Şimdi Ara

LG F1248QDP mi? Samsung WF1802WPC mi? Bosch WAE20464? hangisi tercih edilmeli? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
8.471
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • sakın evinize lg çamaşır makinesini sokmayın çok pişman olursunuz ne servisi servis, ne makinesi makine. elde suyun altına tutun çamaşırlarınızı daha iyi yıkar. mümkünse çalışan bir makine görün öyle alın satıcının dediklerine inanmayın gerçi satış elemanı beni uyardı ama ben direk motor falan aldandım sakın inanmayın kayışlı motorlar daha sessiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zorroso

sakın evinize lg çamaşır makinesini sokmayın çok pişman olursunuz ne servisi servis, ne makinesi makine. elde suyun altına tutun çamaşırlarınızı daha iyi yıkar. mümkünse çalışan bir makine görün öyle alın satıcının dediklerine inanmayın gerçi satış elemanı beni uyardı ama ben direk motor falan aldandım sakın inanmayın kayışlı motorlar daha sessiz.

Probleminiz nedir?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • çamaşırları kesinlikle yıkamıyor beyazlar mor renkliler tarif edemeyeceğim bir renkte çıkıyor birde hanıma ben tavsiye ettim makineyi dilinden kurutulamıyorum. öyle sessiz falan değil zaten ben sesini geçtim çamaşırları yıkasa ben razıyım sesine ama berbat ne yapacağım bilmiyorum kimse arkasında da durmuyor boşuna ödeyeceğim taksitleri
  • quote:

çamaşırları kesinlikle yıkamıyor beyazlar mor renkliler tarif edemeyeceğim bir renkte çıkıyor birde hanıma ben tavsiye ettim makineyi dilinden kurutulamıyorum. öyle sessiz falan değil zaten ben sesini geçtim çamaşırları yıkasa ben razıyım sesine ama berbat ne yapacağım bilmiyorum kimse arkasında da durmuyor boşuna ödeyeceğim taksitleri

Makinanın modeli nedir ? Beyazları mı temiz yıkamıyor tam anlamadım yazdığınızı.

• sadece beyazları değil renklileri de yıkamıyor. örnek vermek gerekirse bebeğimiz var evde üzerine gayri ihtiyari mama falan dökülür ya bu lekeyi olduğu gibi geri çıkarıyor ben onu elimle musluğun altına koysam çıkar ama makinede bu leke çıkmıyor olduğu gibi geri alıyoruz ve beyazların lekelerini çıkartmak bir yana beyaz çamaşırların renkleri bile mor çıkıyor. Vallahi 25 senelik bosh 468 mekanik beyinli makinemiz vardı öyle pişman oldum ki onu toplatıp kullanmadığıma çok şaşırttı beni lg QD1091 7 kilo A++ modeli.

servis çok geldi makine böyle yapacak bir şey yok diyor media market hijyenik ürün geri alamayız diyor bu elimizde patladı anlayacağınız. bayramdan sonra servisi gene arayacağım bu seferde saçma sapan cevaplar alırsam yemin ediyorum yoğun trafikte makineyi yola koyup yakıcam tepki olsun diye...
  • quote:

sadece beyazları değil renklileri de yıkamıyor. örnek vermek gerekirse bebeğimiz var evde üzerine gayri ihtiyari mama falan dökülür ya bu lekeyi olduğu gibi geri çıkarıyor ben onu elimle musluğun altına koysam çıkar ama makinede bu leke çıkmıyor olduğu gibi geri alıyoruz ve beyazların lekelerini çıkartmak bir yana beyaz çamaşırların renkleri bile mor çıkıyor. Vallahi 25 senelik bosh 468 mekanik beyinli makinemiz vardı öyle pişman oldum ki onu toplatıp kullanmadığıma çok şaşırttı beni lg QD1091 7 kilo A++ modeli.

servis çok geldi makine böyle yapacak bir şey yok diyor media market hijyenik ürün geri alamayız diyor bu elimizde patladı anlayacağınız. bayramdan sonra servisi gene arayacağım bu seferde saçma sapan cevaplar alırsam yemin ediyorum yoğun trafikte makineyi yola koyup yakıcam tepki olsun diye...

Yeni alınan makinanın böyle sorunlar yaşatması gerçekten üzücü geçmiş olsun öncelikle.'beyazları hangi programda hangi ısıda ve kullandığınız deterjanın markasıda bu konuda önemli.

• beyazları 95 derece seçeneği var pamuklu, önyıkama v.s omo kullanıyoruz arillede denedik fakat biz lg den golü yedik kardeş yapacak bir şey yok, öyle sinirleniyorum ki böyle yeni bir şey alıp sorun çıkınca anlatamam birde hanım al bu makineyi götür ben istemiyorum falan diyor son haddime geliyorum yavaş yavaş. servisin son şansı yemin ediyorum haberlerde izlersiniz makineyi yakmaksam ben adam değilim parasında falan değilim yediğim kazık beni çok kızdırıyor. itfaiyeyi falan aradım makineyi yolda yakınca belli bir miktar ceza keserlermiş birde karakolda biraz sorgu sual bunları bile araştırdım ben bunları göze aldım hayatım boyunca kimseye kazık atmadım bana atarlarsa bedelini ağır öderler....
  • LG makinenin tipini beğenmem, sıkmada dengeliyemediği için sorun çıkarır ses yapar tamam ama sakız gibi yıkar.

Sizin makinede sorun vardır servis çözer bunu.
  • Ustam bence oturaklı davaranın.Tüketici hakem heyetine giderek malın ayıplı olduğunu kanıtlayın.Bakın bakalım medyamarkt geri alıyormu almıyormu ürünü..Bizim ülkemizde havlamayana kemik yok derler..Sonra medya markt size hijyenik ürün vs sıkmış sallamış...Bi diyin bakalım tüketici mahkemesine vericem sizi bilirkişi tutturarak bana ayıplı mal sattığınızı kanıtlıyıcam.Diyin belki demeniz bile yeter....Ama ben olsam fatura vs direk giderim belediyeye..Varmı böyle bişey kardeşim sen dünyanın parasını ver sonra beyazların rengi farklı çıksın.Haa o konuda çok garip nasıl mor çıkar orasıda ayrı konu..Yanlış bişi yapıp edip atmadınız umarım makineye..Geçen fener bayrağı diye koca bi branda alıp attık bizim arçeliğe içini komple boyamış mesela temizleyene kadar canımız çıktı..
  • Hiçbir makine çamaşırları farklı renklerde çıkarmaz.

Ama bu forumda ve dışarda bayanlarla konuştuğumda gördüğüm şeylerden sonra olur diyorum, bayanlara soruyorum çamaşırları kaç çeşit - katagori vb.. ayırıyorsunuz iki diyorlar, iç çamaşırlar ve diğerleri buyrun renkli falan ayıran yok, birinin evine gittim bayan, rengi çıkanlarla açık renklileri bir atıp 40 derecede yapıyor ve şikayeti açık renklilerin renginin değişmesi .
    Burada yazıldı eğer iyi bir makine alıyorsak onun programlarına uyacağız.

Bütün renk ve kumaş cinslerini ayrı ayrı kendi programında müsade ettiği derece ve devirde yıkayacağız, 40 yıldır çamaşır yıkadam hiç böyle şikayetle karşılaşmadım.

ShadowOfSpirit, dediği gibide olur, veya makinede bir fabrikasyoın arıza vardır.

• Dayım daha 4 ay önce BOCSH WAE24463TR modelini şimdi makineye bakıyorum TouchControl tuşlar: üstleri bembeyaz olmuş(soyulmuş) ve çok kötü duruyor..Bumu dayanıklığıyla övdüğünüz bocsh
  • LG yi zaten tavsiye etmiyorum servis çok ilgisiz insanlar 10 yıl motor garantisine güveniyor ama kullanıcı hatası veya aşırı yüklemelerde karşılamıyor

temizde yıkamaz zaten bendeki arçelik daha kaliteli ve tertemiz yıkıyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: lewel123

Dayım daha 4 ay önce BOCSH WAE24463TR modelini şimdi makineye bakıyorum TouchControl tuşlar: üstleri bembeyaz olmuş(soyulmuş) ve çok kötü duruyor..Bumu dayanıklığıyla övdüğünüz bocsh

Bosch un Türkiye üretimi eski cihazları tavsiye edilmiyor zaten.

Bu bahsettiğiniz sorun bende yok ben Bosch WAY 28760TR kullanıyorum 1 yıldır dokunmatik tuşlar üzerinde yazılar var hiç bir şekilde deformasyona uğramadı, silinmedi.
  • Bosch WAQ20460TR en mantıklısı.

Fiyat 1200 civarına artabiliyorsa AEG L75270FL en iyisidir.

Tuş soyulması yerli Bosch'larda sık görülüyordu haklısınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mat35

Hiçbir makine çamaşırları farklı renklerde çıkarmaz.

Ama bu forumda ve dışarda bayanlarla konuştuğumda gördüğüm şeylerden sonra olur diyorum, bayanlara soruyorum çamaşırları kaç çeşit - katagori vb.. ayırıyorsunuz iki diyorlar, iç çamaşırlar ve diğerleri buyrun renkli falan ayıran yok, birinin evine gittim bayan, rengi çıkanlarla açık renklileri bir atıp 40 derecede yapıyor ve şikayeti açık renklilerin renginin değişmesi .
    Burada yazıldı eğer iyi bir makine alıyorsak onun programlarına uyacağız.

Bütün renk ve kumaş cinslerini ayrı ayrı kendi programında müsade ettiği derece ve devirde yıkayacağız, 40 yıldır çamaşır yıkadam hiç böyle şikayetle karşılaşmadım.

ShadowOfSpirit, dediği gibide olur, veya makinede bir fabrikasyoın arıza vardır.

kısa yıkasın diye ne var ne yok atıyorlar 30 dakikalık yıkamaya sonrada bakıyorum herşey ufalmış yada bollaşmış kafayı yıyecem

3 gundurde sıkmıyor makine artık benden bu kadar dedi tabi normal

Servisi de gelmiyor 3 gündür birazdan çamaşır makinesini atomlarına ayırıcam

LG F1248QDP mi? Samsung WF1802WPC mi? Bosch WAE20464? hangisi tercih edilmeli?

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.