Şimdi Ara

Lg 42 Lh 3000 & Samsung 40B530 Hangisi ? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
3.480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Hangi başlığa girsem i.b. şöyle böyle veya yok samsung lgyi döver sony hepsini döver bilmem ne bıktım artık.
    42lh3000 veya 40b530 hangisi sd yayında ve insanları şişman göstermeme konusunda daha başarılı.
    bunu tecrübe eden varmı ?
  • 6 aydır 42lh3000 kullanıcısıyım. 2100 TL'ye + 100 TL hediye çekiyle beraber TEKNOSA'dan almıştım. Tv yi geniş ekran modunda kullanıyorum ve sd yayınlarda şişman gösterme konusunda hiç rahatsızlık olmadı, ekrandaki tüm logolar tam olarak ve alttan geçen haber altyazıları falan da tam olarak görünebiliyor, bunu nasıl yapıyor bilmiyorum. İzleme mesafem 5 metre olduğundan altın uçlu scarttan bağladığım free tv sansui marka uydu alcısından alınan sd yayın HD yayını aratmayacak düzeyde. Henüz usb olayını ellemedim, fakat gerekli çalışma yapıldığında 720p mkv leri dolbydigital5.1 olarak çatır çatır oynattığını biliyorum, fakat DTS sesi çözmüyor...

Çözemediğim bir durum var. Scart'tan Sd uydu yayını izlerken, dvi-hdmi bağlantısından bilgisayarı açtığımda otomatik görüntünün bilgisayara dönüşmesi lazım, bilgisayar bağlıyken, uyduyu çalıştırırsam ekran hemen uyduya dönmeli, bu olmuyor, kumandadan değiştirmek zorunda kalıyorum her defasında, TV yi kullanan arkadaşlardan bu konuda yorum bekliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: _BaHar_

Hangi başlığa girsem i.b. şöyle böyle veya yok samsung lgyi döver sony hepsini döver bilmem ne bıktım artık.
    42lh3000 veya 40b530 hangisi sd yayında ve insanları şişman göstermeme konusunda daha başarılı.
    bunu tecrübe eden varmı ?

4:3 oranındaki bir görüntüyü 16:9'a yayınca ister istemez şişman görünür insanlar. Bu ucubelik kabak gibi ortaya çıkmasın diye, orta bölümlerden çok, kenarları esnetme vs. açısından farklılık olabilir modeller arasında.
    Ben LG 37LH3000'de 4:3 TV yayınlarını izlerken 4:3 oranını seçip kenarlarda siyah boşluk kalmasını tercih ediyorum. Bunu da herkese öneririm. Çünkü görüntüyü yanlara yayarak uzatmanın (4:3 yayını 16:9 olarak izlemenin) uzaktan görebilme, yazıları okuyabilme vs. açısından hiçbir avantajı olmadığı gibi, bir sürü dezavantajı var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi liberte1 -- 11 Mart 2010; 16:51:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: _BaHar_

Bende 37 lh3000 ile 40 B530 Arasındayım ebat olarak değilde nitelik olarak hangisini önerirsiniz ?
    lh3000 50.000 kontrast yazıyor b530da high kontrast yazıyor samsung ekranı yansıma yapar diyorlar satıcı plazma parlar lcd parlamaz dedi bu yansıma çok olsa bu tvler satılmazdı kanımca karar veremiyorum iki tv arasında hangisini seçmeliyim.
    1080p izlemek için 37 inch idare edermi yoksa 40 inchmi olmalı en az.Yer sıkıntısı var.izleme mesafesi 2,5m
    lh3000 24p olayı varmış birde 10bit panelmiş bunları tam bilmiyorum b530 a göre daha iyi olduğu ifadesimidir ?

@pardus
    kesinlikle samsungb530 da 4 tane dikey görüntü tarama işlemcisi var lg de ise 1 tane ve yatay tarıyo demişsin bu bilgiyi nereden aldın ve bu tarama işlemcisi dediğin ne faydası var bilgin varmı ?

Ben 37 inç'i 3 metreden izliyorum. Rahat rahat yetiyor bence bu büyüklük.

• ben samsung 530b sd yayın 2 metrelik bi alanım var çok rahat izliyorum gine diyorum lg de alabilirdim ama onunda philips gibi sadece yatay tek işlemcisinin bulunması beni samnsung a itti çok süper.
  • ben de bu iki ürünle beraber philipsin 42pfl5604 modeli arasında kaldım. napcam bilmiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamdullah1
    samsungların tv lerini bilmiyorum. ama ne zaman herhangi bir samsung marka ürün aldıysam servistekilerle samimi oldum

aynen bende buna katılıyorum
    bizde aileye samsung marka ne aldıysak samsung servislerinin adreslerini ezberledik
  • Toshibada super live diye bir mod var. Görüntüyü genişletiyor ama insanları şişman göstermiyor. Bunu nasıl yapıyor? Ortlardan neredeyse hiç çekmiyor kenarlardan az çekiyor. Böylece görüntü ekranın içine girip çıkıyor gibi oluyor. Muhteşem bişey gören hayran kalıyor. Dandik kablo tv ile (Teledunya değil!) oldukça tatminkar bir görüntü alıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Vincent Lord

Toshibada super live diye bir mod var. Görüntüyü genişletiyor ama insanları şişman göstermiyor. Bunu nasıl yapıyor? Ortlardan neredeyse hiç çekmiyor kenarlardan az çekiyor. Böylece görüntü ekranın içine girip çıkıyor gibi oluyor. Muhteşem bişey gören hayran kalıyor. Dandik kablo tv ile (Teledunya değil!) oldukça tatminkar bir görüntü alıyorum.

Benim işyerimde de Tashiba var. Super live modu hem görüntüye biraz zoom yapıyor, hem de ortalardan daha çok yanları esnetiyor. 4:3 görüntüyü illaki tam ekran izlemek isteyen insanlar için hiç değilse daha az deforma olmuş bir görüntü veriyor :)
  • 1-notebooktan 24p mkv film LG-LH3000 de 24p olarak nasıl izleyebiliyoruz?
    notebook dvi-hdmi bağlantısından bağlı.
    Araştırdığım kadarıyla bilgisayardan görüntü ayarlarına girip tazeleme oranını @60 yerine @24 yapmalıyız, doğru mudur?

2-hdmi-dvi dan bağladığım notebook dan aldığım görüntüde ve renk ayarlarında tv den fazla müdehale edemiyorum. Bir kaç ayar aktif görünüyor yanlızca, mesela siyah seviyesi gibi...Tv izlerken daha çok ayarı değiştirebiliyorum. Normalmidir bu durum?

3-ayrıca cevaplanmamış sorumu bir daha yazıyorum;
    Scart'tan Sd uydu yayını izlerken, dvi-hdmi bağlantısından bilgisayarı açtığımda otomatik görüntünün bilgisayara dönüşmesi lazım, bilgisayar bağlıyken, uyduyu çalıştırırsam ekran hemen uyduya dönmeli, bu olmuyor, kumandadan değiştirmek zorunda kalıyorum her defasında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: directX25
    Scart'tan Sd uydu yayını izlerken, dvi-hdmi bağlantısından bilgisayarı açtığımda otomatik görüntünün bilgisayara dönüşmesi lazım, bilgisayar bağlıyken, uyduyu çalıştırırsam ekran hemen uyduya dönmeli, bu olmuyor, kumandadan değiştirmek zorunda kalıyorum her defasında.

hocam aynı olay bende hdmi-to-hdmi bağlantısında bile var......sanırım bir sorunum var ama çözemedim
    birde farklı olarak composite-to-scart denemiştim onda da aynı hastalık vardı, yani dediğin gibi otomatik değişmiyordu
    bazı durumlarda demekki bu olay var ve normal karşılamak lazım veya hastalığı tedavi etmek
  • quote:

Orijinalden alıntı: directX25

1-notebooktan 24p mkv film LG-LH3000 de 24p olarak nasıl izleyebiliyoruz?
    notebook dvi-hdmi bağlantısından bağlı.
    Araştırdığım kadarıyla bilgisayardan görüntü ayarlarına girip tazeleme oranını @60 yerine @24 yapmalıyız, doğru mudur?

2-hdmi-dvi dan bağladığım notebook dan aldığım görüntüde ve renk ayarlarında tv den fazla müdehale edemiyorum. Bir kaç ayar aktif görünüyor yanlızca, mesela siyah seviyesi gibi...Tv izlerken daha çok ayarı değiştirebiliyorum. Normalmidir bu durum?

3-ayrıca cevaplanmamış sorumu bir daha yazıyorum;

UPPP ?!

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.