Şimdi Ara

LG 2015 LF SERİSİ (29. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.583
Cevap
32
Favori
74.351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: saspegas

arkadaşlar bütçem 1500-1700 civarı
    boyut min. 42 inç olacak

42lf650 modeli güzel fiyat 1600 civarı
    hepsiburada da 43UF6407 var 1800 tl.
    birde uf7787 var

üstteki 3d, alttaki 4k. onun haricinde diğer özellikleri fark eder mi?
    yani hangisini tercih etmeliyim. karar veremedim.

Bende kararsız kaldım ama uf7787 siparişi verdim. Önce lf650v vermiştim iptal ettirdim 7787 aldım. Kararsız kalmak çok kotu yeni çıkan iyidir diyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JackieChan

lg 42lf650 kullanıyorum fakat ekran tamamen beyaz veya futbol maçı izlerken leke var ekranın orta kısmında diğer yayın içeriklerinde belli olmuyor bu durumla karşılaşan var mi

Hocam TV ile ilgili bende aynı sorunu yaşıyorum onunla ilgili birşey soracaktır telefon numaranizi rica edebilir miyim. servis bu sorunun başka kimsede olmadığını iddia ediyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahme_t

Testi kuruluma gelen arkadaşla beraber yaptık, hem testi hem forumdaki renk skalalarına birilkde baktık,şükür ne banding ne kenarlarda kararma ne ışık sızması ne ölü piksel çıktı, sadece ön panelde teşhir ürünlerinde gördüğümden 2-3 mm daha fazla açıklık var,şükür oda bi sorun teşkil etmedi bu zamana kadar..

Merhaba hocam hayırlı olsun güle güle kullanın.Test dokumanına nasıl ulaşabilirim.Bugün kurulum sağlandı.Altyazılarda bazı kanallarda titreme mevcut.Ayrıca inca modemden bağlantı sağlanamıyor dns ile iletişim kurulamadı uyarısı veriyor..Bu sorunla karşılaşan arkadaşlar var mı?Cep telefonundan hotspot internete bağlandı
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Booster_06

quote:

quote:

quote:

hocam maçlarda ve düz beyaz sayfa üzerinde daire şeklinde yansımalar var birde youtube üzerinden banding tv test diye aratırsanız belli oluyor açıkçası 2 haftalık ürün serviste ki bilgisiz teknisyen arkadaşlar izlesin diye usb disk içerisine videoları ekledim insanin gözü bir takıldı mi sürekli oraya bakıyor kendim için söylüyorum yarin içinde bizimle ilgilenen teknik servisin değiştirilmesi için çağrı merkezini arayacağım ürünün değiştirilmesini istemiyorum yine ayni sorun devam edeceğinden dolayı iade talep edeceğim bakalım sonucu nasıl olur

Hocam sizin tv nin modeli ne bende 42LF650 var aynı sorunu yaşıyorum canımı sıkmaya başladı sizce servis ilgilenir mi

hocam servisi çağırın şikayeti bildirin bizim üründen değişim çıkacak büyük ihtimal servis sonucu bekliyorum

Hocam seninki nasıldı çok belli oluyor muydu servis farketti mi hemen

youtube banding tv test videoları izleyin gölge varsa hemen servis çağırın bizim tv için değişim çıktı yarin tv yi iade edip parasını alacağım

Hocam gölge foto örneği var mı daha banding testi yapmadım.Görüntü nasıl gölge oluşturuyor.Paylaşırsanız bir çok kişi faydalanır.

• quote:

Orijinalden alıntı: TESLA37

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

hocam maçlarda ve düz beyaz sayfa üzerinde daire şeklinde yansımalar var birde youtube üzerinden banding tv test diye aratırsanız belli oluyor açıkçası 2 haftalık ürün serviste ki bilgisiz teknisyen arkadaşlar izlesin diye usb disk içerisine videoları ekledim insanin gözü bir takıldı mi sürekli oraya bakıyor kendim için söylüyorum yarin içinde bizimle ilgilenen teknik servisin değiştirilmesi için çağrı merkezini arayacağım ürünün değiştirilmesini istemiyorum yine ayni sorun devam edeceğinden dolayı iade talep edeceğim bakalım sonucu nasıl olur

Hocam sizin tv nin modeli ne bende 42LF650 var aynı sorunu yaşıyorum canımı sıkmaya başladı sizce servis ilgilenir mi

hocam servisi çağırın şikayeti bildirin bizim üründen değişim çıkacak büyük ihtimal servis sonucu bekliyorum

youtube banding tv test videoları izleyin gölge varsa hemen servis çağırın bizim tv için değişim çıktı yarin tv yi iade edip parasını alacağım

Hocam gölge foto örneği var mı daha banding testi yapmadım.Görüntü nasıl gölge oluşturuyor.Paylaşırsanız bir çok kişi faydalanır.

Herhangi bir mac ac full hd olursa iyi olur ani kamera hareketlerinde fark edersin varsa ki vardir gozune batmiyosada fazla kurcalama derim. Bende servise yolladim cevap bekliyorum.

• merhaba

arkadaşlar lg50lf650 tvsini aldım. servis kurdu... akşam youtube!a girmek istedim. güncelleme yapmanız gerekiyor dedi. güncelle dedim. tv siyah ekranda beklemeye başladı... tv yi, kapatmalımıyım, yoksa beklemeliyim,ne yapmam gerekiyor ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdogan69

merhaba

arkadaşlar lg50lf650 tvsini aldım. servis kurdu... akşam youtube!a girmek istedim. güncelleme yapmanız gerekiyor dedi. güncelle dedim. tv siyah ekranda beklemeye başladı... tv yi, kapatmalımıyım, yoksa beklemeliyim,ne yapmam gerekiyor ?

Kapatabilirsiniz.Cihazı yeniden başlatıp güncelleme yapmayı deneyin.Ya da Lg nin sitesinden indireceğiniz son sürüm yazılımı USB diske yazıp bu şekilde güncelleme yapmayı deneyin..

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merak ettiğim LG Lf serilerinde tüm boyutlarda aynı paneli mi kullanıyor acaba? 30,40,50 ve 55 serilerinde kullanılan panelin kalitesi aynı mı?

• Lf serisi almayın aldırmayın . her tarafı sıkıntı . servisi berbat ötesi adamlar arızaları görmezden geliyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkerdi

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Herhangi bir mac ac full hd olursa iyi olur ani kamera hareketlerinde fark edersin varsa ki vardir gozune batmiyosada fazla kurcalama derim. Bende servise yolladim cevap bekliyorum.

Hocam standart kullanıcı için problem var mı? :)

Peder beye almayı düşünüyorum da. :)

• Arkadaslar kardesim evleniyor 42lf650v model tv yi aldi n11 uzerinden aldigi icin bugun yarin teslim edecekler servis gelince tv nin daha once kullanilip kullanilmadigini nasil anlariz.

Bazi arkadaslar bu tur sikintilar yasadi bu konuda bilgi verirmisiniz.

• Bilip gormeden sallamayin

• quote:

Orijinalden alıntı: van_hoijdonk

quote:

Orijinalden alıntı: darkerdi

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam standart kullanıcı için problem var mı? :)

Peder beye almayı düşünüyorum da. :)

Zannetmiyorum onun icin pek sikinti olmaz.

• özgenmohan Ö kullanıcısına yanıt
    cumartesi günü bimeksten 32lf650v aldım pazartesi günü (dün)servis getirip kurdu ailece çok beğendik bol bol flashtan flim izliyoruz
    gelen servis elemanına bu tv kaç hz dediğimde 900 hz peki gerçek panel hızı dediğimde 400 hz dedi hayır dedim 100 hz dediğim halde ısrarla 400 hz dedi içindeki yazılımla 900 hz çıkıyor yorum sizlere...
    görüntü kalitesi çok güzel 1080p yify filmi taktım siyahlık çok iyi derin görüntü var ....
    dün kurumludan sonra yeni yazılım geldi yaklaşık yarım saat sürdü 800 mb ...
    youtubeteden üç boyutlu kısa bir video seyrettim 3 metreden doları gözüme sokacaktı velet
    flash bellek hard diski rahatlıkla görüyor hatta sony 1080i video çeken fotograf makinam var çoğu program oynatmıyor bir tek labtoptaki windowsta oynatıyordum onu bile rahat ekranı tam kavrayarak oynattı bizimkinler kendilerini full hd görünce şok oldular benim labtop 11 inc olduğu için pek video film rahat seyredemiyorduk.....

• efem-35 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun.. Bir kac ufak bug haric sorunsuz tvv

• quote:

Orijinalden alıntı: özgenmohan

Hayırlı olsun.. Bir kac ufak bug haric sorunsuz tvv

sağolasın hocam ben dıdının dıdısını aramam gelen servis elemanına ekranda birşey varmı ölü piksel kırıklık çatlaklık ışık sızması gibi bunlar olmasın bana yeter....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efem-35 -- 25 Ağustos 2015; 13:55:26 >
  • Her üründe ufakta olsa sorun oluyor.. Tabi bazı çok bilen arkadaşlara bunları anlatamıyorum...

Geçenlerde yeni üretim bir tv markasında bir sorun vardı hafif çizgiler vb..

Flex kabloda bazı sorunlar varmış seri üretimde, babam kendisi tv üretiminin başında istanbulda....

Bir resim yayınlıyorum...

Saç teli ile flex kablo yollarının özel cihazlarla büyütülmüş hali....

Bu işler çok kolay değil arıza oluşmaması için yada belli sorunları yenmek için uğraşıyor mühendisler.... teknoloji gittikçe gelişiyor.. Hayırlısı

LG 2015 LF SERİSİ LG 2015 LF SERİSİ

• Ben de bugun itibari ile 55LF650V modeli ile LF kullanıcıları arasına katıldım.Daha onceki Televizyonum da LG 49 LM760 serisi idi.49 inchden 55 inche geçince korktuğum gibi bir büyük ekran alışma problemi yaşamadım.İzleme mesafem 3 metre.Web Os2 Lm serisine göre bariz hızlı geldi.

Kendime göre renk vs ayarları yaptım ama sizlerden gelebilecek ayarları da denemek isterim açıkçası.Uzun zamandır kullanan arkadaşlar daha profesyonel ayarları yakalamış olabilirler.

Servis ile kurulum esnasında ekranda banding veya ölü piksele rastlamadım.Elektronik ürünler artık tamamen şans işi olduğu için kutudan ne çıkarsa bahtınıza oluyor açıkçası.Tuplü Bilgisyara monitorleri,daha sonra LCD monitor ve LG telefonlarda dahi şu ana kadar hiç problem yaşamadığım için yine LG yi tercih ettim.LG nin sadece şu an piyasadaki UHD serilerinde harektli görüntülerde ciddi görüntü takılmaları gördüğüm için tercih etmedim.

4K UHD serilerinde gördiğim Samsung TV ler daha başarılı geldi LG deki titreme ve hareketli sahnelerdeki takılmalar yoktu fakat.Samsung markasını tecrübe etmemem ve fiyatının da yüksek oluşu nedeni ile gönlüm yine LG den yana oldu.

Fiyat performans olarak ta sanırım şu an piyasadaki en iyi alınabilecek model LF serisi LG ler.Eylül ayında gelmesi beklenen ek ÖTV zammından da etkilenmek istemedim açıkçası.

Gitti Gidiyor da satıcıdan 2575. + Axess 100 Tl chip para 6 taksit kampanyası ile aldım.Daha düşük fiyata bulamadım hiçbir yerde.Genelde 2799 TL etiketi ile Teknosa ve Mediamarkt,Vatan bilgisayarda satılıyor.

• Arkadaşlar merhabalar saygılar;
    Salona led tv almak istiyorum izleme mesafesi en fazla 3.5 metre.Uydu alıcım var onu kullanacağım.Lg almak istiyordum ama buradaki yorumlar ve bilgiler gözümü korkuttu.4k için titreme sorunları, LF650v gibi 2015 üretimi ürünler için banding oluşması ve True Motion olmaması doğrusu beni LG'den soğuttu.Nasıl iştir bu anlamadım.
    Bu ürünleri piyasaya çıkarmadan testleri nasıl yapılıyor da görülemiyor bu sorunlar.Özellikle maç yayınlarında sıkıntılı olursa almanın anlamı olmaz.Neyse Samsung'a mı yönelmeliyim ya da androidli Philipsleri de öneriyorlar.Bir de kaç inc almalıyım televizyonu.Yardımcı olursanız çok sevinirim...
  • 3.5 metre icin 50 veya 55 inch alabilirsiniz.Sizi rahatsiz etmez.4K icin tavsiyem su an LG serisine bulasmayin.Samsung 4K daha basarili ama fiyatli.LF serilerinde True Motion ozelligi var.4K serileri gibi harwketli goruntulerde titreme yapmiyor.Pasif 3D ozelligi avantaji.50 LF serileri 2200 TL civari ile cok ideal.Tavsiye ederim.Banding ve olu piksel problemi yasamak istiyorsaniz.Magazalarin teshir urunlerini tercih edin.Magazalar teshire en hatasiz urunlerini koyarlar.Ayni parfumlerde tester urunlerinde koku daha kalici olmasi gibi.Acilmamis kutudan ne cikacagi belli olmayabiliyor.Genelde insanlar teshire onyargi ile bakiyorlar.

LG fiyat ve verdigi kalite ile su an alinabilecek en iyi TV.
  • 
Sayfa: önceki 2728293031
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.