Şimdi Ara

LG SJ850V

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
3
Favori
1.098
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam arkadaşlar 55 inç LG sj850v alma aşamasındayım, kullanan ya fikri olan arkadaşların yorumlarını alabilir miyim lütfen. Samsung mu9000 ile kıyas yapıyorum,LG nin nanocell, airmouse, harman kadron, subwoofer oluşu beni etkiliyor, siz ne dersiniz acaba.
    https://www.epey.com/televizyon/karsilastir/78932-79050/lg-55sj850v_samsung-55mu9000/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muroz -- 10 Mayıs 2018; 19:7:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bu forum sony EX9005 yada samsung Mu9000 der

baktığınız sj850 bence güzel IPS panel ama kimse önermiyor.

zaten aynı paraya denk geliyor sony9005 düşününüz

10 kişiye sordum 10 kişide sony diyor

• Sony yi hiç düşünmemiştim ama bir bakayım, teşekkürler

• Sony Android işletim sistemli, bende tv de Android olupta sıkıntı yaşamayanı duymadım gibi. Birde merhaba buradaki sonuçlara göre bana hala LG daha iyi olur gibi geldi.

https://www.epey.com/televizyon/karsilastir/73210-78932/sony-kd-55xe9005_lg-55sj850v/

• merhaba;

bende bu üründen alacaktım hatta forumda bir konu açtım
    mu9000 almaya karar verdim.
    bir arkadaş baya detaylı bilgi tv hakkında
    istesen sende bu konuyu incele

https://forum.donanimhaber.com/55-sj-850-mi-55-pus-8602-hangisi--132824896#132846767
  • selam.gunaydin.tv alma arifesindeyim.fiyat onemli degil.6.000 TL butcem var.kullanim amacim ps4 pro,uydu,teledunya ve bilgisayar.Acaba ortalama 17 ms input lag a sahip 55lgsj850v mi yoksa ortalama 34 ms input lag a sahip sony 55xe9005 mi onerir siniz? mesela sony 55xe9005 i alsam ps4 pro oynarken oyunlarda donma,takilma ve gecikme yani lag yasar miyim?
  • LG SJ850VLG SJ850VLG SJ850VLG SJ850VLG SJ850V

• Üyeliğim eski ama foruma ilk kez yazıyorum sanırım... Arada bir şeyler alacak olduğumda girer fikir alırım. Hayatımın en kötü alışverişini yaptım. Nasıl böyle faka bastım bilmiyorum. Sakın LG 55sj850 almayın, kenarlarından korkunç ışık sızdırıyor. Firmaya ulaştığımda bunun normal olduğunu söylediler. Becerebilirsem ekleyebileceğim fotoğraflardaki görüntüleri ilettiğimde bana şöyle yanıt verdiler.
    Değerli Müşterimiz,
    Arkadan aydınlatmalı sistemlerde LCD veya LED TVlerde olduğu gibi) ekranın arka kısmında cihazın tipine bağlı olarak bölgesel, kenardan veya tam ekranda aktif olan aydınlarma(backlight) birimleri mevcuttur. Bu cihazlar siyah görüntü elde ederken bile aydınlatma birimleri (Floresan/LED)çalışırlar ve düşük de olsa bir ışık yayarlar. Siyah ekranda bu aydınlatma birimlerinin(LED/Floresan) yaydıkları ışık kısmen görülebilir ve özellikle karanlık ortamlarda, ortamdaki ışığın çok düşük olmasından dolayı daha belirgin olabilir. Ayrıca özellikle tek renk hakim resimlerde(örenğin siyah), farklı açılardan bakıldığında görüntünün oluştuğu panelin Likit Kristal ön tabakasında ışık farklı açılarda kırılacağından homojen(heryerde eşit) görünmez, bakış açısına bağlı olarak yer yer daha parlak görülebilir. Dolayısıyla bu durum bir problem değildir.
    Bilgilerinize sunariz.

Almak isteyen varsa buyursun.

• Üstadım bende neredeyse aynı hataya düşüp alıyordum bu tv yi

Gittim Sony aldım ne ışık sızması ne siyah problemi herşey on numara

Görüntü yü en doğal veren tv bence

Xe8505 tavsiye ederim

Bundan önce 55uh850 vardı ondada ışık sızmaları ve siyah çok kötüydü

LG nin oled haricinde paneli iyi değil bence

• Benim de demek istediğim tam bu, bu kadar sızdırma normal olmamalı ama LG bunu sorun olarak görmüyor. 2000 liraya bir tv alsam "ucuz etin yahnisi bu kadar olur" derim ama hem bu kadar para ver hem çamur görüntü al olmuyor.
  • Hocam senin tv bariz kusurlu yani

Takam sızma var ama senin tv de bu aşırı fazla panelde ciddi problem var

• Ben de öyle düşünüyorum ama LG kabul etmiyor. Servis geldiğinde söylemişti zaten, "haklısınız ama LG ışık sızmalarını sorun olarak kabul etmiyor" dediler. Lakin benimki kabul edilebilir sınırların ötesinde ama geme de kabul etmiyor. Bu görüntüler nasıl normal olabilir? Çok ama çok ilgisiz ve dandik bir markaymış. Neyse ütüldük artık bir kere, umarım tv almadan buraya bakanlara faydası olur.

LG SJ850VLG SJ850VLG SJ850V

• Hocam böylede seyredilmez ki her baktığında insan deli olur bu görüntüde

Büyük geçmiş olsun o kadar para verip ürünün böyle çıkması çok can sıkıcı

• serars S kullanıcısına yanıt
    hemen tüketici mahkemesine ver kesin kazanırsın, ya değişim yaparlar ya da paranı iade alırsın ( para iadesi daha iyi olur ve lg alma), tv kesinlikle kusurlu. bunlara pabuç bırakmayın arkadaşlar hakkınızı arayın. Benim tv im böyle olacak kıyameti kopartırım ne demek yani dünya para ver sonra şu mala bak kesinlikle kabul edilebilir değil.
  • Ben 6 aydır kullanıyorum, gayet güzel, sadece durup dururken sihirli kumandası bozuldu, garantiye gönderdim, aksesuar olduğunu garanti kapsamına girmediğini söylediler, tamir de edemiyoruz, yenisini al dediler, o canımı sıktı. Çakma bir kumanda aldım, şimdilik onunla idare ediyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Sizde karanlık ortam da aynı problemleri yaşadınız mı ? Işık sızması tarzında.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • secondchance55 S kullanıcısına yanıt
    Hayır şu ana kadar herhangi bir ışık sızması yaşamadım, inşallah da yaşamam, gerçekten sıkıcı bir durum olsa gerek.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.