Şimdi Ara

LG 2015 LF SERİSİ (25. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.583
Cevap
32
Favori
74.351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    piyasada e-ips, s-ips, h-ips, p-ips gibi birçok farklı seçenek var. bunların içinde en ucuz ve en yaygın olanı e-ips paneller,e-ips'in ucuz olmasının sebebi 6 bit + afrc (advanced frame rate control) olmasıdır.bazı ıps panellerde hızlı sahnelere özellikle futbol veya benzeri spor içerikli yayınlarda dikey çizgi olmazken bazılarında bu bariz belli oluyor tr pazarında sanmıyorumki ıps'paneller avrupaya göre ithal ediliyor yani sharp tv lerin en dandiğinin tr pazarında olması gibi.İlk nesil IPS panellerde, VA ve TN panellere göre gecikme süresi (10-14 ms) daha fazlaydı,Bu da oyun gibi maç yayınlarında genel spor yayınlarında işlemlerde ghostinge hayaletlenmeye neden olabiliyordu,işin değişik yanı bu sorunlar baya azaldı heleki ıps monitörlerde ,ama gel görki tv'işinde ıps panellerde yine kronik sorunlar devam ediyor aşılmıyacak konu değil bu tüketicinin bilmediği işler, satış gereği yada firmaların belli başlı prosüdör uygulamaları bence,firma paneli üretirken bu sorunları bilmiyormu hepsini biliyor o derecede teknoloji var ellerinde, ama ne derece uyguluyor bunu derin araştırmak lazım,herşey iyi güzel diyorsun bir maç izliyorsun oyuncu kaleye gol atamaya gidiyor tek başına koşuyor son sürat sonra hop panelin üstünden en altta doğru biri tv'nin içinden panele kesik atıyor yani faça misali ..o yüzden tv alırken hızlı görüntülerle test edin flash belleğe netten tv'ler için hızlı görüntüler spor yayınları demolar vs yükleyin test edin, kişi tv'yi kullanıcı yorumlarıyla değil buda önemli tabide en sağlıklısı kendi test ederek almalı bence öyle

• Arkadaslar Merhaba . 55lf650v tv aldım. Harddisk film izlerken dual filmlerde sesi drgistiremedim bir türlü.yardimci olur musunuz ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lg lf 580v modeliyle ilgili bilgisi olan yok mu arkadaşlar..

• Philips promoturumu isim olmaz. O sorunun cvbı philipsti 😀 soruyu okumamissin belli oluyo 55lb670 mi deseydim yani 8809 modelinden üstünde bizmi bilmiyoruz. Çok bilgili oldugunuz belli oluyo. Sana göre çöpte olsa lg daha iyi haklısın kendince
     LG 2015 LF SERİSİ

• 42LF650 ile samsung 40J6370 arasında kaldım. İkisininde fiyatı uyguna geliyor. Ama hangisi.

Samsung 1.450 TL, LG 1.490 TL'ye geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi van_hoijdonk -- 12 Ağustos 2015; 11:32:02 >
  • van_hoijdonk kullanıcısına yanıt
    bende bu işin için çıkamadım ama sonunda pasif 3d olmasından ve kullanıcı yorumlarından ötürü lg 42 lf650 almaya karar verdim 7-8 aylık araştırma sonucu(normalde 42lb652 alacaktım ama kalmadı stoklarda.)

daha tv gelemedi,bi abim ben alırım sana dedi,toptancıdan alacakmış 15-20 güne gelecek
  • quote:

Orijinalden alıntı: kral1840

bende bu işin için çıkamadım ama sonunda pasif 3d olmasından ve kullanıcı yorumlarından ötürü lg 42 lf650 almaya karar verdim 7-8 aylık araştırma sonucu(normalde 42lb652 alacaktım ama kalmadı stoklarda.)

daha tv gelemedi,bi abim ben alırım sana dedi,toptancıdan alacakmış 15-20 güne gelecek

Yok ben o kadar araştırmadım, bana 2 tv'de kafi zaten de, 40j6370 1.450 tl gibi bir fiyata gelince düşünmeye başladım. Teknik olarak curved gerekli mi tam emin olamasam da bir dış görüntü kattığı kesin. 40-42 çok mühim değil zaten 16 metrekare salonda izlenecek.

40 lıkda curved olsada olmasada olur.

curved alakacaksan 48-50-55-60 falan olacak.

siz ya normal samsung alın ya da lg yi alın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: özgenmohan

Bak zekasız arkadaşım philips in panellerinin çoğunu Lg veriyor... 3d bandındaki lg izlerinden tanıyabilirsin çok bilgiliysen! Saçma sapan konuşup durma konudan def-ol git!

Ortadan yanlış anlaşılmalar çok bknz:

Ayrıca madem Philips panel üretmiyor, neden görüntü kalitesi hep LG'den daha iyi diyenler oluyor ..
    Önemli olan panelin üzerine işlediğin görüntüdür, işlemcidir, sistemdir bu da senin teknolojini ve görüntünü yansıtır.

Apple hiçbir şeyini kendi üretmiyor ama hep en kalitelisi onlara ait

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MERNEPTAH -- 13 Ağustos 2015; 12:50:59 >

• Arkadaşlar merhaba,

Evimin nakliyatı esnasında 2012 model LG 42LM660S televizyonun ön camı patladı. Nakliyat şirketi mağduriyetimi LG 42LB620 modelini satın alarak gidermek istedi; ancak 2 televizyonun aynı klasmanda olmadığını kendilerine anlattım, anlamak istemediler. Bende sorunu kendim çözmeye karar verdim. LG 42LB620 modelini 1300 TL'ye almışlar, faturası bende ürünü henüz açtırmadım kapalı kutu duruyor. Bu televizyonu iade edip, üzerine para ekleyip eski televizyonuma denk veya bir üstü modelini alma niyetindeyim.

Kısa araştırmalarım sonucunda LG 42LF650V modelinde karar kılmıştım; ancak bugün LG 49UF8507 modeli gözüme ilişti. Kararsız kaldım. UF modelde akıllı kumanda kutu içeriğinde mevcut ve UHD(4K). LF modelinde(FHD) kumandayı ayrıca satın almanız gerekiyor ve 300 TL gibi fiyat çekenler oldu. Kısa süre içinde karar verip sıcağı sıcağına televizyonu almam lazım. Araya zaman girerse iade işlemlerinde sıkıntı olabilir. 2012'de TV araştırırken epey vaktim olmuştu. O yıldan beri TV sektörü değişmişe benziyor zira FHD TV'lerin yerini UHD tvler almış(adet olarak daha fazla). Eminim benim gibi araştırmayı seven bilgili arkadaşların bu konu hakkında fikri vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RaiKo -- 13 Ağustos 2015; 14:35:38 >

• Merhaba arkadaşlar, öncelikle @özgenmohan 'a teşekkür ederim paylaşımları için. Böyle adamları klonlamak lazım.

2000 tl civarı ps4 ve film seyretme odaklı TV araştırıyorum hatrı sayılır zamandır. Samsung 48h6290, LG 50lf650, Samsung 48j6370 (curved) arasında fena halde kaldım, fiyat olarak 1900, 50lf650 2200-2500, 48j6370 2300-2600 bandında. Dün Teknosa'da iki tv ye yanyana bakma şansım oldu. Lg'nin görüntüsünü az farkla daha çok beğendim. Satıcı arkadaşa renk vermeden sorduğumda LG'nin panelinin biraz daha kaliteli olduğunu söyledi.

Sayfa sayfa bu başlığı komple okudum net bir ölçüm yapan olmamış ama sanırım lag 50~60 ms arasında kesin ölçüm yapabilecek varsa çok sevinirim. (oyun modunda)

incehesap.com'da 50lf650 2150, gittigidiyor'da satıcıda 2170, Teknosa'da güncel olarak indirimli hali ile 2500 tl ye satılıyor. Ayrıca avm içindeki LG mağazası da 2600tl fiyat verdi.

büyük satıcıların dışında bu TV'yi alıp sorun yaşayan kimse olduu ? teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: MadMen

Merhaba arkadaşlar, öncelikle @özgenmohan 'a teşekkür ederim paylaşımları için. Böyle adamları klonlamak lazım.

2000 tl civarı ps4 ve film seyretme odaklı TV araştırıyorum hatrı sayılır zamandır. Samsung 48h6290, LG 50lf650, Samsung 48j6370 (curved) arasında fena halde kaldım, fiyat olarak 1900, 50lf650 2200-2500, 48j6370 2300-2600 bandında. Dün Teknosa'da iki tv ye yanyana bakma şansım oldu. Lg'nin görüntüsünü az farkla daha çok beğendim. Satıcı arkadaşa renk vermeden sorduğumda LG'nin panelinin biraz daha kaliteli olduğunu söyledi.

Sayfa sayfa bu başlığı komple okudum net bir ölçüm yapan olmamış ama sanırım lag 50~60 ms arasında kesin ölçüm yapabilecek varsa çok sevinirim. (oyun modunda)

incehesap.com'da 50lf650 2150, gittigidiyor'da satıcıda 2170, Teknosa'da güncel olarak indirimli hali ile 2500 tl ye satılıyor. Ayrıca avm içindeki LG mağazası da 2600tl fiyat verdi.

büyük satıcıların dışında bu TV'yi alıp sorun yaşayan kimse olduu ? teşekkürler.

Ben ps3 te kullaniyorum, online oyun oynuyorum onceki tvme oranla bir sorun yaşamadım catir catir kill aliyorum. Oyun ve pc modunda denedim pc modu daha basarili geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: kral1840

40 lıkda curved olsada olmasada olur.

curved alakacaksan 48-50-55-60 falan olacak.

siz ya normal samsung alın ya da lg yi alın.

42LF650'yi 1490 TL'ye 2 saat önce sipariş ettim. :)
    hayırlı olsun,epey uyguna mal etmişsiniz.
  • Kliksadan 50LF650V modelini 2240 TL özel fiyat - 200 TL TV indirim kampanyası - 100 TL Maxipuan - 49 TL Avantajix ile 1891 TL'ye 9 taksit ile aldım, kargo geldiğinde ve geldikten sonra kurulumda dikkat etmem gereken şeyler nelerdir, kurulum yapılacak evde internet yok telefondan güncelleyeceğim, güncelleme kaç MB tutuyor bilgisi olan var mı? Bir de kontrol listesi gibi bir liste ve USB de bulundurulması gerekli ölü piksel tespit etmek için vs. gibi dosyalar var mı? Yardımcı olursanız sevinirim, herkese teşekkür ederim.

Bir sorum daha olacak 50LF650V modeli için karşıdan bakıldığında iki ayağın dıştan dışa mesafe nedir? Evinde olanlar ölçüp yazarsa sevinirim. Annemlerin evine süpriz yapmak için aldım, ama sehpaya sığmaz ise bana süpriz olacak :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fallenffs -- 14 Ağustos 2015; 13:58:21 >
  • YAZDIĞIMIZ MESAJLARI TEKNİK İÇERİKL BİLGİLERİ BİRİLERİ ŞİKAYET EDİYOR VE ADMİNLER SİLİYOR YAZDIĞIMIZ MESAJLARI, SAYGI FORUMDA SIFIR,FORUM ÜYELERİNE BU KADAR TERBİYESİZLİK YAPILMAZ ,FİRMALAR SANIRSAM ŞİKAYET EDİYOR BİZLERDE O ZAMAN ŞÖYLE DİYELİM: GERÇEKLER ACIDIR CAN YAKAR..VARSA SIKI AGÜMAN BİLİMSEL METOD TESTLİ SUNUCUKLAR
  • MERNEPTAH kullanıcısına yanıt
    Bakın sizin çevrenizdeki müşteriler yada çok profesyonel olmayan kullanıcal bunu diyebilir. Philips ürünlerinin %90 nını çinde üretir.. Sizin dediğiniz gibi görüntü kalitesinde Lg den iyi değil.. Herşey software de bitiyor ürünlerde uydudada böyle tv dede.... Fakat size katılmıyorum.

55 950 model ya da LF650 model ürün ile yanyana getirin farkı görürsünüz 650 çok full olmadığı halde özellikle yan açılardan bakıldığında kalitesini gösterir...

Philips konusunda babam devamlı çine gidip geldiği için ondan bilgi alıyorum kendileride Tv üreticisi aynı zamanda....

I Phone konusuna gelince I phone 6 nın örnek verecek isek ekrnının büyük bölümü Lg Display, küçük bir kısmınıda çin üreticileri yapıyor... 2014 te kaldıki en iyi telefon I phone 6 ve Lg G3 seçilmiştir.

Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi özgenmohan -- 14 Ağustos 2015; 19:12:58 >

• quote:

Orijinalden alıntı: özgenmohan

Bakın sizin çevrenizdeki müşteriler yada çok profesyonel olmayan kullanıcal bunu diyebilir. Philips ürünlerinin %90 nını çinde üretir.. Sizin dediğiniz gibi görüntü kalitesinde Lg den iyi değil.. Herşey software de bitiyor ürünlerde uydudada böyle tv dede.... Fakat size katılmıyorum.

55 950 model ya da LF650 model ürün ile yanyana getirin farkı görürsünüz 650 çok full olmadığı halde özellikle yan açılardan bakıldığında kalitesini gösterir...

Philips konusunda babam devamlı çine gidip geldiği için ondan bilgi alıyorum kendileride Tv üreticisi aynı zamanda....

I Phone konusuna gelince I phone 6 nın örnek verecek isek ekrnının büyük bölümü Lg Display, küçük bir kısmınıda çin üreticileri yapıyor... 2014 te kaldıki en iyi telefon I phone 6 ve Lg G3 seçilmiştir.

Saygılar

Şu kadarını söyliyeyim bende size Sony Triluminos panel gerçek renkleri yani (RGB)= diye adlandırdığımız renkleri eski amiral gemisi olan (x4500) modelinde bu panel var
    Sony Triluminos çok çok iyi ..

IPS'in OLED dışındaki bütün panelelrinde gece siyahlar gridir yani gündüz ıps panelin kalitesi gece karanlık ortamda bitiyor..

Triluminos panelden örnek videolar..

OLED ve Triluminos'panelelr gerçk renkleri gerçek değer ve siyahları veriyor,,samsung'un suhd tv si bile lg oled'in yanında hüsran
    renk gamına dikkat ..

LG'nin giriş seviyesi IPS'panelleride backlıght'ta vasat.değerlere dikkat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MERNEPTAH -- 14 Ağustos 2015; 19:44:55 >

• MadMen kullanıcısına yanıt
    Samssung H serisi ve lg vs sony lag değerli izleyebiliriisn..

• banding sorunu ile ilgili 2 hafta önce aldım ürünü servis gelip fotoğraf çekti ardından ürünü vermedim bugün tekrar ürünü teknik servis ekibinin görmesi gerektiği şeklinde telefon ettiler prosedür bu şekildeymiş.Bu ürünle ilgili iade etmek istiyorum hakem heyeti televizyonun arızasına dair servisten rapor almanız ardından hakem heyetine başvurmanız gerekli dedi tecrübeli kişilerden bilgi alabilir miyim
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.