Şimdi Ara

LG OLED Kullanım, Kontrol ve Yardımlaşma Konusu (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.778
Cevap
245
Favori
306.759
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
70 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Lg bugün sonucu bildirdi. Tek ölü ( sadece yeşilde çalışmıyor ) pixel olduğundan değişim vs yapılmayacağı sonucuna varılmış 😔 standart 3 ölü pixel dediler.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: elvis35

Lg bugün sonucu bildirdi. Tek ölü ( sadece yeşilde çalışmıyor ) pixel olduğundan değişim vs yapılmayacağı sonucuna varılmış 😔 standart 3 ölü pixel dediler.

6 ay DOA hakkiniz var hocam. Hakkınızı sonuna kadar arayın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 hafta sonra ev taşıyacağım ve yeni evde 55 CX'i duvara monte ettireyim diyorum.

LG servisi aradım işlemin ücretini öğrenmek için.

135 lira aparat, 600 lira montaj işlemiyle beraber toplam 735 lira dediler. :)

Hakikaten bu kadar pahalı bir işlem mi bu?

Evi taşıyacak nakliyeci matkap bulabilirsek biz hallederiz dedi.

• quote:

Orijinalden alıntı: rapBiTT

2 hafta sonra ev taşıyacağım ve yeni evde 55 CX'i duvara monte ettireyim diyorum.

Yuh be,

Ne kadar LG OLED leri çok sevsem de LG nin anlaştığı teknik servisleri ve yetkili servislerden bir o kadar nefret ediyorum.

Kendiniz Amazondan alabilirsiniz.İçinden dübelli çıkan. Matkap da kiralanabilir. 600 liralık bir işlem asla değil

• rapBiTT kullanıcısına yanıt

ben de yakın gelecekte taşınacağım. aman tv'ye bir şey olması korkusuyla LG servis gelsin paketlesin götürsün kursun istiyordum. Yaparız dediler ama fiyat öğrenmemiştim. Demek bu işler böyleymiş...

• quote:

2 hafta sonra ev taşıyacağım ve yeni evde 55 CX'i duvara monte ettireyim diyorum.

Hocam bir matkap alin koctas tan , bu fiyattan daha ucuza gelir.hemde matkabiniz olmus olur, matkap lazim oluyor evde iste arada bir ,ziyan olmaz .600 tl nedir ya sanki duvari degil atomu parcalayacaklar . Ama abartmislar . 4 delik delecek alti ustu ,birakin yapsinlar nakliyeciler .bir su terazisi kullanin ,duzgun olsun terazi . Gerisinde sorun olmaz ,dikkat edilidgi taktirde

Lg servislerini anlamak zor gercekten.lg yi kucuk düsuruyorlar marka olarak malesef.sacma mantik disi tavirlar yuzunden .

• TV'nin ebatını bilmiyorum ama örneğin benim duvarlarım eski usul komple beton olmadığı için çelik plaka aradılar arkada ve bulamadıkları için duvarı delmeyi önermedi LG servisi ve ondan delemedi. Duvara montaj yapılacaksa sanırım buna dikkat edilmesi önemli.

Bu kadar basit işler için paranızı sokağa atmayın. Bi matkap alın youtube üzerinden de bi kaç video izleyin tamamdır. En olmadı taşınacağınız evin kapıcısı teknikeri vs varsa ondan rica edin bi 100 200 de gönlünüzden ne koparsa verin olsun bitsin.

• quote:

Yok öyle birşey hocam, konuyu bu işlerle uğraşan Adem HELVACI ya bildirin size yardımcı olacaktır.

Kolay Gelsin. 

• Beygirbey kullanıcısına yanıt

Gelip paketlesinler, alıp diğer eve götürüp kursunlar istiyorsanız 600TL az bile.

Dünyada en pahalı iş özel işleriniz için kalifiye insan çalıştırmak, böyle olduğu için Avrupalıların çoğunun elinden her iş gelir.

IKEA bile ülkemize özel montaj ekibi oluşturmak zorunda kaldı. Bence 600TL çok değil sonuçta kurumsal sayıla bilecek bir firmadan iki kişilik maaş alan motorize bir ekip çağırıyorsunuz.

Mahalleden bir elektirikçi bu işi pekala 100TL'ye görür, ben bu tarz işleri kendim yapıyorum ama tecrübeniz yoksa bu oldukça pahalı TV için işinin ehli birini tercih etmek çok daha mantıklı.

• quote:

Hocam ortada yanlış anlaşılma vardır, tekrardan konuşma yapın o fiyat dersede LG direk şikayet edin bence.
  • notropil kullanıcısına yanıt

Adem bey e nasıl ulaşabilirim

gerçekten şaka olmalı.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • GuGuuuK kullanıcısına yanıt

Sorun değil benim için, insana verilen değer ve insan emeği maalesef ülkemizde yerlerde geziyor. Ben de bir şekilde beceririm/hallettiririm ama işin biraz taşınma kısmındayım ve bir OLED'im kırıldığı için hiç risk almak istemeyen bir yapım var bu konuyla ilgili. Ondan ücreti mukabilinde LG servisiyle bu işi hallederim muhtemelen...

• quote:

Orijinalden alıntı: Beygirbey

Sorun değil benim için, insana verilen değer ve insan emeği maalesef ülkemizde yerlerde geziyor. Ben de bir şekilde beceririm/hallettiririm ama işin biraz taşınma kısmındayım ve bir OLED'im kırıldığı için hiç risk almak istemeyen bir yapım var bu konuyla ilgili. Ondan ücreti mukabilinde LG servisiyle bu işi hallederim muhtemelen...

Dostum kutu açılış videolarını izleyip ezber yaparak, orjinal köpükleri ile tekrar kutularsınız.

Babanız Kuzen Amca vs bir arkadaş yardımı gerekicek ama

Çakal LG servise para kaptırmayalım. Kulaklarının bir çekilmesi lazım baksana herkes mağdur

• quote:

Adem bey e nasıl ulaşabilirim

Google da isim ile aratın karşınıza çıkacaktır. 

• Takip

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Açıkçası ben de OLED olduğu için tv'nin başına bir iş gelsin istemiyorum. Bu yüzden LG servisinden hizmet almak istedim ama verilen rakam oldukça fazla.

TV'nin kendi kutusu, köpükleri olduğu gibi duruyor. Nakliye işini yapacak kişiler çalıştığım şirketin işlerini yapan kişiler oldukları için bu konularda zaten deneyimli insanlar.

Dolayısıyla 735 lirayı vermeyip mecburen nakliyeci arkadaşlar üzerinden çözeceğim sorunu.

Aslına bakarsanız 600 lira aparat, 135 lira montaj bedeli deseler bu kadar garip karşılamazdım. Sonuç itibariyle LG'nin kendi aparatı, pahalı olması normal denilebilir belki. Aparatı başka bir yerden alıp işi 135 liralık servis ücretiyle çözebilirdim fakat servis ücretini 600 lira olarak belirtmeleri benim fikrime göre kabul edilemez.

• Hocam bence bir yanlislik var..ben antalyadan istanbula tasindim..antalyada lg yi aradim 100₺ ye geldiler topladilar kutusuna yerlestirdiler elimi surmedim servis fisini verip gittiler..istanbulda ayni sekilde cagirdim 150₺ verdim kutudan cikarip kurdular..duvarami asalim normalmi kuralim dediler ayni ucretti..bir yanlis anlasilma olabilir hocam 600₺ mumkun degildir montaj icin..

• Merhaba , Öncelikle konu için teşekkürler tüm sayfaları okudum .

Burak bey den 48C1 ürününü aldım .Bu gün kurulum için arkadaşlar gelecekler , ben olmasam kurulumu yapsalar bir sıkıntı çıkar mı ? Ben kurulum aşamasında yanlarında bulunayım mı ? Ölü piksel testi vs denemeler için ? Yoksa işten çıkınca eve gidince bu testleri yapsam , bir sorun yaşarsak can sıkar mı ?

İlk işim Grey Banding testi olacak , umarım güzel bir panel denk gelir . Paylaşımlarınız için teşekkürler.

• 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.