Şimdi Ara

LG G2 D802 İMEİ NULL REPAİR (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
48
Cevap
9
Favori
33.267
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Kardeşim Allah senden razı olsun. Güzel konu :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: sasamey

lg g2 d802 İMEİ NULL TAMİRİ

Yapılan işlemlerden sorumluluk kabul etmiyorum. Yaklaşık 10 gün uğraş sonunda yapabildim. Size deneyimlerimi aktarıyorum.
    Gerek sürücü doğru olmadığından, gerek başka şeyler eksik olduğundan bir türlü programlardan yararlanamadım.
    Sizlerin uğraş süresini minimuma, benim yaptığım hataları yapmamanız için yardımcı olmak istedim.
    Doğru sürücü, doğru programlar olduğu zaman teknik servislerin çözemediği? anakart değiştirmek istediği, kefalliğinize göre
    800 lira kadar masraf ödenen, çoğu tamircinin yapamadığı işlem yarım saatte imei'nize kavuşmanızla bedavaya son buluyor.

Beni en çok uğraştıran QPST VE QCN yedekleme, yazma işlemleriydi ki bunlara hiç ihtiyacımız yokmuş.
    Sadece iki programla yapılamaz denileni yaptım. 2 defa servise gitti, kaçak filan dediler, kaçak değildi. Birçok tamirciye gitti, yapamadıl

1-)Telefon lg yazılım olarak bağlı, aygıt yöneticisinde (com&lpt) görülebilmesi için.

Kullandığım sürücü: LGUnitedMobileDriver_S51MAN313AP22_ML_WHQL_Ver_3.13.2

Aygıt yöneticisi -> androidnet usb modem #2 -> modemler -> en yüksek bağlantı hızı=115200. (Gerekli mi bilmiyorum, ben değiştirdim.)

2-) Telefon rootlu olmalıdır.
    Rootlamak için İroot kullandıysanız efs professional telefonu rootlu olarak görmüyor. Telefondaki süpersu uygulamasını silip, süperuser# (1.0.3.0) uygulamasını
    kurun.

İHTİYACIMIZ OLAN PROGRAMLAR:

Minimal ADB Fastboot v1.1.3
    EFS Professional 2.1.80 beta

Kendiniz google'dan aratarak ufak boyutlu programları saniyeler içerisinde indirebilirsiniz.

3-) ADB FASTBOOT programını açıyoruz. Sırasıyla komutları giriyoruz.

........ “adb shell” komutunu giriyoruz. *Daenon not running, satarting it now on port 5037 *Daemon started succsfully* shell@g2:/$ yazısı çıkıyor.

........“su” yazarak rootlu telefonumuzun kontrolünü ele geçiriyoruz. Not found gibi uyarı gelirse telofon rootlu değildir.

........“setprop sys.usb.config diag,adb” komutu ile devam ediyoruz, aygıt yöneticinde modem yüklenecek. Ben de zaten yüklü olduğu için bir şey olmadı.

........"ls -al /dev/block/platform/msm_sdcc.1/by-name" komutu ile devam ediyoruz. Uzun bir ekran çıkacaktır, ihtiyacımız olanlar: modemst1, modemst2, fsg

lrvrwxrwx root root 1970-01-03 03:31 modemst1 -> /dev/block/mmcblk0p10
    cblk0p10
    lrvrwxrwx root root 1970-01-03 03:31 modemst2 -> /dev/block/mmcblk0p11
    cblk0p11

lrvrwxrwx root root 1970-01-03 03:31 fsg -> /dev/block/mmcblk0p16
    p16

Burada önemli olan sondaki sayılara dikkat etmek, bende 10,11,16 çıktı.... 10,11,16 yerine kendi sayılarınızı aşağıdaki komutlarda yerine koyarak devam edin.

......dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p10

......dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p11

......dd if=/dev/zero of=/dev/block/mmcblk0p16

ABD SHELL İLE İŞİMİZ BİTTİ. Bu komutlar sonrasında imei null yerine imei sıfır, sim kart yok gibi değişiklikler olabilir.

4-) EFS PROFESSİONAL programanında Qualcom Nv tools'a giriyoruz. En üstte LG Andoidnet Usb seialport comx yazısını gördüyseniz, connect deyin.

Bağlanmıyorsa "lg yazılımı" yerine pc bağlantısını "internet paylaşım oluşturma" olarak değiştirin. Gerekirse programdaki "send spc" tikini kaldırın.
    Ben burada telefondan ayarlar->genel->pc bağlantısı-> internet paylaşm oluşturma, diyerek bağlanabildim.

Programda online mode'da bağlandıktan sonra, secure ops sekmesine tıklıyoruz.
    Bu programda YA DA burada tek yapacağımız MEİD/ESN/İMEİ REPAİR altındaki 3 satırı doldurup, write phone demek.
    Bunun için ihtiyacımız olanlar Meid hex, esn hex, imei dec numaralarını google'dan meid,esn diye aratarak, meid converter adlı bir sürü siteden birine giriyoruz.
    Siteye girdikten sonra: meid numarınızı yazıp esn hex değerini bulacaksınız.

Meid numarası, 15 haneli imei numaramızın ilk 14 hanesidir, bir başka deyişle son sayının atılmış halidir.
    Meid convert sitesinde 14 haneli numarayı girerek kullanacığımız esn hex numarasını elde ediyoruz. Aşağıdaki gibi değerler çıkacaktır. "x" yerinde sayılar var.

Format Value
    Hex ESN
    Decimal ESN
    Hex MEID 3xxxxxxxxxx8
    Dec MEID 08xxxx7845xxx3448
    Pseudo Hex ESN 80DBxxx7
    Pseudo Dec ESN 12xxxxxx207
    IMEI
    MetroPCS SPC 7xxxx0

Bizim burada tek ihtiyacımız olan Pseudo Hex ESN satırın karşısında harfle karışık 8 haneli değerdir. Bu değeri Qulacom nv tools programımda esn hex kutusuna yazıyoruz.
    Meid hex, imei numarasının ilk 14 hanesidir. İmei dec bildiğiniz 15 haneli imei numarası. 3 kutunun da tikini işaretledikten sonra alttan write phone diyoruz.

İşlemlerimiz bitmiştir. Telefonu yediden başlatınca imei numaramız gelmiş olacaktır.
    (Efs programından backup yapma ve QPST ile qcn yedeğinizi alarak aynı durumla karşılaşırsanız restore yapabilirsiniz)

Telefonunuza ait en son stock romu ÖĞRENMEK İÇİN "XXX" yerine 15 haneli imei numaranızı yazarak aşağıdaki siteye gidin.
    hxxp://csmg.lgmobile.com:9002/csmg/b2c/client/auth_model_check2.jsp?esn=XXXXXXXXXXXXXXXXX

buradan kdz ile biten adresihttp://csmgdl.lgmobile.com/dn/downloader.devfileKey=FWxxxxxxxxxxxx43213/D80220C_00.kdz yeni sekmede açarsanız
    otomatik olarak son güncel romunuzu indirmeye başlayacaktır. Flash tool 2014 ile yükleyebilirsiniz.

LG G2 D802
    Qualcom snapdragon 800
    MSM8974

KAYNAKLAR:
    Qualcomm SNAPDRAGON imei tamiri, AndroidBrick.com.
    https://www.youtube.com/watch?v=0fpaWmfroSo

Kardeşim elimde LG VS980 modeli var nasil atarim..bir türlü görmuyor bilgisayar..hata ayiklama açik..telefon açikken yapılacak dimi bu işlemler.telefon rootlu kingroot ile rootladim ama diag modu açılmıyor ondan galiba ;( yardimini bekliyorum

• vermiş olduğun bilgi için teşekkürler
    lg g2 d8001 var elimde ve ımeı 0 oldu yanlış rom yüzünden işlemleri aynen yaptım ama son olarak WRİTE dediğim zaman PHONE CONNECTİON HAS BEEN LOST hatası alıyorum bilen varsa yardımcı olabilir mi TEŞEKKÜRLER@enes151
  • Hocam Ben efs pro yu actim tele bagliyorum connect dedigimde Connection Has Been Lost diyor Lg yazilimi degistir meye calistim nerden oldugunu bulamadim.Ayarlardan pc baglantisi secenegini bulmaya calistim onuda goremedim bi yardjmci olur musunuz

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • az önce bir g2 imei geri yükledim açıklaman sayesinde çok kolay oldu. teşekkürler.
    yanlış rom yüklenip 16 gb a düşen cihazı 32 gb yaptığımda imei uçmuş şimdi düzeldi.
  • Arkadaşlar herkese kolay gele elimde 2 adet lg telefon var biri e 460 diğeri d682 2 telefonuda alalı 3 yıl oldu ikisininde ana kartları kendiliğinden root yapılmadan yandı ve lg bu durumun kronik olmadığını idda ediyor ve ikisi için 1400 tl nakit para talep ediyor ayrıca 6 ay garanti veriyor yeni ana kartlar için. Hepsinden tuhafı bu anakartları servis dışında biryerden bulmak mümkün olmuyor telefonsuz kaldık bana yardımcı olabilecek birileri varmı? servis seve seve siz bu parayı ödeyeceksiniz yoksa telefonsuz kalırsınız demiyoda bunu ifade eder nitelikte ifadeler kullanıyor ana merkezide aradım onlarda servisin doğru söylediğini ifade ediyor eminim bu durum sadece benim başıma gelmemiştir. Lütfen bana yardımcı olun
    tel:05378700003
  • telefonun rootlu olması şart. one click root gibi programlarla root yapıyorsanız ve rootta başarısız oluyorsanız LG portu için sorarken telefonu kablodan çıkartıp tekrar takın.

konuda bahsedilen adb işlemleri sonrası en son reboot yazıp enter yapın telefon tekrar başlayacak. açıldığı zaman cihazda *#06# yapın imei 0 yazacaktır ve ağ hatası vb sorunu verecektir zaten telefon açılırken.

bundan sonra efs ile imeiyi onarma işine girişin. ilgili satırları konuda anlatıldığı gibi yapıp write dedikten sonra uyarılara OK deyip yukarıdan "online mode" yazan yerde "restart" seçip "change mode" butonuna tıklayın telefon yeniden başlayacak. tekrar *#06# yapın imeiniz gelmiş olacak zaten sim kart takılıysa direkt ağ da gelecektir. ilk denememde nedense sim kartı görmedi telefon. imeiyi onarmama rağmen, her şey normal görünmesine rağmen sim görmedi bir şeyi eksik yaptım sanırım. sonra tekrar deneyince hem imei hem sim olayı düzeldi.

NOT: ben işlemleri TOT methodu kullanarak yazılım yükledikten sonra aşağıdaki konudaki .tot uzantılı android 4.2.2 d802 32GB yazılımını atınca yapabildim. belki işin sırrı buradadır. daha öncesinde custom olsun official olsun denemelerim başarısız olmuştu belki de adımlardan birini yanlış yapıyordum bilemiyorum. her şeyi doğru yapıp da diğer 4.4.2 romlarla işlemlerde başarısız olursanız bunu deneyin derim.

gerekli yazılım:
    LG flashtool

d802 32GB model için kullandığım .dll ve .TOT dosyaları şunlardı:

LGD802_20130912_LGFLASHv160.dll

LGD802AT-00-V10f-EUR-XX-DEC-17-2013-32G+0.tot

not: LG flashtool ready dedikten sonra işlem yapmıyorsa telefonu kablodan ayırıp tekrar takın devam edecektir. anlatımda bahsedildiği gibi telefonun portunu aygıt yöneticisinde com41 yapmayı unutmayın.

aşağıdaki sayfada 2. konuda TOT ile yazılım atmayı gösteriyor. 2015 (updated with pictures) TOT Method! başlığına bakın. çeşitli LG G2 modelleri için .dll ve .tot dosyalarına da link mevcut anlatımda. telefonunuza uygun olup olmadığına dikkat etmelisiniz ayrıca 16GB ve 32GB yazılımları da farklı oluyor.
    https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2432476

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi marxx -- 24 Nisan 2019; 5:20:16 >

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.