Şimdi Ara

Lenovo Y520'nin macunlarınnı yenilemeli miyim?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
864
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dostlar yaklaşık 1 ay 1 hafta önce falan şu bilgisayarı aldım. Şuan temmuz ayındayız ve ben İzmir'de yaşıyorum. Oyunlarda 85 derece civarlarında takılıyor. Turbo fan olduğu için çok fazla toz çekiyor biraz tozlanınca hemen 90-93 dereceleri görüyor. Temizleyince tekrar 85 civarlarına dönüyor. Firmalar genelde "dandik" termal macunlar kullanıyor. Sizce içini açıp macunlarını yenilesem mi? Bir farkı olur mu?

Not: Herhangi bir etiketli vida yok daha önce içini açtım. Teknik bilgim var içini açıp yapabilirim.
    Bende olan macun ise şu

• Hocam bende lenova kullanıyorum çok ısınıyor aynen.Bilgisayardan çok anlamıyorsanız bence hiç uğraşmayın, laptopu açıp sökerseniz tüfek gibi dağılır.Termal macun 2-3 derece ya etkiler ya etkilemez.Bir termal macun en azından 3 sene rahat götürür.Türkiye'de bulabileceğiniz en kaliteli termal macun: NOCTUA NT-H1'dur. Bence kasasını söküp kapak altındaki deliklerin tozunu alın ya da çok tozlu ise fanları soğuk hava üfleterek temizleyebilirsiniz. Kesinlikle fanlara yağ damlatmayınız. O yağ bilgisayarın farklı aksamlarına damlayabilir ve daha fazla tozu üzerine çekerek yapışır.
  • Yok hocam. 1 aylık cihaz sökülürmü

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.