Şimdi Ara

LG 2018 SK Serisi TV Tavsiye (19. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
381
Cevap
12
Favori
34.100
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Büyük indirimi yakalamışsın..Bende 55SK9500 kullanıcısıyım....Kazasız belasız kullanman dileğiyle..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • smolwarf S kullanıcısına yanıt
    Çok teşekkür ederim. Evet amazondan denk geldi.Aslında samsung q70 veya q80 alcaktım ama malzeme kalitesi ses sitemi ve preminyum bir model olduğu için tercih ettim.
  • Sana şunu söyleyim..SK serileri efsane...2019 serilerinden daha iyi..İnşallah bir sıkıntı çıkmazda kullanmaya başlarsın.Dilimde tüy bitti alınması için.Cesaret edip alamadılar..İndirimi gördüğüm an paylaşım yapmıştım...Çok pişman olacaklar...Çok uygun fiyata aldınız...

• smolwarf S kullanıcısına yanıt
    Evet hocam üst seri bir tv almak istiyordum iyi oldu. Malzeme kalitesine bayıldım. 2019 lg nanocell tv lerden ve 2019 Samsung qled tv lerden daha iyi malzeme kalitesi.İps panel olduğu için biraz tereddüte düştüm ama diğer her açıdan çok üstün bir tv.Özellikle ses sistemini merak ediyorum çok övüyorlar.
  • Ses harika..açmadığı video yok gibi...bende Amazondan almıştım..en uzun gece muhabbetine...6990 dı ...bu indirim en babası oldu...

• Mrb. Arkadaşlar.Yeni 55sk8500 aldım en iyi görüntüyü alabilmem için neler önerirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ali_dgn A kullanıcısına yanıt
    Eco modda ayar çekelim...Eco moda gel...

====Gelişmiş Kontroller===
    Dinamik Kontrast=Düşük
    Dinamik Renk=Yüksek
    Tercih edilen renk=Dış görünüm rengi = 2
    Renk Skalası=Geniş
    Süper Çözünürlük= Yüksek
    Gama=Yüksek 1

====Resim Seçenekleri ====
    Led yerel karartma=Yüksek
    TruMotion=Berrak

Bunları uygulayarak dene bakalım....

• Not:Dinamik kontrastı orta veya yüksek yaparak kendince denersin...

• Bu arada gruba gel hocam...Başılığımız var...

• slm herkeze bende bugun itibariyle 49 sk8100 aldım urunu kurmaya yarın gelecek ler servisten ne taleb etmemlazım ayarlar arıza gibi neyi konturol ettirmemlazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: efsaneli18

slm herkeze bende bugun itibariyle 49 sk8100 aldım urunu kurmaya yarın gelecek ler servisten ne taleb etmemlazım ayarlar arıza gibi neyi konturol ettirmemlazım
    Öncelikle hayırlı olsun, umarım herşey istediğin gibi olur
    Diyerek söze başlayayım
    Sonra ips panellerde bilinmesi gereken ama genelde bilinmeyen bir konudan üzülerek seni haberdar edeyim
    "Eğer" Filmci, Oyuncu ve Detaycı bir kullanıcı isen
    Akşam ışıkları kapattığın anda, aydınlık ortamda gizlenen ips panelin tüm ayıplarını görüp "maalesef" hemen iade işlemlerine başvuracaksın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dallass -- 3 Ocak 2020; 14:37:0 >
  • bende 32inc panasonic ıps ekranlı modeli vardı hiçbir sorun yaşamadım saten ışıgı kapatıp tv izlemedim şimdiye kadar yarın kurulum yapılacak sorun yaşarsam buraya yazarım
  • efsaneli18 E kullanıcısına yanıt
    ips paneller gündüz ve aydınlık performansı içindir. gece performansı çok başarılı olmaz. va paneller de aynı durumu yaşatır neticede lcd. gece performansı için oled alacaksınız. gram sızma olmaz.
    bu tv nin gündüz performansı ağır bir şekilde önde. ancak karanlık perofrmansı karanlık sahnelerde kötü. çok sızma oluyor. yerel karartmada sızma daha belli oluyor çünkü sadece 16 tane cell kullanmışlar. yapmasalar daha iyiymiş. panasonic in bir modelinde 750 idi galiba ve gerçekten başarılı idi.

ben tv yi en nefret ettiğim şey olan ekranda ışık yansıması konusunda en başarılı tvlerden birisi olduğu için aldım. karanlıkta film seyretmekten nefret ederim. gündüz pencere vs, gece de ışık kaynaklarından dolayı yansımalar ds4'ü tv ye fırlatmamı sağlayacak kadar deli eder beni.
  • quote:

Orijinalden alıntı: efsaneli18

slm herkeze bende bugun itibariyle 49 sk8100 aldım urunu kurmaya yarın gelecek ler servisten ne taleb etmemlazım ayarlar arıza gibi neyi konturol ettirmemlazım
    Hayırlı olaun güle güle kullanın hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: whoops

ips paneller gündüz ve aydınlık performansı içindir. gece performansı çok başarılı olmaz. va paneller de aynı durumu yaşatır neticede lcd. gece performansı için oled alacaksınız. gram sızma olmaz.
    bu tv nin gündüz performansı ağır bir şekilde önde. ancak karanlık perofrmansı karanlık sahnelerde kötü. çok sızma oluyor. yerel karartmada sızma daha belli oluyor çünkü sadece 16 tane cell kullanmışlar. yapmasalar daha iyiymiş. panasonic in bir modelinde 750 idi galiba ve gerçekten başarılı idi.

ben tv yi en nefret ettiğim şey olan ekranda ışık yansıması konusunda en başarılı tvlerden birisi olduğu için aldım. karanlıkta film seyretmekten nefret ederim. gündüz pencere vs, gece de ışık kaynaklarından dolayı yansımalar ds4'ü tv ye fırlatmamı sağlayacak kadar deli eder beni.
    "ips paneller gündüz ve aydınlık performansı içindir. gece performansı çok başarılı olmaz. va paneller de aynı durumu yaşatır neticede lcd. "
    Bu gibi forumları günde yüzlerce insan okuyor
    Lütfen bilmediğiniz konularda böylesi yorumlar yapmayın
    Yapıp insanları yanlış yönlendirmeyin
    İPS Paneller ışık-kontrast-siyah konusunda çöplüktür
    Bu panelde siyah diye bir renk yoktur gridir, karanlık sahnelerde ise arka plan detayları ise yoktur görülemez
    Bu yüzden özellikle oyun ve fşlmseverler ips panelden uzak durmalılardır
    Gündüz gösteriminde ise bu panel Işık ve kontrast oranları çok çok düşük olduğundan
    Gün ışığına karşı asla mukavemet gösteremezler görüntüler cansuz ve soluk olur...
    VA Panel ise ışık kontrast siyah ve siyah performansı olarak çok çok yüksek değerlere sahiptir
    Karanlık sahnelerde hem ödeki hem arkadaki unsurlar aynı dolunaylı gece gibi aydınlanır,
    En ince detayları dahi görür ve böylelikle örn. oyunlarda karanlık dehlizlerdeki canavarların yemi olmazsınız.
    Gündğz ise yüksek olan ışık ve kontrast gün ışığına karşı mukavemet göstererek canlı ve berraklığını korur.
    Kısaca, Oled'leri yanıktan dolayı elersek
    Açı kaybı zaafiyeti dışında (kaldıki samsung Qled panelleri ile bu sorunun üstesinden geldi gibi) VA paneller en iyi seçimdir...

• dallass kullanıcısına yanıt
    hocam zaten kontrast ve siyah olayına laf etmedim. kötü bile dedim. lcd nin kaderidir bu. sızmadan dolayı lcd lerin hepsinin gece performansı kötüdür. local dimming ile aşmaya çalışmışlar genelde iyi ama bazı sahnelerde daha kötü oluyor. daha fazla hücre kullanılmalıydı.

bunu daha önce de tartıştık. ben gündüz performansı bu kadar iyi az televizyon gördüm. hatta inceleme linkleri de verdim adamlar bu konuda oledlerden bile iyi diyorlardı bu tv için. tv yi alış nedenimin de bu ve oyun olduğunu defalarca belirttim. burada da aynı şeyi söylüyorum. bak şu anda googleladım konuyu gelen ilk link altta

evet burayı yüzlerce insan okuyor ve sen tutturmuşsun va panel, va panel. kimin ne amaçla aldığı ne yapacağı konusunda en iyisini söyleme gibi bi eylemin yok. çünkü burada yorum gerekiyor. ancak öğrenmişsin bi kaç şey okuduğun forumlardan onları satıyorsun burada. ilk konuşmadan sonra belki bir yıl geçti hala buradasın ve gram gelişme olmamış olayında.

https://your4ktvguide.com/ips-vs-va-panels/

So Who Wins The Battle?
    If we compared the points, IPS panels would win with 3.5-3 thanks to their great angles and fast response time in gaming. However, it’s hard to pick a winner without reference to the circumstances.

If gaming is your main purpose for the next TV you buy, then get an IPS for sure. Also, if you plan to watch it in a bright room, with a larger group, an IPS is a must if you want a good viewing experience for everyone.

On the other hand, if you’re in the biggest category and care most importantly for image quality, don’t think twice and get a VA one. It will not only deliver deeper colors and better contrast, but you will also have a great viewing experience in a very dark room.

So no matter if you get a VA or an IPS TV, you will get a lot of advantages of it. But downsides are also on the list of each. So keep that in mind and choose wisely! 🙂

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi whoops -- 28 Ocak 2020; 10:20:1 >

bak başka bir yorum daha. bold yaptığım kısmı oku.

bir tv alıcısına yapacağın yorum bu. senin tavsiyenle gidip va alsaydım çok laf yerdin.
    senin yorumlarınla tv alan insanlara üzüldüm açıkçası. tamamen bilinçsizce alışveriş yapmışlar. şansa karanlık odada film seyredip ps4, xbox veya pc bağlamayacaklarsa ve aydınlıkta film seyretmeyeceklerse mutlu olurlar. diğer türlü aradaki farkı anlamıyorlarsa zaten gidip te tavsiye almaları hata. kafalarına göre alsınlar.

Conclusion
    Neither technology is inherently superior to the other, they both serve different purposes. In general, IPS TVs will have a wide viewing angle suitable for use in a bright living room for sports or TV shows. They also benefit PC monitor use, since edges darken with a low viewing angle. VA TVs will instead have better contrast rendering them better for use in a dark, home-theater type of environment. Choosing between the two is a series of trade-offs and qualities, so pick depending on your usage, as neither are the absolute best.

• whoops W kullanıcısına yanıt
    VA panel ile Çöplük İPS paneli aynı kefeye koyup
    Hatta şu şu konuda ips panel daha iyi diyenler
    Hacı murata jet yakıtı korsam Bmw'yi sollarım mantığında olanlardır...

Dünyanın önde gelen Test sitesi Rtings zaten çarşaf çarşaf verileri(altta bir örnek görsel var) sunmuş, daha ne yapsın.
    İPS üreten ilgili firmaların gazabına(dava) uğramamak adına bu çöplük ips panellerin tek ama tek kozu olan Açı ve Yansıma(Çoğu VA panelli model, ipslerden daha iyi) muhabbetini belki yazmak zorunda kalıyor.
    Aslında elindeki verilerle rtingste ipslerin çöplük olduğunu biliyor
    Ama ne yapsın, tüm riskleri göze alıp millete tutup açık açık uzak durun bu ips panellerden mi desinler...

İPS Panelli bir marka model alıp
    Yine hacı muratını bmw sananlardan birisine daha yazdığım bir mesaj;

VA ile İPS Panelin arasında ufak farklılıklar mı var
    Bunu diyen kişiyi direk şu kullanıcı profiline koyuyorum;
    "Görüntü varmı var daha ne olsun cam gibi cam"

Bakın pişmiş aşa su katmamak adına İPS panel alıp memnun olanlara birşey demem
    Çünkü onlar Bmwlerin Ferrarilerin varlığını bilmeden,
    Dünyanın, sahibi oldukları Megan'dan ibaret olduğunu sanırlar
    Ama biri/leri çıkıp illede "benim Megan yarışta on numaradır tozuma yetişemezsiniz" derse
    İşte orada film bende kopar,
    Aşın pişip pişmediğine bakmam, bu kullanıcıları üzerim...

Bu forumda İPS panellere ÇÖPLÜK tanımlaması yapan ilk kişiyim
    Ve hala bu panelin Eldeki veri ve gözlemlere bakarak Çöplük olduğunu savunuyorum..

Asıl işi görüntü yansıtmak olan cihazlarda KONTRAST bir seçim/kriter/tercih değil ZORUNLULUKTUR
    Kontrastı olmayan görüntülerde ne bir gerçeklik nede bir derinlik algılanamaz!
    Bu konuda
    İPS Panellerde Kontrast max 800/1200 arasındayken
    VA Panelde Kontrast 5000/7000+ rakamlara sahiptir.
    Öte yanda İPS benim deyimimle cİPS panellerde SİYAH diye bir renkte aramayın çünkü bulamazsınız
    Özellikle karanlık sahneler siyah değil GRİ dir
    Şimdi siz çıkıp tüm bu verilere rağmen VA ve İPS panel teknolojileri arasında UFAK farklılıklar var derseniz
    Siz, ya şu yukarıdaki tanımladığım kullanıcı profilindensiniz
    Yada aldığı paneli dünyanın en iyi paneli sanıp bunu ölümüne savunanlardansınız..
    Bunun başka bir açıklaması olamaz.
    VA ile İPS Paneller arasında ufak farklılıklar yoktur SIRADAĞLAR vardır..

İPS panelli Philips 55PUS7304 panelinden
    Şu videoyu bizzat çekip sen koymuşsun
    Hadi bu panelin sahibi olduğu vasat 850 kontrastıda geçtim
    Bu ilgili Videonun başındaki siyahlara pardon Gri ve özürlü bir panele sahip olsaydım
    Eğer geri iade şansım yoksa paraya acımam direk camdan aşağı atardım...

https://www.youtube.com/watch?v=_P1slMCK5jU&feature=youtu.be

Fikir mahiyetinde
    Buda klasik bir VA İPS Karlılaştırma tablosu;

valla hoca hiç bir şey söylemiyorum artık. neden aldığımı söyledim. iki tane ciddi siteden inceleme sonuçlarını ve bu işi profesyonel şekilde yapan adamların önerilerini gösterdim ve bana uygunluğunu belirttim. idrak edemiyorsan hala ne diyeyim sana.

hocam cidden yabancıların bi lafı var ya "get a life". uzaklaş şuradan. insanları da rahat bırak. nostalji için sony trinitron tv başlığı açsam damlarsın oraya da va panel trinitron dan daha iyi diye .
  • bu televizyon alınır kesinlikle...
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.