Şimdi Ara

LG 27GL83A-B /2K IPS 144Hz 1ms/8Bit+FRC/Displayport 1.4 / Fiyat 3327 TL (13. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
288
Cevap
14
Favori
33.720
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün sabah monitörüm elime ulaştı. Sol üst ve sol alt köşede biraz IPS Glow var. Bu illaki oluyor sanırım.

Bir sorum var. Netflix uygulamasından dizi izlerken başta görüntü 16 9 düşük kalite olarak başlıyor. Daha sonra çözünürlük 1440p ye yükseliyor fakat görüntü uzuyor ve üst ve alt kısımda siyah barlar oluşuyor. Siyah barlar benim için çok sorun değil fakat görüntü yanlara doğru uzuyor. Bu normal mi yanlış bir ayar mı var acaba? Düşük çözünürlükteyken böyle değil görüntü normal ama yükselince kafalar falan bir garip oluyor

Edit: Bu mesajı yazarken bilgisayar uyku moduna geçti. Tekrar açtığımda sorun düzeldi şimdi hem kalite yüksek hem görüntü düzgün. Kapatıp açtığımda aynı şey olacak galiba. Bu neden olur ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mstfgnay -- 1 Mayıs 2021; 23:56:42 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bendede öyle. Monitörden olduğunu pek sanmıyorum. Uygulamadan kaynaklıdır diye düşünüyorum. 2K çözünürlükte açınca sapıtıyor alt üst barlar.

• m-99 M kullanıcısına yanıt

Sevinirim

• thsnblt kullanıcısına yanıt

Selam PS5 'in durumu LG27GL83A-B için böyle :

LG 27GL83A-B /2K IPS 144Hz 1ms/8Bit+FRC/Displayport 1.4 / Fiyat 3327 TL

Yeni nesil Konsollar ile tam uyumlu gözüküyor. DELL S2721DGFA modeli konsol ile kullanılacaksa önermiyorum.

• Dutch van der Linde kullanıcısına yanıt

Nvidia ayarlarını bu şekilde yapınca düzeldi bende. Sizde bir deneyin isterseniz.

• Yaptım bende hocam bu şekilde deneyeyim bir süre bakalım. Zaten devamlı olan bir sorun değil garip bir şekilde bazı dizi/filmlerde oluyor netflixte bazılarında olmuyordu. Bir süre kullanayım editlerim yorumu. Teşekkürler.

Hdr açıkken renkler bende çok kötü oluyor PS 5 de o yüzden kapattım sizde nasıl renkler

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Jester61 kullanıcısına yanıt

PS5 ile denemedim hdr ama ps4 pro ile iyiydi yani kötü denemez.

• Merhaba. Bir sorunum daha var. Videoya çektim biraz belli oluyor. Bu sorun tam olarak nedir? Normal mi yoksa bir sıkıntı falan mı var? Film dizi izlerken kameranın bu şekilde harkeet ettiği sahnelerde aynı burdaki gibi oluyor. Titreşim gibi gözü yoruyor. Yardımcı olabilirmisiniz?

https://www.youtube.com/watch?v=qszzC0C4BM4

• arkadaşlar 2K 144Hz 1ms monitör mü yoksa 4K 60Hz 3 ms monitör mü daha iyidir ?

çünkü 4K olunca yenileme hızları ve tepkime süresi artıyor markalarda

kullanım amacı PC ve PS5 oyun

• Metro Exodus Enhanced versiyonu oynarken garip bir şekilde monitörde (LG 27GL83A) ghosting oluşuyor. Özellikle silahların lazerlerinde falan ciddi farkediliyor sağa sola hızlı dönüşlerde. Normalde ghosting konusunda bugüne kadar beni hiç üzmeyen bir monitör. Ghostingin yaşanma ihtimalinin yüksek olduğu fifa pes gibi futbol oyunlarında dahi hiç ghosting problemi yaşamıyorum. nedense bu oyunda böyle bir durum yaşıyorum. Çok ciddi bir sorun değil ama göz zevkini bozuyor elbette. Monitörün response time ayarlarının da hepsini denedim ama hepsinde aynı. Münferit bir olay sonuçta, oyundan kaynaklı bile olabilir monitörün canı sağolsun :) ama yine de sormuş olayım; var mıdır fikri olan, yaşayan böyle bir sorun?

EDIT: Oyundan kaynaklıymış. Hdr ve dlss çakışıyormuş. Update sonrası çözüldü.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dutch van der Linde -- 28 Mayıs 2021; 10:29:56 >
  • Bu monitörü hangi kontrast, sharpness ve parlaklık seviyesinde kullanıyorsunuz? Rtings'in icc profilini eklemiştim onunla kullanıyorum. Default profil ile aralarında bir fark hissetmesem de memnunum. Ayarlarda kontrast ve parlaklık 70, keskinlik 60 seviyesinde kullanıyorum. Şu değerlerde kullanıyorum cok memnunum diyen var ise önerilere açığım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dutch van der Linde -- 28 Mayıs 2021; 10:35:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dutch van der Linde

Bu monitörü hangi kontrast, sharpness ve parlaklık seviyesinde kullanıyorsunuz? Rtings'in icc profilini eklemiştim onunla kullanıyorum. Default profil ile aralarında bir fark hissetmesem de memnunum. Ayarlarda kontrast ve parlaklık 70, keskinlik 60 seviyesinde kullanıyorum. Şu değerlerde kullanıyorum cok memnunum diyen var ise önerilere açığım.

Benim ayarlar şu şekilde;

Brightness: 20

Contrast: 70

Sharpness: 60

Gamma: Mode 2

R/G/B: 50-49-48

Black Stabilizer: 50

Nvidia Denetim Masası'ndan da Gamma'yı 1.10'a çekiyorum yoksa siyahlardaki detayları yok ediyor.

Düzenleme: Sharpness'ı yanlış yazmışım onu düzenledim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheBadu -- 28 Mayıs 2021; 20:56:40 >
  • TheBadu kullanıcısına yanıt

selamlar, deneyeceğim bende ayarlarınızı. Ama parlaklık 20 az değil mi :) ben 70 parlaklık bile az mı acaba yükseltsem mi diye düşünürken 20 şaşırttı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dutch van der Linde

selamlar, deneyeceğim bende ayarlarınızı. Ama parlaklık 20 az değil mi :) ben 70 parlaklık bile az mı acaba yükseltsem mi diye düşünürken 20 şaşırttı.

Bence çok aydınlık bir ortamda oturmuyorsanız düşürün, düşük parlaklığa da alışıyorsunuz bir yerden sonra. Gözleriniz yorulmasın. Bir de IPS panellerde yüksek parlaklıkta glow iyice belli oluyor.

• TheBadu kullanıcısına yanıt

Tesekkurler, deneyecegim pc basina gectigimde.

• Dutch van der Linde kullanıcısına yanıt

Dizi/Film izlerken yaşıyormusunuz acaba? Update oyun updatesi miydi? Düşük fps lerde bende yaşıyorum gözlerime çok rahatsızlık veriyor.

• Merhaba, benim orada bahsettigim sorun Metro Exodus un Enhanced versiyonu ile ilgiliydi. Oyuna gelen update ile cozuldu. Videolarda bir problem yasamadim.

• Bu monitörün yakın tarihli yeni bir sürücüsü yayınlanmış fakat aygıt yöneticisinden güncellenmiyor. zipten çıkan setup da yüklendi diyor ama yüklemeyi yapmıyor.

Bunun yanında on screen control yazılımı ile güncellemede monitörün usb ile bilgisayara baglı olması gerektiğini söylüyor ama monitörde böyle bir giriş zaten yok.

Monitörün sürücüsünü bir şekilde güncellemeyi başaran bir yöntem bilen varsa cevaplarını beklerim.

sürücü :

Win10 drivers

LG_ULTRAGEAR.zip

07/26/20211805K

LG 27GL83A-B /2K IPS 144Hz 1ms/8Bit+FRC/Displayport 1.4 / Fiyat 3327 TLlg usa
    LG 27GL83A-B.AUS: Support, Manuals, Warranty & More | LG USA Support
    https://www.lg.com/us/support/product/lg-27GL83A-B.AUS

[Windows] OnScreen Control - version 6.88

Win_OSC_6.88.zip

06/14/2021223745K

Ben denedim success yani başarılı diyor olmuor mu yani böyle yazmasına rağmen. Güncellenip güncellenmediğini nereden anlayabiliyoruz?

Birde zip dosyasu güncel tarihli ama zipten çıkartınca setup dosyası 2019 tarihli. Bende o kısma takıldım.

• 
Sayfa: önceki 1112131415
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.