Şimdi Ara

LG G3 (D855) CUSTOM ROM,MOD,BİLGİ PAYLAŞIMLARI !!! (18. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
372
Cevap
10
Favori
15.413
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    çok moda gerek yok.hepsi zaten romda mevcut.v10 camera.3dminit battery mode,ince ayar supersu menüye entegre vs vs.ısı modu gereksiz.kernel kanımca gerek yok.

root explorer kullanımı youtube da var.izle görsel daha iyi olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nuisance1979 -- 24 Eylül 2016; 23:36:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: nuisance1979

çok moda gerek yok.hepsi zaten romda mevcut.v10 camera.3dminit battery mode,ince ayar supersu menüye entegre vs vs.ısı modu gereksiz.kernel kanımca gerek yok.

root explorer kullanımı youtube da var.izle görsel daha iyi olur

Yani rom hazir modlu ve dort dortluk sanirim tamamdir saolun hocam en yakinda deneyip yorumlarimi paylasicam

• ebb47 E kullanıcısına yanıt
    şu anlık öyle daha testteyiz bakalım.pişman etmez inşallah yoksa arayışa devam ederiz.

• nuisance1979 kullanıcısına yanıt
    Fullmicten sıkılan biri olarak yeni rom arıyorum rom nasıl memnun musunuz birde link uçmuş başka link var mı bildiğiniz ?
  • Bourne90 B kullanıcısına yanıt
    yeni link eklenecek biraz düzenleme fix yapılıp.fulmic ile aynı zaten NNROM 9.0 belki birazdaha fazla modlu ve hızlı.link çıkana kadar pure stok v30N versiyonu deneyebilirsin.

Mobil veri ile bataryayı içtiği için fullmicten sıkıldım artık pure stocka bakayım bi teşekkürler
  • ilginç birsey farkettim xda bulunan Genisys Dark Theme UX 5.0 For Fulmics 6.1. adlı temayı yükleyince. 4-5 diş arası 4g sebekesi çeken yerde 2-3 diş arası çekimi düşüyor.NNROM V9.0 da farkettim.büyük ihtimal fulmic 6.5 tede vardı.

2 cisi bu bahsi geçen 2 romda batarya seviyesi %15 lere gelince system error uyarısı verip teli kullanamıyordum.hadi NNROM 9.0 da 3dminit moddan kaynaklandığını farkettiler system ui yi editleyip yeni romu yayınladılar.

lakin fulmic 6.5 te halen sorun devam ediyor.ama düşüncem fulmic app ayar dosyasındaki durum cubugundaki saat yeri değişikliği vs renklendirme modlarını uygulayanlar sorun yaşıyor diye düşünüyorum.kullananlar yorum yaparsa sevinirim herkeze kolay gelsin.

aops android 7 iyi. kullanıyorum

• Fulmics 6.1 iyiydi 6.5 yükledim derin uyku ve batarya sorunu yaşadım ayrıca kapanıyordu ve Quickmemo notda senkronizasyon sorunu vardı yapmıyordu, nn rom g5 style 30n yükledim şuan ondayım fakat yine Quickmemo senkron sorunu var ayrıca call recorder yok yada ben bulamadım ayrıca chrome kullanıyorum şuan burada yazarken kelimeler arası geçişlerde şişme var..Evet ısınma yok ama sorunlu,Hiç beğenmedim ben bu 30n romları

• Rockbarist kullanıcısına yanıt
    temiz kurulum yaptınmı? dahili hafıza dahil.epey ayar var ince ayar menüde optimazador seceneğinde.nerdeyse hepsini işaretledim ben.fulmic app yükle ses kayıdı açabilirsin.olmadı root explorer ile system priv app klasöründe 2 dosyayı değişiyorsun sorun çözülüyor.en kısa yol fulmic ayar app.g5 port romlarda dediğin sorun genel olabilir yanlız bende şişme yok.

NNROM PURE V30N var stok istersen onu dene seviyorsan klasik stok romu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nuisance1979 -- 27 Eylül 2016; 9:48:23 >
    Her custom rom yüklerken sd kart hariç hepsini wipe yaparak kurarım hocam,Optimizadore hiç dokunmadım zaten ingilizce pek bişe anlamadımda birde şöyle bir sorun varki batarya yüzde oranları karıştı batarya tutmuyor dün yükledim patır patır atıyor değerler,%72 iken ekranı kapatıp 5dk sonra açınca %73\74 oluyo falan,Quickmemo senkron yapılmıyor ki orda notlarım vardı, ufak laglar var yani, ben yine fulmics 6.1 döneceğim en son en sorunsuz onu kullanmıştım

dahili hafızayı silin diyor rom yapımcıları.bu senin kurulumda yaptığın hata.3dminit modluyumu kurdun yoksa ?senkron sorunu g5 porttan olabilir fulmic serisinde aynı sorunu duydum.batarya yüzdesi bende normal sıkıntı yok.aynı romu kullanmasak olabilir diyecem.oda yaptığım extra ayatlarla ilgili değil.laglar hepsinde vardır.stok kernel kullanımıyla ilgili bazıları tabandan kaynaklı olabilir.modifiye kernel kullanman daha iyi olabilirdi.bazı hatalar kullanıcı hatasından bazıları indirirken romu netten kaynaklanabilir.bazıları custom romdan porttan olabilir.30n ısınmıyor sebeke ve net kullanımında daha az ısı ve batarya tasarrufu sağlıyor.bunları farklı tabanda bulamayacaksın.solid kernel dene lag kalıyomu tecrübe edin.bu seferde ısınıyor batarya tükeniyormu diyeceksin?

stok kernelin çalışma frekansı minimumda.cekirdekler kapalı.interaktive. gavernorda.conservative yapsaydın diğer seçenekleri kullansaydın ya.mücadele etmeden kaçıp gitmek işin kolayına kaçmaktır ama.

Dahili hafıza kaynaklı olduğunu sanmıyorum çünkü twrpden sd kart hariç full wipe yapmıştım 3d minit yoktu ve ısınma da yoktu evet zaten dün gece yükledim bugun şuan an itibarı ile fulmics 6.0 döndüm ısınma konusunu şuan dert etmiyorum çünkü kış geldi zaten çok ısınmada yoktu her tel kadardı,açıkcası hocam bana stabil bir rom gerekti,hataları görünce orasıyla burasıyla uğraşamadım zaten ilk senron ve batarya sorunu nu yaşayınca ve call recorder olmadığını farkettiğimde hoşlanmadım, 30n daha yeni bir rom ve yapımcılar eminim hataları düzeltecektir ama şimdilik fulmics 6 bana yeter :)

kendi kararın elbet.ama bahsettiğin sorunlar bende yok.dahili hafıza çok sık denemiş isen kalıntılar klasörler kalıyor.tertemiz yüklemek için her defasında siliyorum.system data vs vs dahil.hatta titanyum back up ran geri yüklemek bile bazen sorunlara neden oluyor.senin bence eksiğin cabucak vazgeçmek.sorunun kaynağına inmek ve romu istenilen şekilde tekrar yüklemen gerekirdi.fulmicten eksiği yok fazlası var.senin aslında basit takıntıların ve isteksizliğin her defasında arayışa ve memnuniyetsizliğe yol açıp sorun olacaktır.elbette custom romlar dahil her romda sıkıntılar olabilir ama tecrübemle sabit başlıklarda yazan %80 sorun hep kullanıcı hatasından kaynaklanıyor.mesala extra kullandığı modlar.yüklemede hata.vs vs zaten tazdım tekrara gerek yok.

bende son 2 gündür %15 system error sorunuyla uğraştım.yüklediğim moddan büyük ihtimal.çok mod vs kurcaladığım için hata bendeymiş diyebilirim.ama senin gibi kolaya kaçıp sorunlu diyip kaçıvermek daha kolaydı.tabiki takılıyorum yanlış anlama.

forum niye vardır paylaşmak ve öğrenmek için.tecrübe akrarmak ve dayanışma için.hepimizin eksiği çok.çok seyler öğreniyorum.ayrıca katkıda bulunmak lazım mantıklı olarak.bu geneleydi sözüm

Genelde stock takılırım ve kernel kullanmam şebekede sıkıntılarını çok yaşamıştım kernellerde ayrıca Ben kaçtım demek için yazmadım ki,uğraşmadım sadece,Bu işlerden az anlayan ilk kez rom yükleyecek arkadaşlar için yazdım, fulmics'dede nn''dede 30n romunda sorunlar yaşadım en basiti Quickmemo not senkron sorunu,neyse yükleyen yüklesin zaten son 3 günde 3 rom deiştim tel iyce sapıttı,bir süre daha fulmics de devam edeceğim iyi günler

• iyi akşamlar arkadaşlar güncel olarak en stabil rom hangisidir? NN ve Fulmics ağırlıklı gördüm konuyu. Fulmics 6.1 kullanıyorum 6.5 i de indirdim NN yi de indirecektim ama yukarıdaki link silinmiş.

Edit: Tekrar baktım link aktifmiş :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ksk_35.5 -- 9 Ekim 2016; 18:57:35 >
  • ksk_35.5 K kullanıcısına yanıt
    Bende NN rom fulmicse göre çok daha iyi batarya süreleri verdi ki zaten görünüş olarakta 2 romda nerdeyse aynı

Edit:Yazmayı unutmuşm nn romda çok yüklenirseniz takılma ve kasılmalar oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bourne90 -- 9 Ekim 2016; 19:52:47 >
    o zaman yedek alıp bi NN denemek lazım :)
  • https://www.mediafire.com/download/yoe1e5bw0943jho

exceed yeni versiyonu gayet güzel batarya dostu,güncel ve 30N üzerinde ısınma az.

https://www.mediafire.com/download/0174cj977dzrmcq

solid kernel 2.2 yağ gibi kernel adiutor cpu ayarlarında en altta freakans var onu düşürün batarya tasarrufu sağlıyor.

• LG G3 romları için bu konuyu kullanabilirsiniz...

• 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.