Şimdi Ara

LG 42lb620V tavsiye eder misiniz? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
1
Favori
11.955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: yildirayy

quote:

Orijinalden alıntı: prydzsnare

quote:

quote:

Gecen senenin serisi olan ve webos isletim sistemsiz olan la lari dusunmeyin derim.Tv iyi olabilir ama artik eski seriye bu paralar verilmez ustelik teshir olma ihtimali var.
    Cok fazla dusecegini sanmiyorum cunku serinin en alt modeli degil,lb580n asagida ,en fazla 1100 seviyesine gelir uzun donemde.
    Onereilebilir bir tvdir beklentilere gore.Yine ayni cihazin smartli 3dsizi de var oda lb630 carrefourlarda var.Beklentiye gore karar verilip oncelik 3d ise 620 tercih edilebilir.Ama odeyeceginiz tutar 1.4 e geldigi anda ibre lb652 ye kayar.

42'' bir tv almam gerekiyor..bugun lb 620v--- lb652v modellerine baktım
    42''lb620v--- 1 300 lira
    42''lb652v--- 1700 lira ...
    öncelik hd ve sd yayın kalitesi...cihazın kendi uydu alıcısının görüntü kalitesi nasıldır bir bilgim yok..izleme imkanı bulamadım...400 lira fiyat farkı vermeye değermi..görüntü önemliyse hangi tercih uygun olur...

Hocam 1.7ye 670 bulup almak en mantiklisi olacaktir.620 alcaksanizda 1.2den fazla vermeyin

LB670 ile ilgili kronik sorunda bahsedilmiş..bu konu hakkında bilginiz varmı...biraz bütçeyi zorualyıp 670 aldıgıma değermi..veya başka bir tavsiyeniz varmı 1700 liraya çıkarsam...
    42lb652 1700+100lira maxipuan+100lira hediye çeki...
    ,42lb670 1700 lira...

---- kirli ekran sorunu;----
    Tv de ozellikle mac izlerken cok net belli ola kirli ekran sorunu var ve lg bu sorun bize gore sorun deyil diyo haberiniz olsun.

----SORUN ise şu: kanal yöneticisi menüsünde 10 dk dan fazla kalındığında Kanal yöneticisi ara yüzünde bulunan kalın ve ince olmak üzere yatay uzanan 2 çizginin izi TV ekranında kalmaya devam ediyor. Uygulama ve TV ekranında bu çizginin izi oldukça belirgin olarak gözlenebilir. Çizgi izleri bir kaç dk sonra kayboluyor. Teşhirdeki ürünü de bu şekilde inceledim ve aynı sorun o üründe de vardı. Yani sorun LB670V nin KRONİK BİR SORUNUDUR

Hocam zannediyorum yazdiklarin urun nezdinde sikintilar.Cevremde sahip olanlarin cihazlarini detayli sekilde inceledim bu sikintilar yoktu.Boyle bir sorun yoktur demiyorum ama ornegin golgelenme sorunuda bazi cihazlarda cikiyor bazilarinda cikmiyor.
    Klasik telefonlarda bazilarinda bir tane olu piksel yokken bazisina tarla gibi olu piksel gelmesi gibi..
    Ben panel kalitesi cok daha dusuk olan 652yi bu fiyatlarda onermem(puanla muanla 1.4 degilde direk 1.4 fiyati olsa tamamda), dedigim gibi herkesin 670inde ayni sikintilar yok.Ama icinize sinen neyse siz karar verin tabiki.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Gecen senenin serisi olan ve webos isletim sistemsiz olan la lari dusunmeyin derim.Tv iyi olabilir ama artik eski seriye bu paralar verilmez ustelik teshir olma ihtimali var.
    Cok fazla dusecegini sanmiyorum cunku serinin en alt modeli degil,lb580n asagida ,en fazla 1100 seviyesine gelir uzun donemde.
    Onereilebilir bir tvdir beklentilere gore.Yine ayni cihazin smartli 3dsizi de var oda lb630 carrefourlarda var.Beklentiye gore karar verilip oncelik 3d ise 620 tercih edilebilir.Ama odeyeceginiz tutar 1.4 e geldigi anda ibre lb652 ye kayar.

42'' bir tv almam gerekiyor..bugun lb 620v--- lb652v modellerine baktım
    42''lb620v--- 1 300 lira
    42''lb652v--- 1700 lira ...
    öncelik hd ve sd yayın kalitesi...cihazın kendi uydu alıcısının görüntü kalitesi nasıldır bir bilgim yok..izleme imkanı bulamadım...400 lira fiyat farkı vermeye değermi..görüntü önemliyse hangi tercih uygun olur...

Hocam 1.7ye 670 bulup almak en mantiklisi olacaktir.620 alcaksanizda 1.2den fazla vermeyin

LB670 ile ilgili kronik sorunda bahsedilmiş..bu konu hakkında bilginiz varmı...biraz bütçeyi zorualyıp 670 aldıgıma değermi..veya başka bir tavsiyeniz varmı 1700 liraya çıkarsam...
    42lb652 1700+100lira maxipuan+100lira hediye çeki...
    ,42lb670 1700 lira...

---- kirli ekran sorunu;----
    Tv de ozellikle mac izlerken cok net belli ola kirli ekran sorunu var ve lg bu sorun bize gore sorun deyil diyo haberiniz olsun.

----SORUN ise şu: kanal yöneticisi menüsünde 10 dk dan fazla kalındığında Kanal yöneticisi ara yüzünde bulunan kalın ve ince olmak üzere yatay uzanan 2 çizginin izi TV ekranında kalmaya devam ediyor. Uygulama ve TV ekranında bu çizginin izi oldukça belirgin olarak gözlenebilir. Çizgi izleri bir kaç dk sonra kayboluyor. Teşhirdeki ürünü de bu şekilde inceledim ve aynı sorun o üründe de vardı. Yani sorun LB670V nin KRONİK BİR SORUNUDUR

Hocam zannediyorum yazdiklarin urun nezdinde sikintilar.Cevremde sahip olanlarin cihazlarini detayli sekilde inceledim bu sikintilar yoktu.Boyle bir sorun yoktur demiyorum ama ornegin golgelenme sorunuda bazi cihazlarda cikiyor bazilarinda cikmiyor.
    Klasik telefonlarda bazilarinda bir tane olu piksel yokken bazisina tarla gibi olu piksel gelmesi gibi..
    Ben panel kalitesi cok daha dusuk olan 652yi bu fiyatlarda onermem(puanla muanla 1.4 degilde direk 1.4 fiyati olsa tamamda), dedigim gibi herkesin 670inde ayni sikintilar yok.Ama icinize sinen neyse siz karar verin tabiki.

çok teşekkürler... 1200 liraya lb620 bulabilirim sanırım...hafta sonu fırsatları olabilir..smart falan çok öenmli değil...lb620 hem bütçe açısından hemde görüntü kalitesi açısından beni fazla sıkıntıya sokmayacak gibi duruyor...

• slmlar, 620v nin özelliklerine baktığımda wireless gözükmüyor, tv update leri fln alması için lan bağlantısı varmıdır acaba?
    ayrıca tv ye usb takarak ek uygulama çalıştırıp seyirturk tarzı uygulamaları açmak mümkün olur mu acaba?
  • Bende sipariş verdim. Pazartesi gelecek sanırım. Sorularınızı cevaplarım gelince.
  • Cihaz geldi LG servisi ertesi gün gelip kurdu. Kibar cihaz. Ethernet girişi yok. 3D var smart özelliği olmayan bir tv. Bende smart istememiştim zaten.

hepsiburada.com'da 1269 tlye aldım. 100 bonus verdi. 150 tlde çek verecek.(250 tl lik alışverişlerde 2 adet 75 tl)

Görüntü kalitesi tatmin edici HD ve SD olarak.

Dsmart CI modülümü taktım sorunsuz çalıştı. Uydu özelliği olan bir tv. Bende uydu alıcımı devre dışı bırakıp anteni tvye taktım. Gayet iyi çalıştı.
    Kanal arama, kanal taşıma vb işlemler çok basit düzenekte. Kanal değişimleri eski uydu alıcımdan bir parça yavaş. Ayrıca dsmart kanalları da yine daha yavaş açılıyor modülle. Harici uydu alıcılara göre işlemler daha temel seviyede gerçekleşiyor. BISS şifre menüsü göremedim sanırım destek verilmiyormuş.

2 HDMI girişi var.

MKV AVI vs filmleri oynatabiliyorsunuz.

Bilgisayarı HDMI'dan bağlayıp Youtubedan 3 boyutlu demolar oynattım gayet güzeldi. 2 adet 3d gözlük ile geldi. Özelikle yılanlı bir demo çok güzeldi. Gerçekten üstünüze geliyor gibiydi. :)

Yazılım güncelleme olayını tam anlayamadım. Ethernet olmayınca usbden güncellenir diyordum. Ama sanki uydu frekanslarını tarayıp yazılım basan bir kanal araması yaptı. Web sayfasında daha yeni bir yazılım yok şimdilik.

• Hayırlı olsun.Ben de n11 den sipariş verdim.Smart olmaması ilerde eksiklik olur mu diye de düşünüyorum.
  • Smartı pek takma alırsın bir atlanta g4 mini olur sana smart ben kullanıyorum iyi .Ama 3d olmazsa sonradan ekleyemezsin.Bende vestel 8175 n11 de 1250 ye LG lb 620 ise kliksada 1150 alabiliyorum ne yapsam diyorum.Karar veremedim.Bir çamaşır makinesi aldım kargoda hasarlı çıktı teknosadan lg marka lg servis teknosa sorunu tam 5 hafta da çözdüler teknosa servisi bekliyoruz diyor lg servis teknosadan belge gelmedi diyor.Vestelin servisi iyi idi ama ondanda kalite olarak korkuyorum daha karar veremedim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tekniktime

Smartı pek takma alırsın bir atlanta g4 mini olur sana smart ben kullanıyorum iyi .Ama 3d olmazsa sonradan ekleyemezsin.Bende vestel 8175 n11 de 1250 ye LG lb 620 ise kliksada 1150 alabiliyorum ne yapsam diyorum.Karar veremedim.Bir çamaşır makinesi aldım kargoda hasarlı çıktı teknosadan lg marka lg servis teknosa sorunu tam 5 hafta da çözdüler teknosa servisi bekliyoruz diyor lg servis teknosadan belge gelmedi diyor.Vestelin servisi iyi idi ama ondanda kalite olarak korkuyorum daha karar veremedim.

ben bugün gold dan aldım. 250 tl bonus hediye çeki vs ile 1059 tl ye geldi. yorumları yazarım sizlere. wifi yok ethernet yok smart yok ama tv mi derseniz bana göre tv.
  • Try spor hd vs hd calismiyor tv de neden acaba cia midulu takin diyo nasil duzelir bu hata hd kanallardaki

• Yeni evlendim vr bu serisini aldim kesinlikle tavsiye ederim mükemmel hem fiyat cok iyi kalitesi tartışılmaz.Ne küçük ne cok büyük ideal salon ölçülerinde zarif ve şık görüntüsü var.Özellikleri de cabası alın hemen

• ürünün kanal geçişleri nasıl acaba bilgi verebilecek olan varmıdır?
  • Arkadaşlar merhaba,

Benimde tv'im 42 lb 620v (lg)

bu tvde şimdiye kadar internetten indirdiğim filmlerin hemen hemen hepsini izleyebilirken,bugün indirdiğim bir filmi izleyemedim..formatı şu :

filmi indirdiğim yerde şu uyarı var..

Dikkat, Sunum "hevc" x265 codecle riplenmiştir.
    Her playerde izlenemeyebilir.

acaba bu tv ye güncelleme yapılınca bu sorun çözülürmü ve izleyemediğim bu formattaki filmi izleyebilirmiyim?..çözülürse bu güncellemeyi nasıl yapabilirim?Yardımcı olaabilen olursa çok sevinirim..
  • quote:

Orijinalden alıntı: BerAd

Arkadaşlar merhaba,

Benimde tv'im 42 lb 620v (lg)

bu tvde şimdiye kadar internetten indirdiğim filmlerin hemen hemen hepsini izleyebilirken,bugün indirdiğim bir filmi izleyemedim..formatı şu :

filmi indirdiğim yerde şu uyarı var..

Dikkat, Sunum "hevc" x265 codecle riplenmiştir.
    Her playerde izlenemeyebilir.

acaba bu tv ye güncelleme yapılınca bu sorun çözülürmü ve izleyemediğim bu formattaki filmi izleyebilirmiyim?..çözülürse bu güncellemeyi nasıl yapabilirim?Yardımcı olaabilen olursa çok sevinirim..
    Arkadaş bende bu TV'den aldım 2015 yılında LG 42lb620v. 2 yıl geçti aradan TV'yi her açıp kapadığımda fabrika ayarlarına dönüyor. Sıfırlıyor yani kendini. Sende bu sorunu yaşadın mı? TV tamircisi bi arkadaşım vardı Vestel'de devre kartı bölümünde beraber çalışıyorduk, ona söyledim üretim hatalı onlar dedi bş kaç model varmış galiba. Ana kart değişecekmiş, sonra yine aynı hatayı yapar mı bilmiyorum o yüzden değiştirmedim. Kanalları USB belleğe yedekledim her açtığımda yeniden yükleyip öyle izliyorum yada Bilgisayar'da monitör olarak kullanıyorum. Sende bu sorunu yaşadın mı merak ettim.

Sorunada cevap vereyim. Filmi USB yada Harici HDD'ye at eğer ses alamazsan, x264'te sorun yaşamazsın. Birde şöyle bir önerim var. MKV Merve isimli bir program var bununda filmin içinden ses dosyasını çıkar, AC3'e çevir sonra yeni ses dosyasını filmle tekrar birleştir MKV Merge ile sorun ortadan kalkacaktır. Bu arada DUAL seslerde DTS sestede ses alamazsın onunda AC3'e çevirebilirsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wang Koh-San -- 6 Aralık 2019; 2:29:47 >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.