Şimdi Ara

LG 43UF7787 4K NASIL, TRT NİN YAYINI İZLENİRMİ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
58
Cevap
4
Favori
9.216
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: tusu35

TRT 4K yayınını açabilen var mı?
    varsa nasıl açabildi, yarımcı olabilir mi?

birde hazır kanal listesi bulan oldumu?

Kanal listesini bana kuruluma gelen servisteki eleman yükledi.kanal ayarlarından sende aratabilirsin otomatik.trt4 da sıkıntı yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • görüntüde titreme yapıyo diyenler var. Kullananlar böyle bişey farkettiniz mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: karakartal411

görüntüde titreme yapıyo diyenler var. Kullananlar böyle bişey farkettiniz mi ?

Evet bende duydum görüntü de titremeden yakınan arkadaşlar var. Upscaling olayıyla alakalı diyorlar sizde de var mı böyle bir sıkıntı?
  • Ben de bu tvyi almayı düşünüyorum fakat üstteki arkadaşların bahsettiği olay her tvde var mı acaba ?
  • Öncelikle alan arkadaşlara hayırlısı olsun, güle güle kullanın. Ben de bu tv yi almayı düşünüyorum,bir iki hafta içerisinde. Tüplü tv den geçiş yapıcam tabi haliyle teknolojiden bi haberim :) ilk sorum şu;

-içerisinde dahili uydu alıcısı var ama bende kablo tv var evimde, çanak falan yok. yinede bu uydu alıcısını kullanabilir miyim, yoksa çanak almak gerekir mi,gerçi dijitürk'e geçmeyi düşünüyorum ama geçene kadar içerisindeki dahili uyduyu kullanabilir miyim çanaksız?

-ön bellek hatasıyla karşılaştınız mı hiç? gerçi usb1 e flash bellek takınca bu sorun ortadan kalıyor diyorlar.

-Bir de tv yi alan arkadaşlar televizyon kanalları açıkken bir kaç foto atabilir misiniz hd ve sd olarak :)

Teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: karakartal411

Dün bu televizyonu teknosadan 1999 tl ye aldım yanında 78 tl ye 22MT45DP Led monitör tv verdiler onunda normal fiyatı 550 tl imiş yani ortalama 2750 piyasa fiyatlı iki televizyon 2078 e geldi. çarşamba günü elime ulaşıcak şimdi çanak antenle uydu alıcısımı almam lazım yoksa uydu alıcısı içindemi kurulum için benim ne yapmam lazım birde trtnin 4k yayını nasıl izliycez kuran arkadaşlar bilgi verirse sevinirim

22MT45DP mönitörü 78 tl ye alma işi nasıl oldu. Bizde alabilirmiyiz . Ne yapmamız lazım. Yada başka ürünlerde böyle indirimler söz konusu mu ?

• Lg türkiyenin internet sitesinde böyle bir model tv göremedim acaba yeni mi girdi türkiye piyasasına bu tv
  • mrb Arkada?lar ben bu tv yi alaly 15 gün oldu ama kanal silme özelli?ini bulamyyorum ve kanal arama yapamyyorum, bir sürü kanal var bir kanaly bulmajk için neden 490 tane kanaly gözden geçirmek lazym anlayamadym, kanal silme ve kanal arama nasyl oluyor? ve birde Kanal D HD yok bende ,sizde var my acaba?.
  • 4K yayin hakkinda bilgi almak isteyenler icin su kadarini soyleyeyim . Normal hd kanallar 1080i yayin yaparken trt 4k 2160p yayin yapiyor . Yani cozunurluk 4 kat arttigi gibi kalitede daha fazla bir sekilde artiyor . Yayin kalite farki cok belli .Hd kanallari zaten yakindan bakarsaniz goruntu bozuluyor .

Titreme olayi biraz sehir efsanesi . Sd kanallarda oluyor deniyor ama ben 4k tvde sd kanal tercih etmiyorum gecen biraz tv8sd izledim herhangi bor sorunla karsilasmadim .

4k gereksiz diyenler icinde bugun vestel 8k tv cikariyor , youtubeda 8k videolar var . Evet icerik az ama yarin obur gun lig tv 4k ya gecer . Trt nin diger kanallarida 2 yil civari 4k kanal cikartir diye dusunuyorum . Ayrica bu tv 4k oynatmak icin cok elverisli . Oyle diger tvler gibi yalandan 4k yok .

Benim karsilastigim eksiklikler hep yazilimsal oldu . Tv menuleri , uydu alicisi ayarlari falan begenmedigim seylwr oldu . Ama seneye webos 3 falan cikar oda duzelir die dusunuyorum .

• Beni rahatsız eden en önemli şey bilgisayarla kullanınca HDMI portlarından yüksek çözünürlük alamamam. GTX580 ekran kartım olduğu ve 2560x1600 çözünürlük desteklediği halde listedeki en yüksek çözünürlük değeri 1080p. Bir şeyi eksik mi yapıyorum bilmiyorum. HDMI kablom 4k çözünürlüğe kadar destek veriyor üstelik. Kullandığım monitörüm zaten FullHD destekli, sırf yüksek çözünürlük alabilmek için bu cihazı aldık ama bir ayrıcalığını göremedim.
  • KarapathiaN kullanıcısına yanıt
    Tv 4k hdmi destekliyor . Sizin pc de onboard ekran karti varsa sikinti yaratabilir .

• lovekrand kullanıcısına yanıt
    PC de onboard kart var ancak etkin ve kullanımda olan kart önceden belirttiğim GTX580. 2K çözünürlük desteği olduğu halde bu değeri alamıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: KarapathiaN

PC de onboard kart var ancak etkin ve kullanımda olan kart önceden belirttiğim GTX580. 2K çözünürlük desteği olduğu halde bu değeri alamıyorum.

malesef gtx 580 ile o tv de istediğin çözünürlükte kullanamazssın 2k 4k kullanmak istiyorsan 1000 tl üzerinde ekran kartı alman gerekir dostum.
  • ULTRASLAN_06 kullanıcısına yanıt
    DVI çıkışından 2K destek veriyor. HDMI2.0 port olmadığı için o porttan sadece FullHD çözünürlük alıyorum.
  • quote:

DVI çıkışından 2K destek veriyor. HDMI2.0 port olmadığı için o porttan sadece FullHD çözünürlük alıyorum.

Destek verse bile oyun içi düşük ayarlarda oynayabilirsiniz anca

• Selamlar bu ürünle ilgili güncel sıralı kanal listesini yayınlayabilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ULTRASLAN_06

quote:

malesef gtx 580 ile o tv de istediğin çözünürlükte kullanamazssın 2k 4k kullanmak istiyorsan 1000 tl üzerinde ekran kartı alman gerekir dostum.

Hocam bu tarz 4k bir tv alıp pc bağlayınca 4k görüntü almak için nasıl bir donanım gerekli? Gtx950m Laptop bağlasak 4k film izletmez mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: stevenashty

quote:

Orijinalden alıntı: ULTRASLAN_06

quote:

Hocam bu tarz 4k bir tv alıp pc bağlayınca 4k görüntü almak için nasıl bir donanım gerekli? Gtx950m Laptop bağlasak 4k film izletmez mi?

4k film izlersiniz ama oyun konusunda imkanı yok oynatmaz low dusuk grafik ayarlarında belki 4k oynarsiniz ama 4k nın hiçbir anlamı olmaz tabikide.

• Anladım hocam çok teşekkürler, önceliğim film için bir tv almak zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: stevenashty

Anladım hocam çok teşekkürler, önceliğim film için bir tv almak zaten

Lg 43UF7787,LG 49uf8507,samsung 40,48,55 ju serileri arastirdigima göre en iyi 4k tv ler arasında bu arada bende alacağım.Bir türlü karar veremedim.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.