Şimdi Ara

LG LCD lerde Service USB den MKV,AVİ,MPG4 İzlemek (Resimli ) (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.222
Cevap
18
Favori
527.479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 3,55 tw alryazılarda sorun var mı yükeleyen arkadaşlar. yada başka bir sorun 3,15 deyim 3,55 e geçmekte karasızım
  • quote:

Orijinalden alıntı: yokx

arkadaşlar

42lf2500 televizyonuma firmware yüklemeden usb menüsünü açtım firmware'im 3.55 .Pocket pc si olmayan ve Symbian işletim sistemli telefon kullananlar için programlar dosyanın içinde.Ben nokia 6260 kullanarak yaptım.
    İlk olarak Noviiremote programını yükledim sonra FEXPLORER kullanarak linkini verdiğim dosyanın içindeki TV_LG.pdb dosyasını <drive>:\System\Apps\NoviiRemote\Codecs klasörünün içine kopyaladım ( <drive> : eğer uygulmayı telefona hafızasına yüklerseniz bu 'c' olur.)(bu işlemi yapmadan önce aynı klasörün içindeki eski TV_lg.pdp dosyasını silin) daha sonra programı çalıştırın ve listedeki lg yi seçin # basarak kumandanın 2. menüsüne geçin 0 a basılı tutunca şifre soran ekran karşınıza çıkacak.bundan sonrası zaten bildiğiniz gibi.inşallah yardımcı olabilmişimdir.yapamayan arkadaşlar olursa pm atabiliriler elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

http://r*pidshare.com/files/351577124/LG_USB.rar.html

deniyecem bu yöntemi sağol inşallah olur....

• Hocam peki bende windows tabanlı Samsung Omnia var .Bu programın pda versiyonu benim telefonda çalışır mı

quote:

Orijinalden alıntı: yokx

arkadaşlar

42lf2500 televizyonuma firmware yüklemeden usb menüsünü açtım firmware'im 3.55 .Pocket pc si olmayan ve Symbian işletim sistemli telefon kullananlar için programlar dosyanın içinde.Ben nokia 6260 kullanarak yaptım.
    İlk olarak Noviiremote programını yükledim sonra FEXPLORER kullanarak linkini verdiğim dosyanın içindeki TV_LG.pdb dosyasını <drive>:\System\Apps\NoviiRemote\Codecs klasörünün içine kopyaladım ( <drive> : eğer uygulmayı telefona hafızasına yüklerseniz bu 'c' olur.)(bu işlemi yapmadan önce aynı klasörün içindeki eski TV_lg.pdp dosyasını silin) daha sonra programı çalıştırın ve listedeki lg yi seçin # basarak kumandanın 2. menüsüne geçin 0 a basılı tutunca şifre soran ekran karşınıza çıkacak.bundan sonrası zaten bildiğiniz gibi.inşallah yardımcı olabilmişimdir.yapamayan arkadaşlar olursa pm atabiliriler elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırım.

http://r*pidshare.com/files/351577124/LG_USB.rar.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ABUX -- 27 Şubat 2010; 2:06:26 >

• Omnia da kızıl ötesi donanımı varsa tv'deki usb'yi açmanın en rahat yoludur.
  • 32lh3010 da da işlem tamam Yalnız 3.15 i yükledikten sonra sanki pc yi 256 renkte çalıştırmış gibi renk paleti inanılmaz bozuldu.Neyse ki sürüm 3.55 i yükleyince sorun çözüldü.Karayip korsanlarının 720 p lik videosunu izledim (altyazısız) sonuc mükemmel hiçbir takılma yaşamadım
  • Arkadaşlar ayrıca 2.55 firmware ile altyazıda hiçbir problem yok sadece alt yazının adının filmle aynı isimde ve kısa olması yeterli örneğin filmin adını abcd.(avi) altyazı adınıda abcd.srt olarak düzeltmeniz yeterli.Hoşuma giden özelliklerden bir taneside resimleri slayt show yaparken arka fonda istediğiniz mp3 listesini seçebilmemiz LG bu işi samsungtan daha iyi becermiş tebrikler LG
  • quote:

Orijinalden alıntı: ABUX

32lh3010 da da işlem tamam Yalnız 3.15 i yükledikten sonra sanki pc yi 256 renkte çalıştırmış gibi renk paleti inanılmaz bozuldu.Neyse ki sürüm 3.55 i yükleyince sorun çözüldü.Karayip korsanlarının 720 p lik videosunu izledim (altyazısız) sonuc mükemmel hiçbir takılma yaşamadım

AV'deki elemanların v3.15 ile ekranın 8 bit olarak çalışmasından kast ettikleri şey bu olsa gerek...

yani v3.55 tavsiyesi boşuna değilmiş anlaşılan... !

edit:imla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi met.nar -- 27 Şubat 2010; 18:34:55 >
  • ABUX, V3.55 firmware dosyası ortalıkta dolaştığı için şanslı. ilk 4 sayfayı okumamış, ama şanslı. Bence sadece benim daha önce iki kez uyardığım konuya denk gelmiş:
    http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=36183428

Birkaç ay önce V3.47 veya V3.48 sahibi olanlar V3.15'e dönünce o renk paletiyle kalakalmışlardı.

quote:

Orijinalden alıntı: metinardicli

quote:

32lh3010 da da işlem tamam Yalnız 3.15 i yükledikten sonra sanki pc yi 256 renkte çalıştırmış gibi renk paleti inanılmaz bozuldu.Neyse ki sürüm 3.55 i yükleyince sorun çözüldü.Karayip korsanlarının 720 p lik videosunu izledim (altyazısız) sonuc mükemmel hiçbir takılma yaşamadım

AV'deki elemanların v3.15 ile ekranın 8 bit olarak çalışmasından kast ettikleri şey bu olsa gerek...

• arkadaşlar bendede 32lg2000 var sürümü 3.42.1 alalı 1 seneyi gecti
    forumdan okudugum kadarıyla yapmaya çalıştım ama service menu de divx gibi ibareler yoktu
    service menu ye lcd üzerinden ok tusu ve kumandadan ok tusuna basarak girdim. Başka bi yöntemle mi girmem gerek yoksa versiyonunu mu yükseltmeliyim
    şimdiden tşkler....
  • bende 3,55 i yükledim. hiç bi fark göremedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: countermaniac

arkadaşlar bendede 32lg2000 var sürümü 3.42.1 alalı 1 seneyi gecti
    forumdan okudugum kadarıyla yapmaya çalıştım ama service menu de divx gibi ibareler yoktu
    service menu ye lcd üzerinden ok tusu ve kumandadan ok tusuna basarak girdim. Başka bi yöntemle mi girmem gerek yoksa versiyonunu mu yükseltmeliyim
    şimdiden tşkler....

önce v3.15'e geri dönülecek ve orada usb girişi aktive edilecek... sonra v3.55'e çıkabilirsiniz...
  • Öncelıkle iyi geceler.....Hepinizden özür dileyerek soruma başlamak ıstıyorum...

Bir çok arkadaşımızın "Niçin araştırmadan mesaj yazıyorsun...Oncekı mesajları oku" diyeceğinden emınım..

Ancak söyle bır durum söz konusu...baska bır konuda baska bır topıcı de okudum 12 sayfa sayfa bası 60 mesaj 720 mesaj yapar toplamda...Gözlerim agrıdı ve yoruldum...Saatte gec oldu...Bu topıcı arastırma vaktım ve enerjım kalmadı...

Neyse saadete geleyım...

LG 42PQ2000 Plazma TV aldım ..Müzik ve resım acıyor USB den ancak fılm acamadım...
    Bu modele ilişkin bir acıklamaya da denk gelemedım....

LG 42PQ2000 için USB den fılm ızleme yontemını anlatacak bır arkadasımız varmı acaba....

Benım gıbı bır kac arkadas da aynı durumdan müzdarip...Anlayısınız ve yardımlarınız için şimdiden tesekkur ederım...

İyi geceler saygılar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cumcumx -- 28 Şubat 2010; 1:24:06 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: countermaniac

arkadaşlar bendede 32lg2000 var sürümü 3.42.1 alalı 1 seneyi gecti
    şimdiden tşkler....

önce v3.15'e geri dönülecek ve orada usb girişi aktive edilecek... sonra v3.55'e çıkabilirsiniz...

teşekkürler
  • m227wd m226 ve m237 modelleriyle ilgili hala yeterli bilgiye ulaşılamadı 11 sayfayı ayrıntılı bir şekilde okudum 7 kere sorulmuş hepsinde konu geçiştirilmiş. Burada yazan herşeyi denememe rağmen farklı bir menü açılıyor ve bir türlü usb aktif edilemiyor. Gerçekten çözen bir arkadaş varsa burada ayrıntılı bir şekilde paylaşsın..
  • cumcumx cihazınızın kendi başlığında da mesajlarınızı gördüm. orda da çözülmediyse sorun burdan bhiç hayır gelmez. burdakiler genelde uygun serileri olan lg lcd sahipleri. birazi avforums u araştırın derim belki oralarda biiler çıkar
  • quote:

Orijinalden alıntı: keskinbil

m227wd m226 ve m237 modelleriyle ilgili hala yeterli bilgiye ulaşılamadı 11 sayfayı ayrıntılı bir şekilde okudum 7 kere sorulmuş hepsinde konu geçiştirilmiş. Burada yazan herşeyi denememe rağmen farklı bir menü açılıyor ve bir türlü usb aktif edilemiyor. Gerçekten çözen bir arkadaş varsa burada ayrıntılı bir şekilde paylaşsın..

http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=37250490

lütfen candyman ile irtibata geçiniz, üstte yazılı olan mesaja göre o bu sorunu çözmüş...

• 32 LG 3000 Modeli için usb olayını çözebilen arkadaşımız var mı acaba?Ben LG ev sineması ile kullanıyorum, sesi ondan dinliyorum, tv nin sesi kapalı.
  • arkadaşlar,
    32LH3800 modeli mediamarkta 1199TL ve 6 taksit.
    bu modeli almayı düşünüyorum.
    mağazada ok + ok denedim fakat çalışmadı. LH3800 ocak 2010 üretimiydi.
    LH3800'de versiyon 3,15 yapıp çalıştırma şansımız olur mu?
    Çünkü verilen listelere bu model geçmiyor.
    Ayrıca ucuz bir universal kumandayla bu işi yapabilen arkadaş var mı?
    JV46'nın TCM marka Tchibo kumandasında setup tuşu göremedim ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: B.R.S

arkadaşlar,
    32LH3800 modeli mediamarkta 1199TL ve 6 taksit.
    bu modeli almayı düşünüyorum.
    mağazada ok + ok denedim fakat çalışmadı. LH3800 ocak 2010 üretimiydi.
    LH3800'de versiyon 3,15 yapıp çalıştırma şansımız olur mu?
    Çünkü verilen listelere bu model geçmiyor.
    Ayrıca ucuz bir universal kumandayla bu işi yapabilen arkadaş var mı?
    JV46'nın TCM marka Tchibo kumandasında setup tuşu göremedim ben.

Alabilirsiniz, sonuçta o TV LH 3000 serisi üzerine kurulu, sadece ekstradan bir-iki özelliğe sahip...
    V3.15 'e dönüp aktive edeceksiniz...

• quote:

Orijinalden alıntı: Asus535

ABUX, V3.55 firmware dosyası ortalıkta dolaştığı için şanslı. ilk 4 sayfayı okumamış, ama şanslı. Bence sadece benim daha önce iki kez uyardığım konuya denk gelmiş:
    http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=36183428

Birkaç ay önce V3.47 veya V3.48 sahibi olanlar V3.15'e dönünce o renk paletiyle kalakalmışlardı.

quote:

quote:

dostum sanırım ilk sayfalarda verilen forum sitesindeki 3.15 firmwaresi bozuk .Neden dersen firmwareyi yükledikten sonra tv nin modeli 32LH3000 olarak yazıyordu.Bendeki model 3000 lilerin türevi olmasına rağmen bölge farklılığı sebebiyle renk ayarları tırtlamış olabilir.3.55 yükleyince modelide oto. tanımış oldu LH3010 olarak.

• 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.