Şimdi Ara

LG 49UB830V 49''(123 CM) 3D UHD SMART LED TV-CMR 900 HZ (30. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
639
Cevap
9
Favori
82.337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: topalsolucan01

quote:

Orijinalden alıntı: Klizzart

Beyler az önce Gs maçına 4k yayınına bir bakayım dedim bakmaz olaydım sanki tsubasa oyunundan çıkmışçasına topun kare kare gidişi var böylesine bir görüntü sağlayan panel mi yoksa içindeki uydu alıcısında mı bir türlü anlamadım.Kesin olan bir şey var o da görüntü çok kötü.

panelde sıkıntı yok hocam. uydu alıcısı sıkıntılı. h.x264 codec'e sahip uydu alıcısı var bu cihazda. 4K yayını sorunsuz göstermesi için h.x265 gerekli. ne yaparsan yap bundan iyi yayın alamazsın.

o zaman ileride bir de uydu alıcısına para vereceğiz desene

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: topalsolucan01

quote:

Beyler az önce Gs maçına 4k yayınına bir bakayım dedim bakmaz olaydım sanki tsubasa oyunundan çıkmışçasına topun kare kare gidişi var böylesine bir görüntü sağlayan panel mi yoksa içindeki uydu alıcısında mı bir türlü anlamadım.Kesin olan bir şey var o da görüntü çok kötü.

panelde sıkıntı yok hocam. uydu alıcısı sıkıntılı. h.x264 codec'e sahip uydu alıcısı var bu cihazda. 4K yayını sorunsuz göstermesi için h.x265 gerekli. ne yaparsan yap bundan iyi yayın alamazsın.

o zaman ileride bir de uydu alıcısına para vereceğiz desene

değmez hocam. 4k nın bir geleceği olmadığını uzmanlar bile söylüyor. full hd çözünürlük gayet yeterli.

• Öncelikle şunu söyleyeyim. Bu TV'den kurtuldum. Olayı da kısaca özetleyeyim :

1-İlk olarak Tüketici hakem heyetine şikayet dilekcesi verdim.
    2-Tüketici hakem heyeti kararı benim lehime verdi.
    3-İlgili firma verilen karara itiraz etti ve konuyu Tüketici mahkemesine taşıdı.
    4-ilk celse de Tvnin bilirkişiye gitmesini karar verildi
    5-2. celse de hakim sonucu benim lehime verdi.
    6- Sonuç : 1 Haftaya kesin sonuç belgesi çıkacak ve tv'yi değiştireceğim.

Olay herşeyi ile beraber 6 ay içinde sonuçlandı. Süre uzun gibi geldi ama düşününce zaten Tv bir yere kaçmıyor. Kaybedecek olsam bile en fazla bin lira civarı masrafım olurdu. En azından ilerde niye şikayet etmedim diye aklımda soru işareti kalmadı. Netice de Mahkeme benim lehime karar verdi.

Artık ilgili firmadan alışveriş yapmayacağım. Bu da aldığım son ürünü oldu.

Görüntü isteyen arkadaşlar olmuş. Dava tam anlamı ile sonuçlanınca ilgili görselleri atarım.

Alacak arkadaşlara da son tavsiyem : Eğer hala almadı iseniz sadece kanal geçiş hızları için bile alınmaz. 4K olayına girmiyorum bile.

• atagün A kullanıcısına yanıt
    4Knın ne kadar güzel olduğunu verilen maçlarda gördük. Değişim kararı çıktığı için bundan sonra kullanmayacağım bu Tv'yi. Güle güle izleyin siz.
  • Valla tv den ne bekliyorsunuz cidden anlamadım. Arkadaş sen zaten 124 ekran tv de 4 k yı ayırt edemezsin. Çok ufak farklar olur. Bu 4 k telefon yada 2 k telefon olması gibi saçma. Evet yazılımı biraz ağır ama ben tv den çok memlunum (7 aydır kullanmaktayız) sen 4 k istiyorsan 55 den daha büyük tv gerekli ki sana hd yetmesin 4 k iyi gelsin. 3 d si de çok iyi. Geröekten bir gün bile pişman olmadık çok şükür

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gencer33 kullanıcısına yanıt
    ne kadar süreyle değişim kararı çıktı
  • Arkadaşlar bir kaç soru sormak istiyorum lütfen bilgilendirir misiniz?
    1)Bu televizyonda neden webos yok?
    2)Güncelleme ile televizyona webos 2.0 gelebilir mi?
    3)Son güncellemeden sonra tüm kanallar silindi ben de uygulamayı sıfırladım(fabrika ayarlarına geri dönme değil) kanallar düzeldi. Televizyon güncellemeden önceki haline geldi ama güncelleme yerine girince 04.11.22 (yani son sürümde) gösteriyor. Bu konu hakkında da yardımcı olabilir misiniz?
  • Arkadaşlar android telefonu olanlar için web ten video izleme çözümü;
    Google Play Store den "Web Video Caster" programını kurun. Programın dahili tarayıcısında videoyu açın ve tv ye yönlendirin. Çok rahat ve sorunsuz oluyor.

• Arkadaşlar trt 4k açılıyormu şu anda?
  • szymek S kullanıcısına yanıt
    bende iki gündür açılmıyor trt 4k bilgisi olan var mı ?
  • trt 4k gitti arkadaşlar 2 gun once ancak dun trt hd de yayın esnasında bir alt yazıya dikkat ettim 1 şubat itibariyle trt hd trt 4k olacak ve yayınına son verecek dedi ve sabah trthd de gitti trt 4k da yayın yok ancak trt hd frekansına trt belgesel hd yerleşti trt4k yine ortalarda yok geçersiz format uyarısı alıyorum trt 4k 60 fps sorunu ub830 da güncellemeyle halledilmemişmiydi yahu yada b,z oyle zannettik trt 4k test yayınları bitince tekra 60 fps ye mi döndü eğer oyleyse sıkıntımız cok buyuk trt 4k yı izleyemeyeceğiz demektir bu
  • 28.01.2016 itibariyle LG 55UB830V model TV (04.10.23) yazılımıyla, TRT 4K yayınlarını göstermiyor. "Geçersiz Format" mesajı ekranda tur atıp duruyor. Ne ses, ne de görüntü var.
    LG müşteri hizmetleri ısrarla televizyonu 3 kez fabrika ayarlarına almamı ve sorunun düzeleceğini söyledi, bende olmayacağını bildiğim halde dediklerini uyguladım ve sorun değişen birşey olmadı. En son LG müşteri hizmetlerinin dediği "sorun yayıncı ile ilgili, bizim yapabileceğimiz birşey yok" dediler. Neyseki kanal listesini kaydetmiştim!!!!

04.10.22 Yazılımda bir sorun yoktu. Yazılım güncellemesinden sonra bu oldu. Yeni yazılım yüklemesiyle eş zamanlı TRT yayın fotmatında değişiklik yapmış olabilirmiki?

• gencer33 kullanıcısına yanıt
    Dava dilekçenizi paylaşabilirmisiniz? Dava sonuçlandıysa ve karar kesinleştiyse kararı emsal göstermek mümkün.

• TRT4K ile TRTHD yer değiştiriyormuş

• trt 4k aynı frekansında test yayını olarak 3 gun aradan sonra geri döndü arkadaşlar trt hd frekansında ise trt belgesel hd var trt hd sanırım tarih oldu
  • 05.02.2016 itibariyle LG 55UB830V (Uyduda 30p destekli) cihazda TRT 4K izlenebiliyor
    (Frekans 12123 H 1500)
    (Görüntü 2160p ve ses AAC)
  • 06-02-2016 itibariyle TRT 4K yayını LG 55UB830V model TV de "Geçersiz Format" mesajıyla gösterilemiyor.
    Bu arada beni telefonla arayan LG Türkiye Teknik ekip görevlisi, tahmin ettiğim üzere, UB830V model TV dahili receiveri'nin yazılımla da olsa HEVC 50p yada 60p yayını gösteremeyeceğini, işlemci gücünün ancak 30p ye muktedir olduğunu, şimdiye kadar zaman zaman izleyebildiğimiz TRT 4K yayınında 30p olduğunu, yayının bundan sonraki frame rate' inin ne olacağı hakkında bilgisi olmadığını söyledi.
  • Bu işe bir çözüm bulmamız gerekiyor eğer trt 4k izlenmeyecekse dava açan arkadaşlar mahkeme kararını yayinlarlarsa emsal karar olarak kullanmamız gerek lütfen mahkemesi sonuçlanan arkadaşlar cevap versin

• Arkadaşlar ortalama 2500 liraya (100-200 daha fazla da olabilir) bi led tv bakıyodum ki bu modele rastladım. Görünür de herşey güzel 4k-3d özellikleri fln. bi araştırıyım dedim ki bu konuya rastladım ve bütün sayfaları okudum. Anladığım kadarıyla tvnin dahili uydu alıcısı 4k 60p yayınları desteklemiyor, herkes bundan şikayetçi. Almayı düşünüyodum ama şimdi biraz kararsızım. 4k yayınları tvden izleyene kadar bi 6-7 sene geçicek diyorlar. o zamana kadar 4k uydu alıcıları normal uydu alıcı fiyatlarına düşer bence. Bu tvnin bi üst modeli olan LG 49UB850V nasıl? webos'un farkı ne, iyi mi yoksa kötü mü? anlayan birisi biraz bilgi verse çok iyi olucak.
  • arkadaşlar selam, 49 ub 830 v bende de var

Tv de satın aldıktan 7 8 ay sonra ortaya çıkan kanal silme yer değiştirme sorunuyla karştım
    bu durumla olan varmı acaba?

servis öyle birşey daha önce görmedik
    merkezi sistemden , arada uydu yayını gidiş gelişinden , yazılımdan olabilir diyor

tabi merkezi binada veya yağmurlu havada arada yayın gitmesi bahane değil
    şikayetvarda benzeri şikayatler var.

Ne yapmak lazım fikri olan varmı acaba?
  • 
Sayfa: önceki 2829303132
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.