Şimdi Ara

LG G3 Ekran değişimi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar yeni bir telefon alacağım. Yakın arkadaşım satacak telefonunu. Telefon kozmetik olarak süper ama ekranı değişmiş. Servise güvenmediği için de ekranı kendisi değiştirmiş. Kendisi elektronik mezunu. Telefonu kurcaladım biraz bozuk bir tarafı yok ama ileride sıkıntı çıkar mı diye korkuyorum. Sizce ne yapayım. Fiyat olarakta 500 tl istiyor. Sizce uygun mu ?

• Uzun zamandır lg g3 kullanıyorum. Ekranını iki kere değiştirdim ve elektronik konusunda sadece hobi edinmiş olan birisi kadar bilgiliyim.
    Herhangi bir sorun yaşamadım. Lg g3 sökülmesi ve montajlanması en kolay telefonlardan biri. Kolay kolay zarar veremezsiniz.
    Fiyat konusuna gelince, Çin'de refurbished (yenilenmiş) olarak satılan g3'ler ortalama 350-400 lira civarında. Türkiye'den bulmak mümkün. 500 liraya yenilenmiş bir lg g3 bulup imei attırıp kullanmanızı tavsiye ederim. Model numarasına dikkat edin d855 global versiyonu size ilerde custom rom bazında büyük kolaylık sağlar. Bu tarz şeylerle uğraşamam diyorsanız arkadaşınızın telefonunu alın gitsin. Ekranlar artık orta kasa ile beraber satılıyor, yalnızca soketleri takıp montajlayıp kullanıyorsunuz. Bu şekilde yapılan bir ekran değişimiyle lg g3 gibi kolay sökülebilen bir telefonda asla sorun yaşamazsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: janset1604

Uzun zamandır lg g3 kullanıyorum. Ekranını iki kere değiştirdim ve elektronik konusunda sadece hobi edinmiş olan birisi kadar bilgiliyim.
    Herhangi bir sorun yaşamadım. Lg g3 sökülmesi ve montajlanması en kolay telefonlardan biri. Kolay kolay zarar veremezsiniz.
    Fiyat konusuna gelince, Çin'de refurbished (yenilenmiş) olarak satılan g3'ler ortalama 350-400 lira civarında. Türkiye'den bulmak mümkün. 500 liraya yenilenmiş bir lg g3 bulup imei attırıp kullanmanızı tavsiye ederim. Model numarasına dikkat edin d855 global versiyonu size ilerde custom rom bazında büyük kolaylık sağlar. Bu tarz şeylerle uğraşamam diyorsanız arkadaşınızın telefonunu alın gitsin. Ekranlar artık orta kasa ile beraber satılıyor, yalnızca soketleri takıp montajlayıp kullanıyorsunuz. Bu şekilde yapılan bir ekran değişimiyle lg g3 gibi kolay sökülebilen bir telefonda asla sorun yaşamazsınız.

O kadar uğraşamam daha doğrusu hiç anlamam , elime yüzüme bulaştırırım. Çok teşekkür ederim içimi rahatlattınız. Donanım haber forumuna ne olmuş böyle , hiç muhatap bile almıyorlar. Eskiden her konuda yardımcı olurlardı. Neyse ki siz değerli üyeler iyi ki varsınız.
  • onurtugrul kullanıcısına yanıt
    Tesekkurler. Arkadasinizin telefonunu alacaksaniz dikkat etmeniz gereken iki husus var.
    Birincisi gps. Konum bulma hizini ve dogrulugunu hareket halindeyken deneyin mutlaka.
    Ikincisi ise sebeke cekim gucu. Baska bir telefonla yanyana koyup deneyin. Mumkunse sinyalin zayif oldugu bir yerde test edin.

Ekran degisimi sonrasi problem yasanmasi en olasi fonksiyonlar gps, gsm anteni ve titresim motorudur.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • janset1604 kullanıcısına yanıt
    Evet onu almayı düşünüyorum. Onları hiç kontrol etmemiştim. Bugün bir daha bakayım , tekrardan çok teşekkür ederim , iyi ki varsınız.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.