Şimdi Ara

LG G3 | Isınma problemine çözüm!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
22
Cevap
3
Favori
42.150
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Merhaba arkadaşlar,
    Bildiğiniz üzere günümüzde pek çok telefon Snapdragon 801 işlemcisine geçiş yaptı. Bu işlemciye geçişler sırasında 1 problem çok fazla görüldü. Bu problem ise ısınma problemi idi. Bu problem genelde pek fazla göz önünde bulundurulmasa da gerçekten belli bir zaman sonra eğer çok da oyun oynayan biriyseniz önemsemeniz gereken bir problem haline geliyor. Bu problemi çözmek için çoğu site ve kullanıcılar çeşitli yöntemler geliştirmiş. Fakat benim yöntemim gerçekten sıra dışı denilebilecek şekilde farklı. Normalde telefonunuzun parlaklığını azaltmanız vb. işlemler yapmanız istenir. Fakat bu konuda öyle bir şey yok!

Bilgilendirme
    Bu işlem telefonunuzun sıcaklığı artmaması için sizin işlemcinizin gücünü bir nebze azaltacaktır. Yani telefonunuzun birkaç çekirdeğini çok fazla gerek duymadıkça aktif hale getirmeyecektir. Bu işlemin herhangi bir zararı yoktur eğer olursa da her türlü tekrardan eski haline döndürebilirsiniz. Şahsen pek sanmam ama 2.5 Ghz günümüz oyunlarına yeter de artar.

Adım: 1 | Telefonunuzun modelini öğrenin
    Telefonunuzun yapım numarasını öğrenmek gerçekten çok kolay! Telefonunuzun arkasında (kapağı çıkardıktan sonra) yer alan numaralar sizin yapım numaralarınızdır. Yada isterseniz bunun yerine çok daha kolay bir yol kullanabilirsiniz.
    Yol: Ayarlar > Genel > Telefon Hakkında > Donanım Bilgisi
    Burada yazan telefon modeli birazdan işimize yarayacak.

Adım: 2 | Telefonunuzdaki özel menüyü açın
    Telefonunuzda arama kısmına girin ve daha sonrasında modelinize göre özel menüyü yazmaya başlayın.
    Benim modelim 855 olduğuna göre: 3845#*855# kodunu giriyorum ve özel menü açılıyor.

Adım: 3 | Ayarı etkin hale getirin
    Aşağıya doğru inin ve "High Temperature Property OFF" seçeneğine dokunun.
    Daha sonrasında bu özelliği etkinleştirin.

Geriye sadece telefonunuzu yeniden başlatmak kaldı. Ve daha sonrasında bu ayar aktif olacaktır. Telefonunuzu ısınmadan güle güle kullanın!
    İyi forumlar, okuduğunuz için teşekkür ederim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tzesh -- 24 Haziran 2015; 6:39:54 >

• Düzenli bir sunum için teşekkürler :) DH de bu şekil düzenli ve anlaşılır açıklamalar görmek gitgide zorlaşıyor.

Bu işlem çekirdekleri mi kapatıyor yoksa saat hızını mı düşürüyoor bilmiyorum ama işlemci performansları ile oynanınca Android cihazlarda eski haline dönmesi hep sıkıntılı olmuştur tecrübelerime göre. Uygulayacak arkadaşlar romun yedeğini alıp öyle uygulasınlar bence.
  • Neyi etkinleştirmiş oluyoruz
  • Bir nevi telefonun kendi işlemcisini gereksiz yere zorlamasını önlemiş oluyoruz. 2.5 Ghz zaten şuanda her türlü bütün oyunlara yetmekte. Onun haricinde bu işlemcinin yetmediği bir oyun düşünemiyorum. Yani telefon işlemcisini ısınmaması için kısıtlıyor da diyebiliriz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: koppa

Düzenli bir sunum için teşekkürler :) DH de bu şekil düzenli ve anlaşılır açıklamalar görmek gitgide zorlaşıyor.

Bu işlem çekirdekleri mi kapatıyor yoksa saat hızını mı düşürüyoor bilmiyorum ama işlemci performansları ile oynanınca Android cihazlarda eski haline dönmesi hep sıkıntılı olmuştur tecrübelerime göre. Uygulayacak arkadaşlar romun yedeğini alıp öyle uygulasınlar bence.

Telefonun işlemcisini ısınmayı önlemek amacıyla bir nevi kısıtlıyor. Bu kısıtlama o anki oyun, program veya neyi kullandığınıza bağlı olarak değişebiliyor. Örneğin eğer o an Aspalth 8 oynuyorsanız ona göre işlemci hızını ve çekirdeklerini ayarlıyor. LG G3'ün kendi menüsünde olduğunu da göz önüne alırsak bir sorun çıkaracağını düşünmüyorum. Ekstra herhangi bir root vb. işlem de gerektirmiyor. Bunun haricinde de eski haline döndürmek için ayarı kapatmanız yeterli oluyor. Kapattığınızda performans tekrardan geri geliyor ve işlemci normal hızında çalışmaya başlıyor. Bir zararı yok sadece telefonun ısınmasını önlemek amacıyla alınan bir önlem.

• Konu güncel!
  • Çok teşekkürler.
  • The Philosopher kullanıcısına yanıt
    Ne demek yardımcı olabildiysem eğer ne mutlu bana.
  • Telefonu daha yeni aldım ama WhatsApp bile açınca, 75derecelere çıkıyor ne yapmam lazım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bilgilendirme için teşekkürler, güncel olarak deneyip faydasını gören başkaları varmı ?
  • ultr4slan kullanıcısına yanıt
    Yapabileceğin bir şey var. Normalde o kadar fazla ısınmaması gerekiyor. Şahsen 4 saat boyunca aspalth 8 oynamama rağmen telefonum en fazla 59 dereceyi gördü. Sendeki bu ısınma aşırı olsa da dediğim gibi yapabileceğin bir kaç şey var. Öncelikle sana önerim telefonun parlaklığını sürekli %100'de kullanma. Mümkünse otomatikte kullan. Onun haricinde arkaplanda çalışan uygulamaları otomatik olarak sonlandırmak için "Clean master" yükledikten sonra telefonu hızlandırma bölümünün sağ üst köşesindeki tuşa tıkla. Otomatik sonlandırmaya tıkla ve daha sonrasında "Ekran kapandığında işlemleri otomatik olarak sonlandır"'ı seç. Bu sayede ram kullanımı azalır ve telefonun biraz daha stabil olur. Onun haricinde Lollipop güncellemesi yapmadıysan yapmanı öneririm. Alternatif olarak eğer yapmadıysan sana yukarıda belirttiğim çözümü uygulayabilirsin.
  • Dictator kullanıcısına yanıt
    Şahsen kendim denedim. Telefonun sıcaklığı en fazla 59 derece oluyor :). Tavsiye ederim yaklaşık 2 aydan beri bu şekilde kullanıyorum herhangi bir sorun görmedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tzesh

Şahsen kendim denedim. Telefonun sıcaklığı en fazla 59 derece oluyor :). Tavsiye ederim yaklaşık 2 aydan beri bu şekilde kullanıyorum herhangi bir sorun görmedim.

Yaptim, isinma olmazsa haber ederim. Tesekkurler

• Bende pek ise yaramadi, yinede tesekkurler

• Telefonum en az 59 derecede çalışıyor anlam veremiyorum yaw

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Normal bir durum değil...

• Teşekkür ederim çok işime yarayacak bilgi bu.
  • Hocam ben 2 gün oldu alalı ısınma sorunu biraz yaşadım 2 gb ram lik model benimki birde bu dediklerini şimdi yaptım inşallah işe yarar ve bunun şarja bi + yönde etkisi olurmu olmaz diyosan şarjın gitmesi için ne yapmam lazım %100 de kullanmıyorum ekranı ama % 50 de hakkımdır kardeşim değilmi o kadar para verdik biraz kalite istiyor insan... emeğin için teşekkürler..cevabını merakla bekliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Devastating24

Hocam ben 2 gün oldu alalı ısınma sorunu biraz yaşadım 2 gb ram lik model benimki birde bu dediklerini şimdi yaptım inşallah işe yarar ve bunun şarja bi + yönde etkisi olurmu olmaz diyosan şarjın gitmesi için ne yapmam lazım %100 de kullanmıyorum ekranı ama % 50 de hakkımdır kardeşim değilmi o kadar para verdik biraz kalite istiyor insan... emeğin için teşekkürler..cevabını merakla bekliyorum.

Bu yaptığımız işlem bir nevi işlemciyi rahatlatıyor. Telefonu fazla zorlamıyor yani belleğe çok az da olsa bir artısı oluyor...
    Fakat eğer tam olarak pil tasarrufu yapmak istiyorsan parlaklığı otomatiğe ayarla. Daha sonrasında da greenify indirip rootsuz modda gereken ayarları yap. Kullanmadığın uygulamaları seç ve otomatik olarak ana ekrana bir tane kısayol ekle. Eğer ekran kilidin yoksa otomatik uyutmayı ayarlayabiliyorsun. Onun haricinde ayarlar>genel>güvenlik>cihaz yöneticileri greenify'a izin vermen gerek. Şimdilik aklıma gelenler bu kadar...

• Pek bi işe yaramadi bende..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.