırpalasam allah bilir neler olacaktı bence ürettikleri cihazlarda sıkıntı var adam sözde dünyanın ikinci ekran üreten firması ama her ekranında sorun var LG nin çözmesi gereken sorunları var firma olarak bunları çözmedikleri sürece ben inanmıyorum sorunsuz Lg cihazı olacağına, emin olun benim veya sorun yaşayanların yaşadıkları sorunları sizlerde yaşıyacaksınız ki ben masa başı bir işte çalışıyorum iş yerinde çok kullanma şansım olmuyor genelde neyse cihaz servisten gelsin iphone geçicem, adamlar özellik koymuyor ama cihazları bozulmuyorda kendimizi böyle avuturuz artık...

• BuRDeN kullanıcısına yanıt
    Saol dostum senin cihaz bootlop olmuş anladığım kadarıyla, demekki Lg hala bootlop sorununu aşamamış büyük konuşmak gibi olmasında lg den kürdan çöpü almam galiba bundan sonra güzelim cihaz servisten çıkmıyor bu modeli lg değilde samsung üretse ben inanmıyorum bu kadar sorun yaşayacağımıza insanlar lg pişmanlıktır dedikleri zaman çok kayle almıyordum almak lazımmış...
  • Haklısınız hocam bende katılmıyorum öyle kullanım şekline telefon yahu bu pamuk beze mi sarıp kullanıcaz.

Ayrıca bu cihaz düşmelere karşı dayanıklı sözde.V10 da öyleydi eşim kaç kere düşürdü çizildi ezildi ama parçalanmadı ona lafım yokta sen darbelere dayanıklı cihaz üret sonra yok ısınmadan yok kullanımdan kaynaklı bilmem ne sorunlar oluştu olsun.

lg cihazlarındaki sorunlar tamamı ile üretimden kaynaklı ve kullandığı dandik teknolojilerden kaynaklıdır.

Dalga geçtikleri vestel venüslerde bile 4 yılı geçmesine rağmen lehimlemeden kaynaklı sorunlar oluşmamıştır.

üstelik bu adamlar yerli imkan ve mühendislerle anakartı burada üretiyorlar.Teknolojinin çok geliştiği korede üretilen lg lerde ise kronik arıza çıkıyor.

Türkiyeyi geçtim de global sektörde bunca kişiye sorun yaşatan bir firmaya hangi kurum devlet yaptırım uygulamaz anlam veremiyorum.

Bu yorumlarımı

G2 (ekranda beyazlanma ve titreme oldu onarılamadı Ücret iadesi aldım )

G4 ( kronik bootlop oldu onarılamadı ücret iadesi aldım Ghost screen de vardı )

G4 beat (Bootloop oldu onarıldı şuan kuzenim kasa kasa kullanıyor çıldırmak üzere :)

V10 (Benden sonra eşim kullandı Bootloop oldu Ghost screen de var şuan tamirde )

V20 ( şuan ben kullanıyorum Ghost screen var arasıra şarj yüzde 15 lerde kapanıyor bazen anlamsızca kasıyor )

cihazlarını kullanmış biri olarak yazdım.

• Ya arkadaşlar, 1800TL 'ye sıfır ayarında 5.7inch HD+ ekranlı cihaz alıyoruz. Google Pixel 3000, HTC 2000 TL bandında. Özellik kısmaktan kuşa dönmüş iPhone'dan bahsetmiyorum bile. LG Kore üretimi. Bazı sorunları göze almalıyız, ben onu hesaba katarak aldım. Yani LG alınca iPhone kalitesi ve sorunsuzluğu bekleyerek almadım. Şu anda pil durumu gayet iyi. 15% kala aniden kapanma duurmu ilginç. Bu arada pil sağlığını ölcen hangi app tavsiye edersiniz? (mümkünse ücretsizlerden olsun) Benim pilin sağlık durumunu merak ettim bi bakayım diyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: revivo72

Ya arkadaşlar, 1800TL 'ye sıfır ayarında 5.7inch HD+ ekranlı cihaz alıyoruz. Google Pixel 3000, HTC 2000 TL bandında. Özellik kısmaktan kuşa dönmüş iPhone'dan bahsetmiyorum bile. LG Kore üretimi. Bazı sorunları göze almalıyız, ben onu hesaba katarak aldım. Yani LG alınca iPhone kalitesi ve sorunsuzluğu bekleyerek almadım. Şu anda pil durumu gayet iyi. 15% kala aniden kapanma duurmu ilginç. Bu arada pil sağlığını ölcen hangi app tavsiye edersiniz? (mümkünse ücretsizlerden olsun) Benim pilin sağlık durumunu merak ettim bi bakayım diyorum.

Çok ilginçtir, her marka telefon kullanan biri olarak ve s7 den v20 ye sırf dac ve değişebilir batarya için geçen biri olarak, en severek kullandığım cihaz oldu v20.. Yazın çok sıcakta sol üstte hafif bir ghost oldu bunun haricinde hiç sorun yaşamadım, ilginç sorunlar inşallah bende yaşanmaz diye dua ediyorum :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba arkadaşlar

LG V20 almayı düşünüyorum, son 1 ay içinde farklı satıcılardan farklı zamanlarda 2 kere HTC U11 satın aldım ama ikisi de aynı şekilde üretim hatalı çıktığı için iade ettim ücret iadesi aldım 3. kez almayı düşünüyorum ama yine aynı sorunla karşılaşabilirim diye çekiniyorum . Beklemedeyken LG V30 düşündüm ama hala ne zaman çıkacağı belli değil çıktığı zamanda uygun bir fiyat için de en az 2 ay beklemek vs 2018 şubat bulur o kadar da beklemek istemiyorum. Daha önce 1 yıl LG G5 kullandım , hala da hanım kullanıyor şimdiye kadar hiç sorun çıkarmadı memnunuz şimdi yine bir LG almayı düşünüyorum LG G6 inceledim beğenmedim geriye tek alternatif LG V20 kalıyor .Sizce bu zamanda V20 alsam pişman olur muyum? olumsuz yorum yazanlar da çok bu yüzden kafam karıştı bir kaç gündür forumu takip ediyorum pek olumlu değil . Sizce ne yapmalıyım uzun zamandır kullanan ve hiç sorun yaşamayan tecrübeli arkadaşlar ne dersiniz?

• egemen0807 kullanıcısına yanıt
    Yukarıda yazdıklarımdan sonra alırım derseniz siz bilirsiniz.

Ben 2700 liraya ilk çıktığında almıştım. Hediyeleri 700 liraya sattım telefon bana 2000 liraya gelmiş oldu.

Memnunmuyum ehh işte.Ghost screen var uygulama ile çözüyoruz sorunu.

Ancak yeni bir deneyim olarak merak ettiğim 2 .ekran pekte kullanışlı değil.Çok yukarıda olduğundan erişimi güç.v10 da kullandığımdan pekte bir şey katmamışlar üstüne.

Boyut olarak aşırı büyük ve kullanışsız tabi g2 yi her zaman arıyorum.

Pil olarak görebileceğiniz max kullanım süresi 3 ile 4 saattir.

son olarak bu cihazda tek panelin çekirdek kodlarında oluşturulup yerleştirilen 2.ekran için lg güncelleme konusunda zorlanıyormuş.

Aldığımdan beridir 2 defa hiç bir şeye yaramayan güncelleme geldi .Oreo bile 2018 ilk yarısında gelecek denildi.

Yani güncelleme konusunda bile sıkıntılı bir cihaz.Sanki lg v10 ile v20 yi ürettiğine bin pişman g5 in üstüne çok düştüler oreo bile v20 den önce gelecekmiş.

lafın özü bu cihazda bol özellik var dac irda 2.ekran vs. ama beraberinde epey sorun getiriyor.

• meeb kullanıcısına yanıt
    Yorumlarınız için teşekkür ederim , V20 ye sıcak bakıyordum yine kafam karıştı, ne alsam bilemiyorum incelemediğim telefon kalmadı önceliğim hala htc u11 ama tekrar almaya hala karar veremedim . Huawei p10 plus, xiaomi mi6 , sony xz premium , lg g6 ve lg v20 , onePlus 5 hepsini araştırdım , Htc u11 hariç hepsinde şikayet aynı telefona çok iyi diyende var hiç bulaşmayın diyen de var anlam veremiyorum insanın kafası iyi karışıyor hangisi en mantıklısı acaba? Bekleyecek olsam güzel alternatifler geliyor LG V30, google pixel 2XL, xiaomi mi mix2 ve htc u11 plus ama 2018 ocak subat ayından önce almak zor bu modelleri , harbi zor iş bu telefon işi karar veremiyor insan. (samsung ve iphone düşünmüyorum)
  • En dayanıklı telefon markası Sony dir. sony zaten 100 yıllık firma ve Japon farkını hissettirir. HTC, LG, iPhone, Samsung, Huawei, Google Pixel alayı Çin Amerika Kore - Onlar bir yana Japon bir yana. 2009 ve 2010 da iki sıfır Sony almıştım, hala daha aklımdadır kalitesi özellikleri bir başkadır. iPhone, Pixel bunlar ayrıca Amerikan uyanıklığı içerir. Ya hiçbir özelliği yoktur, en basit şey için app satın almak zorunda bırakırlar ya da her türlü bilgini senden sızdırırlar. Çin-Amerikan-Kore grubundan bir tek HTC alınır sonuçta Android'in açılış telefonu.

• Sony xz premium çok düşündüm, bir çok kez almaya karar verdim forumunu okudukça ve teknoloji mağazalarına gidip elime aldıkça vazgeçtim , ekran oranına göre telefon büyük duruyor pek sevemedim , ayrıca mevcut telefonum zaten sony z3 , 1 yıl sonra z2 kullanmışlığımda var sony gerçekten kalite ve bozulmuyor telefonları ama xzp olmamış ve şuan sony de alabilecek telefon bulamıyorum kendime
  • V20 yi şubat ayından beridir kullanıyorum. İlk başlarda 5 saati gördüğüm ekran süreleri şu anda kullanıma ve şebeke sinyal kalitesine bağlı olarak 3-4 saat aralığında değişiyor. Ancak yedek batarya olduğundan şarj süresi çok da önemli değil benim için.
    G2 den geçtiğimden bana da çok büyük geliyor cihaz çoğunlukla 2 elle kullanmak zorundasınız özellikle ikinci ekrana yetişmek için. Ancak acil durumlarda ekranı köşeye küçülten tek elle kullanım modu çok iş görüyor.
    Bootlop yaşamadım, ghostscreen forumlarda okudukça dikkat ettim çoooook zor farkedilebilir şekilde ikinci ekranda ve ana ekranın üst kısmında bir kaç kez yakaladım. Ancak yalnızca tam karanlık odada parlaklığı %100 yaparsanız belli oluyor.
    Bunun dışında telefon kamerası ve ses kalitesi olarak gerçekten muazzam.
    Konserde manuel modda video çekerken yanımdaki ayfoncuların ekranıma şaşkın şaşkın bakmalarında yaşadığım haz paha biçilemez.. ayfoncuların hepsi fokuslamak için ağaçkakan woddy gibi parmaklarıyla telefonu gagalıyordu :)))
    Arkadaşlar telefon gerçekten f/p ürünü.. Kusursuz telefon diye birşey yoktur, tabiri caizse içinize giydiğiniz donun bile kusurları var, fazla mükemmelliyetçi olmayın, bana sorarsanız ihtiyaçlarınızı belirleyip ona göre herhangi bir modeli alın derim.
    0km Araba alırken de bilgisayar alırken de şans faktörü çok önemli. sonuçta her markanın belirli bir kalite kontrol sistemi var. yani piyasaya çıkan ürünlerin bence max. %20' si kontrolden geçiyordur. bu her marka için geçerli. s7 edge alıp ekran sorunu yaşayan binlerce insan var forumlarda..
    geçtiğimiz ay bir arkadaşımıza daha v20 aldık. ekstra batarya+b&o kulaklık olan paketten 2430TL ye geldi.
    bu arada ilginçtir telefonun fiyatı da çok düşmedi..
    s8 plus 4500 den 3400e,
    s8 4000 den 3300e,
    g6 3800 den 2400e düştü.. lansmandaki hediyeli v20 aylar sonra hala 2700den satılıyor.. demekki talep var ;)
    lg babamın oğlu değil, bana para da vermiyorlar övdüğüm için. ama genel olarak memnunum telefondan.. sorun yaşayan arkadaşlar için de üzgünüm tabii ama sonuçta değişim veya para iadesi konusunda lg sorun yaşatmıyor genellikle.. bir üst modeli bedavaya getiren çok lg kullanıcısı tanıdım, iyi forumlar :))

• sony alanların da az başı ağrımadı zamanında. kaldı ki millattan beri aynı tasarım. dünya haritası değişti sony telefonların tasarımları değişmedi. xz premium telefondan çok kalasa benziyor.. güya parlak yapmışlar parmak izinden leş gibi duruyor telefon tiksindim elime alıp kurcalayamadım bile. kimse kusura bakmasın güzellik görecelidir ama yemişim öyle amiral gemisini..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wickedfb -- 13 Ekim 2017; 17:47:2 >
  • wickedfb kullanıcısına yanıt
    Sony XZ tasarımına ben de cok ısınmadım ancak asıl konu başka: Sony örneğin bu LG'deki ekran sorunu gibi amatörce hatalar yapmaz. LG, Samsung, Apple, HTC, GM, Pixel, Raspberry, Nokia, Lenovo, Huawei... Sony'nin firma geçmişi bunların hepsinden eski. Sony gibi köklü firma Siemens ve Panasocc vardı ancak onlar cep üretimini bıraktı bir Sony kaldı.

• 
Sayfa: önceki 151152153154155
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.