Şimdi Ara

Lenovo y500 sli çok geç açılma sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
775
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. Bilgisayarımda nasıl bir problem var bilmiyorum. Bilgisayar açılma süresi aşırı uzun. Yani bir yerde hata mı var nedir. Kafasına göre açılıyor, bazen(çok nadir) 1 dakikada açılıyor. Bazende 15-20 dakika filan. Bilgisayarda 16gb mssd var cache için onla ilgili bir sorun mu bilmiyorum. Daha dün format attım sorun hala devam ediyor. Ne yapmalıyım? Express Cache driver filan kurmama rağmen bu halde. Benzer sorunu yaşamış olanlar varsa cevap atarsa sevinirim. Teşekkürler.

Model : y500
    gt650m sli
    1tb harddisk , 16gb mssd cache
    8gb ram

• çözümünü bilen kimse yok mu forumda ??

umarım sorun ortadan kalkmıştır..
  • aynı sorunu y510p de yaşıyorum.
    hibernate yaparak sorunun önüne geçtim şimdilik. sorunun kalıcı çözümünü bulamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: RoyalBlade

çözümünü bilen kimse yok mu forumda ??

umarım sorun ortadan kalkmıştır..

quote:

Orijinalden alıntı: energycatalyst

aynı sorunu y510p de yaşıyorum.
    hibernate yaparak sorunun önüne geçtim şimdilik. sorunun kalıcı çözümünü bulamadım

Arkadaşlar yazmayı unutmuşum kusura bakmayın. Çözümü harddiski değiştirmek. 500lük bir harddisk taktım abimin bilgisayarından ve sorun tamamiyle ortadan kalktı. Eskisi gibi seri açılmaya başladı ve saçma sapan takılmalarda durdu. Ve bayağı uzun bir süredir böyle kullanıyorum sıkıntı yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi multiplek -- 22 Temmuz 2014; 21:23:03 >
  • Bende ki sorun açılışta lenovo yazısının ekranda uzun süre kalması (yaklaşık 2-3 dk kadar). bios açılış süresi 3.0 saniye olarak gösteriyo ama toplam açılış süresi 3 dk yı buluyo. harddisk de sorun yok gibi normal kullanımda takılma donma gibi sorunlar yaşamıyorum.

msconfigdeki tüm uygulamaları kapattıgım halde değişen birşey olmadı.

acaba format atarak sorunu çözebilirmiyim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: RoyalBlade

Bende ki sorun açılışta lenovo yazısının ekranda uzun süre kalması (yaklaşık 2-3 dk kadar). bios açılış süresi 3.0 saniye olarak gösteriyo ama toplam açılış süresi 3 dk yı buluyo. harddisk de sorun yok gibi normal kullanımda takılma donma gibi sorunlar yaşamıyorum.

msconfigdeki tüm uygulamaları kapattıgım halde değişen birşey olmadı.

acaba format atarak sorunu çözebilirmiyim ?

Format filan denedim olmuyor, sanki bu bilgisayarla harddisk bi uyumsuzluğu var. Harddisk değiştirince tamamiyle kalktı. Ya bilgisayar o haldeyken açıldıktan tüm programlar açıldıktan zonra muhteşem hızlı oluyordu ama açılana kadar bayağı bir geçiyordu. Harddisk değiştirince mükemmel oldu. Bilgisayar programlarıyla birlikte 30 saniyede hazır hale geliyor artık. Servise göndermeyi denemedim 30 gün bilgisayarsız kalmak istemedim. Siz deneyecek bir harddisk bulursanız fark edersiniz.

• öneri için teşekkürler, ilk fırsatta harddiski değiştirip deneme yapcam.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.