Şimdi Ara

LG LM ve LW Serisi iPTV Uygulaması (Resimli) (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
987
Cevap
46
Favori
196.828
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: onbakay

quote:

Orijinalden alıntı: palasibo

quote:

Orijinalden alıntı: onbakay

merhaba,

arkadaşlar aşağıdaki linkte bir sürü rusça kanal buldum. ama bu linkleri notepad++ eklediğimde açamıyorum. sanırım yanlış bir uygulama yapıyorum.

notepad++ e link eklerken neler yapılacak bir bilen varsa açıklayabilirmi.

mesela listede
    #EXTINF:-1, Наш дом (Пенза)
    http://194.28.91.85:8099/nash_dom-evoiptv bu şekilde yazılan bir linki nasıl eklerim....

http://livetvstreaming.ucoz.com/news/500_russian_channels_playlist_part_2/2012-10-09-2304

Notepad ++ ile açtın listeni, kanal sayısına dikkat et 517 kanalı geçmeyecek. İşe yaramayn kanl varsa sil. Daha sonra aynı listedekiler gibi en alta iniyorsun. önce ext,kanalın ismi,linki ekiyorsun. Örn: ext,kanalturk,http://kanalturk/..... gibi. X işaretinden çıkış yap kaydediymmi diye sorar kaydet deyip. Mac adresi girdiğimiz siteyi açıyorsun. Mac adresini yazıp kaydettiğin listeyi gösteriop indire basıyorsun tvndeki SmartiPTV 'nin en sonundaki senin eklediğin kanal olmuş oluyor...

merhaba ,

sayın palasibo, notepd++ açıyorum. ve dediğin gibi ext, kanal ismi,http//.... linki giriyoum ve mac ile ilgili işlemide yapıyorum . ama kanal açmıyor.

bu durumda kanalın sinyal almadığını varsayıyorum.

verdiğim örnekte #EXTINF:-1 gibi harfler var bunlar ne işe yarıyor.

EXTINF:- b yazılar bir işe yaramıyor bize link lazım. O linkide bilgisayarımızın windows media player'ında denemeniz lazım url aç deyip linki yapıştırdığınızda açılması lazım açılmıyorsa tvdede açılmaz... Ayrıca ext,kanalismi,link yazarken boşluk olmayacak arada virgüllerde unutulmamalı...

• quote:

Orijinalden alıntı: okan_2133

palasibo araştırmaların için teşekkür ederim.

yanlışın olmasın , nstreamdaki portallar için para ödemesi yapılıyor olmasın.

bir widget için paramı ödememiz lazım.LG duy sesimizide düştüğümüz hallere bak

arkadaşlar nstreamı tv mizie lg developerde ekleyemeye çalışan oldumu.

ben çok denedim web,adobe flash hepsini denedim ama olmadı birde siz deneyin .

OKAN hocam kusura bakmayın ama nstream ne demek açıklarsanız sevinirim.
  • quote:

Okanhttp://www.pristavka.de/nstreamvod-lg/4189-nstreamvod-lg-faq.html siteyi incelersen o DNS adresini girdikten sonra hangi tv'deki uygulamanın işimize yarayacağını ülkelere göre resimlerde gösteriyor. Bizim ülkemiz için AP ve ALjeera uygulaması Nstreamvod'a dönüşüyor. Bir dene bak uygulamanın açılmadığını ama pristavka.de sitesinin o uygulamayı ele geçirdiğini görürsün.. lge developer sitesine maxdome uygulamasını eklmeye çalışıyorsan boşa uğraşma o maxdome uygulaması başka ülkeden girenler için geçerli ve tvnin üstünde geliyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: tausrezes

Arkadaşlar çok güzel bir uygulama gerçekten. ama şu MAC adresini biraz açabilir miyiz?
    İlk cevaplarda yine bir arkadaş MAC adresi ile ilgili sıkıntısını dile getirmiş. Saolsun cevap verilmiş ama sanki bir eksiklik var. Mesela ben MAC adresi girmeden bu kanalları göndermeyi denedim ama olmadı. Tam anlamıyla açıklayabilir misiniz?

İndiriğiniz kanal listesi üzerinde oynamayın. Bende oynadım, içeriğini değiştirdim ve kanalları bir türlü atamadım en başta. Sanırım uyumsuz bir formatta kaydediyoruz ve TV bu formatı kabul etmiyor. BOM'suz yapsanız bile olmuyor. İndirilen kanal listesini olduğu gibi yüklemeyi deneyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cezayirli

PM 6900 da çalıştıran oldu mu?
    Uygulamalarım kısmını açtığımda ilk sayfada işaretli olan USB seçeneği bende gözükmüyor.

PM6800'de sorunsuz çalışıyor.
  • quote:

quote:

Okanhttp://www.pristavka.de/nstreamvod-lg/4189-nstreamvod-lg-faq.html siteyi incelersen o DNS adresini girdikten sonra hangi tv'deki uygulamanın işimize yarayacağını ülkelere göre resimlerde gösteriyor. Bizim ülkemiz için AP ve ALjeera uygulaması Nstreamvod'a dönüşüyor. Bir dene bak uygulamanın açılmadığını ama pristavka.de sitesinin o uygulamayı ele geçirdiğini görürsün.. lge developer sitesine maxdome uygulamasını eklmeye çalışıyorsan boşa uğraşma o maxdome uygulaması başka ülkeden girenler için geçerli ve tvnin üstünde geliyor...

ülke kodunu değiştirip indirmeye çalıştım ama olmadı ,bende lg developer sitesinde nette bulduğum nstreamı web,flash olarak yüklemeye çalıştım olmadı .
    ruslar yapmış , bu lg nin eksiliği samsung tv lerde eklenti sitenin uygulama sitesinde rahatça indirilebiliyor. biz ise deveye hendek atlatmaya çalışıyoruz o kadar para ödediğimiz 2012 model tv lerimiz için çakma uygulama arıyoruz olacak işmi.

• quote:

quote:

quote:

ülke kodunu değiştirip indirmeye çalıştım ama olmadı ,bende lg developer sitesinde nette bulduğum nstreamı web,flash olarak yüklemeye çalıştım olmadı .
    ruslar yapmış , bu lg nin eksiliği samsung tv lerde eklenti sitenin uygulama sitesinde rahatça indirilebiliyor. biz ise deveye hendek atlatmaya çalışıyoruz o kadar para ödediğimiz 2012 model tv lerimiz için çakma uygulama arıyoruz olacak işmi.

Dediklerinde haklısın biraz zahmetli bir iş. Bu arada bu tvlerde ülke kodunu değiştirsende o uygulamaları göremezsin. Çünkü bu tvler bizim internete hangi ülkeden bağlandığımızı anlayıp bize o ülke uygulamalarını gösteriyor. Bak tv'yi fabrika ayarlarına al, baştan kurulum yap uydu ve internet bağlantı ayarlarnı ayarlama! ülke ayarlarinida Rusya olarak ayarla. gördüğün maxdome uygulamasını göreceksin. Ama ne zaman internet bağlantı ve uydu ayarlarını yaparsan işte o zaman yine Digiturk, Trt vs... gibi uygulamalar tekrar geliyor nete Türkiye'den bağlanıldığı için. Bu yüzden nStreamVOD bizim ülke uygulamaları olan AP ve ALJEERA uygulamasını alt yapısına girip bize uygulamayı sunmaya çalışıyor. Ama inan yakında ayağa düşecektir.. Bu arada bizim tv'lerde internet bağlantısı olmasa bile uydudan firmware güncelleme özelliği bile var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi palasibo -- 4 Şubat 2013; 0:11:44 >

• http://www.uyduhane.com/uyduhane-tv-kullanimi-f892.html sitesini incelersen neler kaçırdığımızı görürsün.
    sitesindeki uygulamayı tv ye uyarlamaya çalıştım web,flash denedim olmadı birde sen dene
  • Lig tv linki bulabilen varmı okanın listede var bitane ama arada acık arada kapalı istikrarli bır yayın değil :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: ALEYNA12

okifi arkadaşım listeni notepat programına göre düzenleyip eklersen çok sevinirim bir türlü yapamadım simdiden teşekkürler veya bu konuda yardımcı olacak arkadaslara

Akadaşlar bu konuda yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden tesekkurler
  • quote:

http://www.uyduhane.com/uyduhane-tv-kullanimi-f892.html sitesini incelersen neler kaçırdığımızı görürsün.
    sitesindeki uygulamayı tv ye uyarlamaya çalıştım web,flash denedim olmadı birde sen dene

Okan Maxdome uygulamasını açtım fakat dediğim gibi Mac adresini o siteye vermeyince açılmıyor. Üstelik her ülkenin uygulamalarını görebiliyorum. Bu sayede bir sürü özelliklte görebiliyorum. Çoğu ülkenin uygulama oyun ve 3dworld farklılıkları var. Mesela bizdeki 3dworld'de çok kötü 3d içerikler var fakat fransa yapıyorum örneğin, bir sürü film fragmanı ve 3d içerikler geliyor. Çok basit birşeymiş ülke değiştirmek ama dikkat etmemişim demekki. Üstelik kanallar falan silinmiyor...

• benim tv lw570s lgapps klasörü usb ye yükleyip taktım fakat uygulamalar kısmında usb işareti yok nasıl yüklenececeği hakkında yardımcı olursanız sevinirim.saygılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: şükrütunc

benim tv lw570s lgapps klasörü usb ye yükleyip taktım fakat uygulamalar kısmında usb işareti yok nasıl yüklenececeği hakkında yardımcı olursanız sevinirim.saygılar

Arkadaşlar

lw570s de de çalışıyor ben denedim oldu....usb işareti yok Uygularıma girince kumandadan P yukarı ve aşağı tuşuna basarak sayfayı değiştiriyoruz. ( lw570s de üstteki USB girişi applikasyon usb girişi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ggne -- 4 Şubat 2013; 19:38:00 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ggne

quote:

Orijinalden alıntı: şükrütunc

benim tv lw570s lgapps klasörü usb ye yükleyip taktım fakat uygulamalar kısmında usb işareti yok nasıl yüklenececeği hakkında yardımcı olursanız sevinirim.saygılar

Arkadaşlar

lw570s de de çalışıyor ben denedim oldu....usb işareti yok Uygularıma girince kumandadan P yukarı ve aşağı tuşuna basarak sayfayı değiştiriyoruz. ( lw570s de üstteki USB girişi applikasyon usb girişi)

tmm oldu çok sağol..
  • quote:

quote:

http://www.uyduhane.com/uyduhane-tv-kullanimi-f892.html sitesini incelersen neler kaçırdığımızı görürsün.

Okan Maxdome uygulamasını açtım fakat dediğim gibi Mac adresini o siteye vermeyince açılmıyor. Üstelik her ülkenin uygulamalarını görebiliyorum. Bu sayede bir sürü özelliklte görebiliyorum. Çoğu ülkenin uygulama oyun ve 3dworld farklılıkları var. Mesela bizdeki 3dworld'de çok kötü 3d içerikler var fakat fransa yapıyorum örneğin, bir sürü film fragmanı ve 3d içerikler geliyor. Çok basit birşeymiş ülke değiştirmek ama dikkat etmemişim demekki. Üstelik kanallar falan silinmiyor...

kardeşim tv yi fabrika ayarlarına getirdim ülkeyi değiştirdim olmadı sen nasıl yaptın

• quote:

quote:

quote:

kardeşim tv yi fabrika ayarlarına getirdim ülkeyi değiştirdim olmadı sen nasıl yaptın

Kardeş ülkeyi boşuna değiştirme. Fabrika ayarlarından sonra güzelce dili Türkçe yap, bağlantı ayarlarını yap, ülke olarak Türkiye seç kanallarını ayarla veya kanalların kayıtlıysa tekrar yükle. Şimdi söyleyeceğim şeyi duyunca niye görmemişim diyeceksin. Settings'ten fabrika ayarlarının altında Smart Tv ayarları var ordan Ülke seçimini manuel istediğin ülkeye getir. Kanallar ve ayarlar değişmiyor ama o ülke uygulamarı geliyor istediğin ülkeye girebilirsin. Maxdome Almanya'da bu arada...

• quote:

EVET ARKADAŞLAR SİZLERE ANLATACAĞIM BU UYGULAMA SAYESİNDE İNTERNET ÜZERİNDEN YAYIN YAPAN YÜZLERCE YABANCI VE TÜRKÇE TV KANALLARINI SİNEMA VE BELGESEL KANALLARINI LG MARKA TV'NİZDEN RAHATÇA İZLEYEBİLECEKSİNİZ.

1- İLK OLARAK HAZIR LİSTE ATIYORUM...

-----> iPTV Uygulamalar iNDiR Bu dosyayı inidiriyoruz...

LG LM ve LW Serisi iPTV Uygulaması (Resimli)

** İndirdiğimiz dosyayı zipten çıkarıp aynen resimdeki gibi usb: içerisinde ''lgapps'' klasörü, onun içinde ''installed'' klasörü, onun içindede hazırladığım dört adet klasör olacak şekilde usb'ye gönderiyoruz. Tek yapmanız gereken lgapps klasörünü komple zipten çıkarıp usb'ye atmak.

** Usb'nize dosyaları attıktan sonra tv'nizin USB APPS girişine takın...

** Tv'nizin LGAPPS bölümüne üye girişi yapın üye değilseniz mutlaka üye olun yoksa çalışmaz... Altta resimde işaretlediğim yerden giriş yapacaksınız.

** Evet artık uygulama tv'ye yüklendi. Uygulamaları görmek için MyApps tuşuna basıyoruz, Uygulamalarıma girip aşağıdaki yolu izliyoruz...

** İşte usb modu tam yukarda işaretlediğim yerde. Şimdi burdan giriş yapıp şu aşağıdaki bölümü görüyoruz...

** Evet buraya kadar anlattıklarımı yaptığınızda karşınıza bu ekran çıkıyor. Bu uygulamalar kendi hazırlamış olduğum işinize yarayacak uygulamalar.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2- ŞİMDİ SIRA GELDİ KANALLARI YÜKLEYİP KEYFİNİ ÇIKARMAYA...

** Öncelikle aşağıda bulunan dosyayı indiriyoruz...

Kanal Yükleme iNDiR

** İndirdiğiniz dosyadaki Notepad ++ programı ilerde elinize geçen iptv linklerini listenize eklemeye yarayacak... Diğer streamlist txt dosyası ise şimdilik bulabildiğimiz tv kanalları...

** Bu kanalları yüklemek için öncelikle tv'mizden... Settings tuşuna basıp aşağıdaki AĞ seçeneğinden Ağ Durumuna basıyoruz. Bize lazım olan MAC adresimiz burda bulunuyor...

** Burdaki mac adresini not alıyoruz, içerisinde harf varsa harfleri küçük olacak şekilde not ediyoruz pc'mize...

** Şimdi usb'miz takılı, tv'miz nete bağlı iken http://lgiptv.eu/mylist.html bu siteye giriş yapıp aşağıdaki işlemleri uyguluyoruz...

Örn mac adresi: c1:d3:16:24:a2 gibi harfler küçük olacak, sadece rakamlar varsa aynısı gibi yukardaki bölüme yazacaz...

** Artık kanallarımız yüklendi... Yukarda gördüğümüz SMART iPTV uygulamasına giriş yapıyoruz ve kanallarımızı aşağıdaki gibi görüyoruz...

Gördüğünüz gibi kanallarımız yüklendi. İstediğimiz kanalı seçip keyfini çıkarıyoruz...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

3- KENDİM NET ÜZERİNDEN YENİ BİR İPTV KANAL LİNKİ BULDUM NASIL TV'ME YOLLARIM?????

** Bu sorunun cevabı olarak Yukarda verdiğim Notepad++ programını kullanıyoruz... Stream dosyamızı bu programla açıp gördüğümüz linklerin en altına veya enüstüne tv'de nerde görmek istiyorsak oraya linkimizi şu şeki ekliyoruz;

ÖRN: ext,kanalızın ismi,http://linki... ( Aradaki virgülleri unutmayın) Bu şekilde bir sürü link ekleyebilirsiniz...

** Stream dosyanızı kaydettikten sonra yine yukardaki şekilde MAC adresimizi girerek tv'ye gönderiyoruz...

EVET İPTV İZLEME İŞİ BU KADAR... SON OLARAK İPTV KANALLARINIZ AÇILMAZSA TV'NİZİN DNS ADRESİNİ YUKARDAKİ AĞ DURUMUNDA GÖRDÜĞÜNÜZ DNS ADRESİYLE DEĞİŞTİRİN.

** Dns değiştirmek için; SETTİNGS, AĞ, AĞ BAĞLANTISI, BAĞLANTIYI BAŞLAT,DİĞER AĞ LİSTESİ, GELİŞMİŞ AYARLAR, Kablolu kullanıyorsanız KABLOLU, kablosuz kullanıyorsanız KABLOSUZ Bölümünden, ERİŞİM NOKTASI dedikten sonra dns girişini yapabilirsiniz...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ELİNİZE GEÇEN İPTV LİNKLERİNİ BURADA PAYLAŞABİLİRSİNİZ....

NOT: İPTV İLE İLGİLİ BU BASİTÇE HAZIRLADIĞIMIZ DOSYAYDI, UYGULAMALAR BÖLÜMÜNÜ KENDİNİZDE EDİTLEYEBİLİRSİNİZ BU ANLATıM İÇİN İSE AŞAĞIDAKİ DOSYADAKİ YÖNERGELERİ DENEYEBİLİRSİNİZ....

LG UYGULAMA OLUŞTUR İNDİRR

KOLAY GELSİN.....

hocam merhaba tvden stream dosyasını yükleyemedim 2. seçenekte anlattığınız işlemler. mac adresisin yazıyosum yalnız stream dosyasını bir türlü ekleyemedim.yardımcı olursanız sevinirim.

• Keşke ilk mesajı alıntı yapmasaydın. Öncelikle mac adresini girdiğin siteyi tv'denmi bilgisayardanmı yapıyosun onu söyle...
  • palasibo hocam daha farklı iptv adreslerini nereden bulabiliriz acaba? eski bis samsung kullanıcısıyım ondaki adresler acaba lg dede çalışır mı?
  • quote:

Notepad++ ile beraber streamlist diye bir txt dosyası var mac adresini girdiğin yerin karşısına bu txt dosyasını göstereceksin. Ayrıca bakın yukarda okan arkadaş 513 kanallık stream dostası vermiş onu indirip yükleyebilirsin...

hocam 513 kanallık dosyayı indirdim. bu kanalların görüntü kalitesi kötü olduğu gibi sürekli takılmalar yaşıyorum.internet hızım 10 mb .lakin sd kanallar bile takılıyor.Bildiğiniz üzere internet üzerinden izlenen metrotv var.ip adresini alarak site üzerinden tvye gönderdim.fakat kanalı acamadım.(ext,metro,rtsp://46.105.53.11/metro/metro) ben kendim ext ekledim olmadı.
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.