Şimdi Ara

LG PF1500...Ve karşınızda Türünün En iyisi...LG PF1500 (37. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.013
Cevap
17
Favori
79.565
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Swonz

Ev için kaliteli projeksiyon arıyorum. Bu başlık 2015'te açılmış ürünün üst modeli çıktı mı ya da daha iyileri var mı? Projeksiyondan pek anlamıyorum 4-5 bin civarı alabileceğim kaliteli bir projeksiyon önerir misiniz?

daha iyisi hf80 ja, 7 bin lira civarı fiyatı var, ışık kaynağı olarak lazer kullanıyor
  • toggy06 kullanıcısına yanıt
    Şuan bende mat açık bej rengi duvarda kullanıyorum ama duvardan çok yansıma yapıyor, özellikle aydınlık sahnelerde rahatsız ediyor ve kontrast düşüyor. Güç tasarruf modunu orta ve yüksek ayarda kullanmama rağmen durum bu. Bakalım araştırmaya devam ediyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: toggy06

quote:

Orijinalden alıntı: bitsede gitsek mi

Kısa bir xgimi macerasından sonra tekrar pf1500 e dönüş yaptım, arkadaşlar cihazlarımızın kıymetini iyi bilelim.

cihazımdan çok memnunum ama meraktan ve android desteğinden dolayı xgimi denesem mi diyordum, iki cihazı da kullanmış birisi olarak artıları ve eksilerini söylermisiniz?

merhaba bizim cihazda truemotion var mı ben bulamadım..!
  • quote:

Orijinalden alıntı: bluesky_83

Teşekkür ederim, dediğiniz ayarları hafta sonu deneyeceğim. Daha detaylı şekilde inceleme fırsatım olacak. Perde konusunda tavsiyelere de açığım

hayırlı olsun güzel sağlıklı kullanımlar olsun.. ayar kısmını bitirince bize de ayarları yazabilir misiniz?
  • Önceki sayfalarda verilen görüntü ayarlarını uyguladım gayet güzel sonuç verdi. Şimdilik perdeden vazgeçtim duvarda izliyorum. Cihazdan şuana kadar memnun kaldım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Saltunel

quote:

quote:

Kısa bir xgimi macerasından sonra tekrar pf1500 e dönüş yaptım, arkadaşlar cihazlarımızın kıymetini iyi bilelim.

cihazımdan çok memnunum ama meraktan ve android desteğinden dolayı xgimi denesem mi diyordum, iki cihazı da kullanmış birisi olarak artıları ve eksilerini söylermisiniz?

Truemotion yok fakat real cinema modu var

• quote:

Orijinalden alıntı: bluesky_83

Önceki sayfalarda verilen görüntü ayarlarını uyguladım gayet güzel sonuç verdi. Şimdilik perdeden vazgeçtim duvarda izliyorum. Cihazdan şuana kadar memnun kaldım.

Bende o ayarlarda dudaklar turuncu gibi bir renkte çıkıyordu, renk ayarlarından kırmızıyı 0-11-11 yaptım bu şekilde daha güzel oldu

• Ayarlar nerede arkadaşlar kaçırmışım galiba?

• toggy06 kullanıcısına yanıt
    Akşam birde sizin dediğiniz gibi deneyip karşılaştırayım. Şuan tam düzeni kuramadım. Parça parça siparişleri verip bir araya getiriyorum. Salona kalıcı kurulumu yapacağım.

• Herkese iyi aksamlar ,yaklasik 90 (mesafe 270cm )inclik bir ekrsndan izliyordum simdi evi degistirdim ekran 100 inç e cikti (310 cm)ama yazilarda ve goruntyde hafif bir bulaniklasma oldu sizce bu sorun mesafeden mi kaynaklandi. Yardimci olursaniz sevinirim. Duvari deldik montaji yaptik cikarmskta istemedim once size sorayim dedim

• quote:

Orijinalden alıntı: mendebur52

Herkese iyi aksamlar ,yaklasik 90 (mesafe 270cm )inclik bir ekrsndan izliyordum simdi evi degistirdim ekran 100 inç e cikti (310 cm)ama yazilarda ve goruntyde hafif bir bulaniklasma oldu sizce bu sorun mesafeden mi kaynaklandi. Yardimci olursaniz sevinirim. Duvari deldik montaji yaptik cikarmskta istemedim once size sorayim dedim

görüntü iki farklı nedenden ötürü bozulmuş olabilir. Birincisi sizinde bahsettiğiniz gibi görüntü ne kadar genişlerse performans o kadar düşecektir. Bu projeksiyonun genel mantığıdır. Kaçış yok.
    ikincisi ise eğer şimdi yansıttığınız yüzey daha düşük kalitede ise ışığı emiyor yada doğru şekilde geri yansıtmıyor ise benzer sonuçla karşılaşırsınız.

• Ek olarak simdi bir sey farkettim zoom dugmesi sonda ama elimle hafif bastirdigimda goruntude duzelme oluyor biraktigimda yine eski haline donuyor

• newonw1 kullanıcısına yanıt
    Cevap icin tesekkurler bu forumda 120 ince kadar kullanan arkadaslar var o yuzden mesafe konusunda tereddutluyum sorun icin. Duvar meselesine gelincede bulanik olan yazilarin onune farkli renkte kagitlar tuttum sorun ayni devam etti galiba sorun duvardada degil cok. Zoom dugmesinde olabilir sorun bir onceki mesajda yazmistim zoom dugmesi sonda ama hafif ittikce goruntu duzelir gibi oluyor birakinca yine eski haline donuyor sorun ordan kaynakli sanirim olmazsa servis yolu gozukecek gibi

• mendebur52 M kullanıcısına yanıt
    Hocam projeksiyonu biraz ileri geri konumlandırın netleşme sorunu çözülecektir.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Saltunel

quote:

quote:

Truemotion yok fakat real cinema modu var

Alıntıları Göster
    Benim cihazda real sinema modu yok...sizinki nerenin cihazı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Manon Lescout

Alıntıları Göster
    Resim seçeneği menüsünde, Gerçek Sinema var.

• quote:

Resim seçeneği menüsünde, Gerçek Sinema var.

Alıntıları Göster
    Tamam eve gidince inceleyeceğim sanırım fark yaratıyor...teşekkür ederim..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manon Lescout -- 9 Nisan 2018; 19:55:57 >

• Arkadaşlar lazer projeksiyonlar ile dlp ler arasında artı eksi ne fark var?

• quote:

Arkadaşlar lazer projeksiyonlar ile dlp ler arasında artı eksi ne fark var?
    dlp denilen şey görüntünün nasıl oluşturulduğu, lazer ise ışık kaynağı yani bizim modelde görüntü teknolojisi dlp ve ışık kaynağı led lamba, yeni model olan HF80J de ise görüntü teknolojisi yine dlp fakat ışık kaynağı olarak lazer kullanılmış.

http://www.lg.com/tr/projektor/lg-HF80JS

dlp nin nasıl çalıştığı da şurada ingilizce olarak anlatılmış

https://www.youtube.com/watch?v=CI0cwk25CAs

• quote:

Alıntıları Göster

Bendeki Türkiye cihazı, geçen sene vatan bilgisayardan almıştım.

• 
Sayfa: önceki 3536373839
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.