Şimdi Ara

LG G2 ROM-MOD MAIN PAGE | LOLLIPOP-KITKAT-MIUI-CM11|ROOT/TWEAK/KERNEL/RECOVERY/DPI|G3ROM (3614. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
72.762
Cevap
147
Favori
1.624.354
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
61 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 36123613361436153616
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bildiğim kadarıyla özelleştirme yok sanırım LoS'da. Cyanogen gibi. Zor olmuyor mu öyle kullanmak?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • LineageOS yükledim, crdroid'den geçtim ama telefonda root yetkisi yok. geliştirici seçeneklerinde "sadece adb" seçeneği var. magisk mi yüklemeli diye düşünüp magisk flaşlayayım dedim ama recovery moda geçiş imkanı da yok. yeniden başlat seçenekleri arasına ayarlardan custom rom ayarları içerisinden recovery modunda başlat seçeneği eklenebiliyordu ama custom rom ayarları da yok. yok allah yok yani. ne yapmak gerekecek şimdi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Angel of the Lord

Bildiğim kadarıyla özelleştirme yok sanırım LoS'da. Cyanogen gibi. Zor olmuyor mu öyle kullanmak?

Ben sadeliğini seviyorum. Fazla özelleştirme arayanlar için lineage os biraz sıkıcı bir rom olabilir. Yüklerken göz önünde bulundurmak lazım.
  • KovenanT kullanıcısına yanıt
    Ben de sadece alt çubuğu ve yazı boyutunu küçültüyorum zaten. Ama o romda bunlar bile yok ne yazık ki. Mokee ile yola devam.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahbap

LineageOS yükledim, crdroid'den geçtim ama telefonda root yetkisi yok. geliştirici seçeneklerinde "sadece adb" seçeneği var. magisk mi yüklemeli diye düşünüp magisk flaşlayayım dedim ama recovery moda geçiş imkanı da yok. yeniden başlat seçenekleri arasına ayarlardan custom rom ayarları içerisinden recovery modunda başlat seçeneği eklenebiliyordu ama custom rom ayarları da yok. yok allah yok yani. ne yapmak gerekecek şimdi?

Lineage os extra`lardan su flashladınız mı?

Alttaki sitede su(arm) olanı indirip recovery modunda flashlayıp öyle deneyin. fotodaki gibi root izinlerini geliştirici seçeneklerinden aktif edebilirsiniz büyük ihtimal.

https://download.lineageos.org/extras

Bu da direkt download linki

https://mirrorbits.lineageos.org/su/addonsu-14.1-arm-signed.zip

Bu arada size yardımcı olurken Weather Providers apk`ları da bu sayfadaymış. Kendime de yardım etmiş oldum

• teşekkürler hocam :)
    yukarıdaki mesajı attıktan yarım saat sonra falan ayarlarda bir yerden recovery modunda açmayı aktifleştirip oraya girdim ve recovery'de magisk flaşladım. sonra magisk ayarlarından uygulamalar ve adb'yi bulup root yetkisini gerçekleştirdim. şu anda titanium backup ile uygulamaları geri yüklüyor telefon :)

Lineage os extra`lardan su flashlamadan yapmış oldum, bir sorun teşkil eder mi?

Hem böyle bir şey yaşayabilecek arkadaşlara kaynak yaratmış olduk hem de Weather Providers apk`ları bulmuş olduk desenize :)
  • Arkadaşlar RR 5.8.2 deyim recovery mod'a girmek istiyorum yalnız "Secure Booting Error! Cause: boot verify certification." hatası alıyorum bunu nasıl düzeltebilirim ?
  • benim pil öldü galiba şarzım yüzde 20 iken 1 dakika içinde yüzde 15 yüzde 5 deyip cihaz otomatik olarak kapanıyor bu pil sorunumu pilimi değişmem gerek yoksa romdan kaynaklımı no name 420 rom kullanıyorum
  • iyi günler arkadaşlar eşimin g2 sinde birden ekranda karıncalanma ve renk dalgalanması başladı beyaz ekran oluyor ve hiçbirşey gözükmüyor. dokunmatik çalışıyor ezbere kapatıyoruz telefonu. ekran soketlerini çıkarıp taktım falan ama çözüm olmadı. bu konuyu yaşayan var mıdır.
  • quote:

Ben de sadece alt çubuğu ve yazı boyutunu küçültüyorum zaten. Ama o romda bunlar bile yok ne yazık ki. Mokee ile yola devam.

dpi düşürünce o dediğiniz oluyor zaten.

orijinal hali 480 dpi, ben 440 dpi kullanıyorum, navbar da yazı da küçülüyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Litendria kullanıcısına yanıt
    Birkaç kere dpi düşürmeyi denedim. Tam oturmuyordu görüntü sanki. Yani ekranda boşluk olmuyor tabi ama ikonlar arası boşluk ve oluyordu. Tabi bu dediğim 5.0.2 için. Aosp romlarda durum farklı olabilir.

• quote:

Birkaç kere dpi düşürmeyi denedim. Tam oturmuyordu görüntü sanki. Yani ekranda boşluk olmuyor tabi ama ikonlar arası boşluk ve oluyordu. Tabi bu dediğim 5.0.2 için. Aosp romlarda durum farklı olabilir.

oo naptın hocam ya, stock romlarda dpi değiştirmek sıkıntı zaten. bütün programların dpi'ını ayarlamak gerekiyordu.

aosp romlarda böyle bir sorun yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar herkese kolay gele elimde 2 adet lg telefon var biri e 460 diğeri d682 2 telefonuda alalı 3 yıl oldu ikisininde ana kartları kendiliğinden root yapılmadan yandı ve lg bu durumun kronik olmadığını idda ediyor ve ikisi için 1400 tl nakit para talep ediyor ayrıca 6 ay garanti veriyor yeni ana kartlar için. Hepsinden tuhafı bu anakartları servis dışında biryerden bulmak mümkün olmuyor telefonsuz kaldık bana yardımcı olabilecek birileri varmı? servis seve seve siz bu parayı ödeyeceksiniz yoksa telefonsuz kalırsınız demiyoda bunu ifade eder nitelikte ifadeler kullanıyor ana merkezide aradım onlarda servisin doğru söylediğini ifade ediyor eminim bu durum sadece benim başıma gelmemiştir. Lütfen bana yardımcı olun
    tel:05378700003
  • Selamlar, aicp nougattan xosp 6.3 e döndüm. Dönmesine döndüm ama tuhaf bir sorun oluştu. Google play ve Whatsapp ta hücresel veri çalışırken twitter, snapchat ve tarayıcıda çalışmıyor.

Acaba bunun sebebini bilen ve çözüm önerebilecek olan var mıdır?

Edit: ERR_TUNNEL_COONNECTİON_FAİLED uyarısı çıkıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekoah -- 26 Temmuz 2017; 16:52:8 >
  • ekoah E kullanıcısına yanıt
    mobil veriye basılı tut erişim noktasına gir Vodafone interneti seç kardeşim . büyük ihtimale vodafone kullanıyorsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: UniqueLiFe

mobil veriye basılı tut erişim noktasına gir Vodafone interneti seç kardeşim . büyük ihtimale vodafone kullanıyorsun

Aynen öyle Vodafone kullanıyorum. Yardım için çok teşekkür ederim.

• Arkadaşlar lineage os nasıl yüklenir. Baktığım her kaynakta farklı farklı yazılar var. Doğrusu kafam karıştı. Yardımcı olursanız sevinirim.

Edit: Bayağı bir sayfa geriye kadar gidince bunu buldum:http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=125428162

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ekoah -- 26 Temmuz 2017; 20:17:26 >
    Ayrıca Stock lollipop üzerine full wipe yapıp rahatlıkla kurabilirsiniz Rom-gapps ve root için magisk manager ben dün sorunsuz geçiş yaptım.

Şarj durumu sizlerde nasıl arkadaşlar
  • enrie E kullanıcısına yanıt
    1400 tl verip kesinlikle yaptırılmaz çünkü cihazlar artık eski zamanda kalmış o para ile 2 tane telefon alabilirsiniz ve şu anki telefonlarınızdan daha yüksek performans alırsınız. Forumda çok arkadaşımız vardı servislerle uğraşan çoğu başarılı oldu yeni cihaz aldılar hatta 16 gb verip 32 gb alan oldu g2 verip g3 alan oldu servisten ama kullanıcı hatası olarak gördükleri şeyleri dediğiniz gibi illa para karşılığında yapıyor cihazlar lg türkiye garantilimi yoksa italatçı garantilimi bu da çok önemli
    Rica ederim güzel kardeşim.
  • 
Sayfa: önceki 36123613361436153616
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.