Şimdi Ara

LG IPS236V IPS Monitör [ANA KONU] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: piyanist2014 Daha Az
1 Kayıtlı Üye ve 3 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
1.262
Cevap
10
Favori
71.294
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: QuakeM

quote:

Orijinalden alıntı: kayaer07
    backlight bleeding:
    http://www.google.com.tr/search?q=backlight+bleeding%22&hl=tr&prmd=imvnsfd&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=-1LCToTzKsWohAf_tc2CDg&ved=0CC4QsAQ&biw=1024&bih=653&sei=AlPCTrqgGNSM4gSvsv2fDQ
    Uuuuu çok fena.

Dostum verdiğin link lcd lerin genel ışık sızma sorunu. Yani hepsi LG ile alakalı değil.
    Bak bu linkte IPS236V monitörün ışık sızma fotosu

http://img850.imageshack.us/img850/1227/lgips236vblack.jpg

Fakat bu da e-ips panel olduğundan IPS236V-PN modelin (uh-ips) ışık sızması olarak anlaşılmamalı. Ips panellerde karanlık sahnelerde farklı açılardan görülen mora-kırmızıya dönme var. Fakat bu çok az ve kullanım sırasında bunu farkedemezsiniz zaten.
    Evet. Verdiğim link genel sorun. LG ya da IPS ile ilgili olduğundan koymadım zaten. Kusura bakmayın ama o kadarını da biliyorum herhalde.

Bu arada mesajınızı editlemeniz gerek sanırım. Bir şey görüntüyü bozuyor olmalı ki forum sayfası yana doğru şişmiş. Başkasının mesajı da bozmuş olabilir tabii.

• quote:

quote:

quote:

backlight bleeding:
    http://www.google.com.tr/search?q=backlight+bleeding%22&hl=tr&prmd=imvnsfd&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=-1LCToTzKsWohAf_tc2CDg&ved=0CC4QsAQ&biw=1024&bih=653&sei=AlPCTrqgGNSM4gSvsv2fDQ
    Uuuuu çok fena.

Dostum verdiğin link lcd lerin genel ışık sızma sorunu. Yani hepsi LG ile alakalı değil.
    Bak bu linkte IPS236V monitörün ışık sızma fotosu

http://img850.imageshack.us/img850/1227/lgips236vblack.jpg

Fakat bu da e-ips panel olduğundan IPS236V-PN modelin (uh-ips) ışık sızması olarak anlaşılmamalı. Ips panellerde karanlık sahnelerde farklı açılardan görülen mora-kırmızıya dönme var. Fakat bu çok az ve kullanım sırasında bunu farkedemezsiniz zaten.
    Evet. Verdiğim link genel sorun. LG ya da IPS ile ilgili olduğundan koymadım zaten. Kusura bakmayın ama o kadarını da biliyorum herhalde.

Bu arada mesajınızı editlemeniz gerek sanırım. Bir şey görüntüyü bozuyor olmalı ki forum sayfası yana doğru şişmiş. Başkasının mesajı da bozmuş olabilir tabii.

SAafa LG IPS236 ile ilgili olduğundan verdiğiniz link ilginç oldu ama bilgilendirmek içinse tamam. Sanırım sayfayı şişiren ışık sızmasına örnek verdiğim resim. Kaldırayım.

• QuakeM'in 14:28'de attığı mesajdan kaynaklanıyor büyük ihtimalle. Linkler uzun olunca böyle sapıtıyor forum. Benim monitör hala kargoya çıkmamış bu arada :S
  • Şişme sıkıntısını kaldırdım birkaç mesaj editleyerek sıkıntı yok.

Monitörde oyun modu olması çok gereksiz bana kalırsa. Muhtemelen bir tür dalgınlık olmuştur incelemeyi yazan kişide.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shumin

QuakeM'in 14:28'de attığı mesajdan kaynaklanıyor büyük ihtimalle. Linkler uzun olunca böyle sapıtıyor forum. Benim monitör hala kargoya çıkmamış bu arada :S

Düzelmiştir umarım. Benim ekranda bir taşma olmadığından farketmedim.

Monitörü kurunca aklında bulunsun. Monitör driver cd sinden renk yönetimi yükleme kendi renk yönetimi ips236.icm yüklüyor. Bunu kullanma. Aşırı kontrast ve düşük bir ışık değeri var. Tüpü bitmiş crt monitör gibi. Bunun yerine srgb renk yönetimi kullan. Tabi kendi gözünle bir dene yine de. Belki tam tersi hoşuna gider. Yapamazsan tarif ederim burdan.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dusty

Şişme sıkıntısını kaldırdım birkaç mesaj editleyerek sıkıntı yok.

Monitörde oyun modu olması çok gereksiz bana kalırsa. Muhtemelen bir tür dalgınlık olmuştur incelemeyi yazan kişide.

Oyun modu olsun olsun da bütün ayarları aktif olsun ben kafama göre değiştirip bırakayım. Ya da birden fazla user modu.
  • Geldi benimkide. Evet forumun arkaplanındaki sarı her yerde aynı tondaymış gerçekten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xanty -- 15 Kasım 2011; 17:21:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xanty

Geldi benimkide. Evet forumun arkaplanındaki sarı her yerde aynı tondaymış gerçekten

Hayırlı olsun. Görüşlerini bekleriz...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: xanty

Geldi benimkide. Evet forumun arkaplanındaki sarı her yerde aynı tondaymış gerçekten

Hayırlı olsun. Görüşlerini bekleriz...

Renkler şahane gerçekten (En azından daha önce sadece TN panel kullanan birine öyle geliyor )

Battlefield 3, Left4Dead 2 , Skyrim de deneyebildim.Gecikmeden dolayı gözü rahatsız edecek bir durum farketmedim. Ps3 ü daha bağlamadım.Birazdan onuda test edip küçük çaplı bir video çekmek istiyorum.

Ekleme: Konsol kullanımında en büyük eksi monitörün hoparlörü olmaması.

Ekleme 2 : Monitörün üzerinde kulaklık girişi var.Seste sorun kalmadı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xanty -- 15 Kasım 2011; 18:50:47 >

• Hoparlör olmaması kötü evet. Lakin 1-2 wattlık seste oyun oynayan birine yeterli gelmez işin aslı.
  • quote:

Hoparlör olmaması kötü evet. Lakin 1-2 wattlık seste oyun oynayan birine yeterli gelmez işin aslı.

Zaten kurcaladıkça son TN paneliminde yanan Benq X2200W olduğu gerçeğini görmeye başladım

550 TL ye alınabilecek daha iyi bir TN panel olduğunu sanmıyorum.

Şu an ps3 deneyeyim derken oğlana yakalandım laptop a geçtim maalesef.İlerleyen saatlerde daha derin bakacağım.
  • Oğlan ps3 oynarken çektim.Fotoğraf makinasıyla çekim bukadar oluyor . Açılarda bozulma olmaması güzel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xanty -- 15 Kasım 2011; 19:47:29 >
  • TV performansı.Ancak video çektiğim makinadan kaynaklı problemler var.

• Videolarınız ilk mesaja eklendi, teşekkürler videolar için. Güle güle kullanın siz de
  • merhaba arkadaşlar öncelikle herkese hayırlı olsun monitörleri benim monitörde bu akşam üzeri geldi emektar 19 samsung tan sonra bu biraz devasa geldi size bir sorum olacak hdmi kabloyla bağlantı yaparsak görüntü kalitesine artı etkisi olur mu?
  • Ben de bu hafta için de netsiparis'den siparis vermeyi düşünüyorum.

netsiparis.com güvenilir mi bir site mi arkadaşlar? ürün tedarik, kargo sürecin de bir sıkıntı yaşadınız mı?
    bi de fiyattan dolayı biraz tedirginlik yaşadım, V-PN modelini gönderiyorlar umarım?

birde monitörün kutu içeriğin de hdmi kablo çıkmadığı söylenmiş, hdmi girişi var değil mi sonra sakata gelmeyelim :)

onun dışında incelemeler için herkese çok teşekkür ederim. asus ml239h modelinden vazgeçtim, bunu alıcam sanırım.
  • Aklımdaki monitörlerden birisi. Alanlara hayırlı olsun, çok güzel gözüküyorlar.

Ayrıca oyun performans incelemelerini bekliyoruz
  • Ben de şu an imzamda bulunan Acer monitör ile yanyana fotoğraflarını çekip yollarım. Eğer üşenmezsem bir de video koyarım ki merak edenler için daha güzel olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: GoingToFree

Ben de bu hafta için de netsiparis'den siparis vermeyi düşünüyorum.

netsiparis.com güvenilir mi bir site mi arkadaşlar? ürün tedarik, kargo sürecin de bir sıkıntı yaşadınız mı?
    bi de fiyattan dolayı biraz tedirginlik yaşadım, V-PN modelini gönderiyorlar umarım?

birde monitörün kutu içeriğin de hdmi kablo çıkmadığı söylenmiş, hdmi girişi var değil mi sonra sakata gelmeyelim :)

onun dışında incelemeler için herkese çok teşekkür ederim. asus ml239h modelinden vazgeçtim, bunu alıcam sanırım.

Netsipariş ten aldım sorunsuz ( 1 gün geç yolladılar okadar ) evet v-pn yolladılar.HDMI girişi var.

Bana gelen kutu açılmıştı yani sonradan bantlanmış. Normalde kıl adamımdır yollardım geride hiç ölü pixel çıkmayınca dedim bundada vardır bi hayır

Ayrıca asus 6 bit bu 8 bit bir panel. Aynı fiyata daha azıyla yetinmek niye

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xanty -- 16 Kasım 2011; 2:18:35 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: shumin

QuakeM'in 14:28'de attığı mesajdan kaynaklanıyor büyük ihtimalle. Linkler uzun olunca böyle sapıtıyor forum. Benim monitör hala kargoya çıkmamış bu arada :S

Düzelmiştir umarım. Benim ekranda bir taşma olmadığından farketmedim.

Monitörü kurunca aklında bulunsun. Monitör driver cd sinden renk yönetimi yükleme kendi renk yönetimi ips236.icm yüklüyor. Bunu kullanma. Aşırı kontrast ve düşük bir ışık değeri var. Tüpü bitmiş crt monitör gibi. Bunun yerine srgb renk yönetimi kullan. Tabi kendi gözünle bir dene yine de. Belki tam tersi hoşuna gider. Yapamazsan tarif ederim burdan.

Çok teşekkürler. Geldiğinde ürün dediğiniz gibi yapayım. Olmazsa yardım isterim artık.

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.