Şimdi Ara

LG Optimus Black Ana Başlık & FanClub|1Ghz|5MP 720P|4.0''700 Nit IPS LCD|9.2mm (350. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
28.240
Cevap
47
Favori
756.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 348349350351352
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Sproing

Beyler telefon minecrafti kaldirmadi :S

Bende mc oynayacağım bu teli alınca da açmıyor mu mc ı ?
  • beyler v10i de Türkçe karakter sikintisi yok. mesajlarda gidip geliyor yani guzel

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackcurse

quote:

Orijinalden alıntı: asiboldon

quote:

Arkadaşlar bir arkadaş v10i yi metetmisti. onu yüklemek istiyorum. Telefondaki herşey silinirmi? Silinmemesi için veya herşeyi olduğu gibi yedekleyip tekrar yüklemenin yolu var mı
    ? Bu arada v10 c yüklü

Hiç bir şey silinmez. Sadece sistem dosyalarından bazıları (yani bir romda mevcut olup da diğer romda olmayan uygulamalar) gidebilir. Örn. ntvmsnbc, zaman, döviz vs.

Tabi ki bir de rootlu isen yaniden rootlaman gerekecek.

Tavsiye: Çek cumhuriyeti'nin şartlarına göre düzenlendiği için Türkiyedeki GSM operatörlerinde sıkıntı yaratabilir. Türkçe karakterlerde sorun yok denmiş ama zannetmiyorum. Bu nedenlerden dolayı ya Turkey romunu kullanmak.
    Ya da Europe Open (stabil bir fmradyo için; TR karakter bozukluğunu göze alarak) kullanabilirsiniz.

Teşekkür ederim. Bir de v10 i nin nasıl root edilecegini bulmam gerekiyor sanırım.zira rootluyum

XDA'den baktım. Aynı v10c'yi rootlar gibi rootlayabilirsin.
    Şu anda en zahmetsizi : BlackJack.exe

• arkadaşlar bu arada önerebilceğiniz güzel bir kılıf var mı?
    ( dün telefonu düşürdüm de Allahtan birşeyi yok )
    için cız etti acil kılıf almam lazım :)

http://www.mobilcadde.com/lg-p970-optimus-black-rubber-kilif-2693
    bu üründen almıştım daha önceden fakat 1 ay geçmeden soyulmaya başladı. hoş bir görüntü olmuyor.
    orjinal bişi lazım bana. yurtdışından da olur ama birinin getirttirmesi lazım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: vito_scaletta

beyler v10i de Türkçe karakter sikintisi yok. mesajlarda gidip geliyor yani guzel

Turkey romundan başka romlarda sıkıntı yaşamamak mümkün değil diye düşünüyorum.

Türkçe karakter sorunu şöyle:

Turkey romlarında : İ,ı,ğ,Ğ,ş,Ş,ç harfleri tüm telefondan gelen smslerde aynen görünüyorken;

Diğer tüm romlarda bu karakterler ya değişime uğruyor, ya da hiç çıkmıyor (yerinde boşluk). Tabi bu sms in geldiği telefona göre değişiyor. Bir çok eski model telefondan gelen sms lerde hiç sorun yok iken, bir çok yeni telefondan gelen smsler sorunlu.

Sorunsuz dediğin smsler bahsettiğim eski model tellerden gelen sms ler olmasın?

• quote:

quote:

beyler v10i de Türkçe karakter sikintisi yok. mesajlarda gidip geliyor yani guzel

Turkey romlarında : İ,ı,ğ,Ğ,ş,Ş,ç harfleri tüm telefondan gelen smslerde aynen görünüyorken;

Diğer tüm romlarda bu karakterler ya değişime uğruyor, ya da hiç çıkmıyor (yerinde boşluk). Tabi bu sms in geldiği telefona göre değişiyor. Bir çok eski model telefondan gelen sms lerde hiç sorun yok iken, bir çok yeni telefondan gelen smsler sorunlu.

mesaj ı atan kisinin desire s i var.

• quote:

quote:

aynen katılıyorum sana. telefondan telefona değişiyor :) çoğunda boşluk :)

• quote:

Orijinalden alıntı: TESTTT

V10i de mesajlarda turkce karakter problemi cikti Resetten sonra oldu galiba. Baska kullanan var mi? Durum nedir? Bilgisi olan var mi?
    Aslında v10i fena bi rom da değil. Sorunsuz bir radyosu da var üstelik

Evet v10i de karakter sorunu çıktı ben de tekrar v10c ye döndüm o nedenle, ayrıca birkaç problem daha vardı şimdi tam aklıma gelmiyor rootlu v10c romdan tek artısı radyosuydu bana göre..tekrar v10c ye dönüp root yaptım gayet stabil çalışıyor şuan.
  • quote:

quote:

quote:

mesaj ı atan kisinin desire s i var.

Dikkat edersen hepsi demedim. "Bir çoğu" dedim.

Şu şekilde anlamak daha mantıklı. Europe open rom kullanırken aldığın sorunlu sms leri gönderen kişilerden yukarıda yazdığım karakterleri içeren bir sms iste.

Eğer onlarda da sorun yok dersen, (ki pek zannetmiyorum sorun olmayacağını) ben de v10i'yi yükleyeceğim.

Ben bu postu yazarken 2 kişi sorun yaşadığını yazmış zaten.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi asiboldon -- 9 Ocak 2012; 16:10:08 >

• not:alinti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi vito_scaletta -- 9 Ocak 2012; 16:12:43 >
  • Bu arada v10c rom kullanıp sildiğiniz gereksiz sistem uygulamalarını buradan paylaşabilir misiniz lütfen? herkes kendi kafasına göre birkaç uygulama silmiştir tahminimce ama ortak bir fikir paylaşırken belki de çoğumuzda boşu boşuna duran gereksiz uygulama varsa onlara da müdahale edebiliriz?
  • quote:

[simage]img593.imageshack.us/img593/9349/20120106050138.png[simage]

not:alinti

Hani "ğ" harfi :)
    Hani küçük "ç" , küçük "ş" , küçük "ı"

:)
  • quote:

?
  • quote:

Orijinalden alıntı: cooper52

Rom veya kernel kurduktan sonra wipe dalvik ve wipe cache yapmak sizin yararınıza olur ve hiç bir dosyanız silinmez ancak wipe format yaparsanız herşeyiniz silinir.

Onlar nasıl yapılıyor

• beyler heyecana gerek yok kodu yanlis yazdim. ama o mesajda buyuk ş ve ç geliyor :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: __Toprak__

quote:

V10i de mesajlarda turkce karakter problemi cikti Resetten sonra oldu galiba. Baska kullanan var mi? Durum nedir? Bilgisi olan var mi?

Evet v10i de karakter sorunu çıktı ben de tekrar v10c ye döndüm o nedenle, ayrıca birkaç problem daha vardı şimdi tam aklıma gelmiyor rootlu v10c romdan tek artısı radyosuydu bana göre..tekrar v10c ye dönüp root yaptım gayet stabil çalışıyor şuan.

V10c yukleyemiyorum Bu forumdaki de dahil birkac yontemle denedim ama olmuyor Sen nasil yaptin

• quote:

quote:

Rom veya kernel kurduktan sonra wipe dalvik ve wipe cache yapmak sizin yararınıza olur ve hiç bir dosyanız silinmez ancak wipe format yaparsanız herşeyiniz silinir.

Onlar nasıl yapılıyor

Cwm kurmuş olduğunuzu varsayıyorum. Recovery mod'da açtığınızda telefonunuzu çıkan menüde wipe cache partition ve advanced menüsünden wipe dalvik cache seçiyorsunuz. Bunu romu kurmadan ve romu kurduktan sonra yapıyorsunuz. Wipe DATA/FACTORY RESET yapmıyorsunuz bunu yaparsanız bilgileriniz silinir. Sıfır rom kuracaksanız yapılır sadece.
  • quote:

quote:

quote:

Onlar nasıl yapılıyor

Cwm kurmuş olduğunuzu varsayıyorum. Recovery mod'da açtığınızda telefonunuzu çıkan menüde wipe cache partition ve advanced menüsünden wipe dalvik cache seçiyorsunuz. Bunu romu kurmadan ve romu kurduktan sonra yapıyorsunuz. Wipe DATA/FACTORY RESET yapmıyorsunuz bunu yaparsanız bilgileriniz silinir. Sıfır rom kuracaksanız yapılır sadece.

Cwm ne desem çok olurmuyum :-)

• quote:

Orijinalden alıntı: lerolande

quote:

[simage]img593.imageshack.us/img593/9349/20120106050138.png[simage]

Hani "ğ" harfi :)
    Hani küçük "ç" , küçük "ş" , küçük "ı"

:)

Arkadaşın sevgilisinden gelen sms'te (yemek yiyordum aşkımm) Ş ve ı harfi var zaten. Yeterli. Bunun için çek romunu yüklemeye de gerek yok zatan. Open Europe romunu yüklese de o sms sorunsuz gelir.

Ama tek bir telefon ile bu test yapılmaz ki.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: __Toprak__

quote:

V10c yukleyemiyorum Bu forumdaki de dahil birkac yontemle denedim ama olmuyor Sen nasil yaptin

v10i kuruluysa ve v10c yüklemeye çalışıyorsanız yüklememesi gayet normal çünkü LG update tool romunuzu zaten en güncel versiyon olarak görüyor ve güncelleme yok diyor..sizin yapmanız gereken kdz yöntemi ile önce v10b rom kurup daha sonra LG update ile v10c yüklemektir. ardından da blackjack yazılımıyla root işlemini gerçekleştirirsiniz. KDZ olayı biraz hassas yalnız, daha önce bu yöntemle rom yüklemediyseniz forumun önceki sayfalarına bir göz atın ki iyice anlayıp öyle olaya girişin. Zira yöntem olarak LG update tool ile pek alakası yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi __Toprak__ -- 9 Ocak 2012; 16:59:36 >

• 
Sayfa: önceki 348349350351352
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.