Şimdi Ara

Lenovo Y50-70 ( i5 4200H / 2.8 GHZ / 4 GB / 500 GB SSHD / GTX860M 2 GB ) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
5
Favori
6.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • E bay da 8gb 1tb liside var orjinalimi bu yoksa sonradanmıtakılmış donanımlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ogzkra

Peki şimdi bu bilgisayarda 2+2 ram mi va yoksa sadece 4 mü . Yani servise ram taktırsam, (8 gb yapıcamda) ne kadara gelir arkadaşlar. Ayrıca rami dışardanmı alıcam yoksa onlarda varmı :))

cihaz içinde tek slotta 4 GB ram var servise gönderirsen ve 8 GB a yükseltmek istiyorum dersen 4 GB ram + servisin aldığı hava parası( !) ile birlikte 184 TL tutar rami kendin almıyosun onlarda mevcut takıp yolluyolar tekrar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gainakatsu

quote:

Peki şimdi bu bilgisayarda 2+2 ram mi va yoksa sadece 4 mü . Yani servise ram taktırsam, (8 gb yapıcamda) ne kadara gelir arkadaşlar. Ayrıca rami dışardanmı alıcam yoksa onlarda varmı :))

cihaz içinde tek slotta 4 GB ram var servise gönderirsen ve 8 GB a yükseltmek istiyorum dersen 4 GB ram + servisin aldığı hava parası( !) ile birlikte 184 TL tutar rami kendin almıyosun onlarda mevcut takıp yolluyolar tekrar.

Hocam ben Vatan'dan almayı düşünüyorum. Vatan rami taksa garantide sıkıntı olmaz dimi?

• arkadaşlar ben ürünü hafta sonu aldım ama kafam karıştı acaba i7 li modeli mi alsaydım ne diyorsunuz iade edip i7 mi alayım çok mu sıkıntı yaratır bu pc lütfen yardım hepinize hayırlı sabahlar
  • Arkadaşlar konuyu açmış kişi olarak, ben üstüne biraz daha katıp bir daha Lenovo teknik servisiyle uğraşmamak adına Asus aldım. Haber verme gereği hissettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mic

quote:

quote:

Hocam ben Vatan'dan almayı düşünüyorum. Vatan rami taksa garantide sıkıntı olmaz dimi?

Valla kardeş ben Lenovoyu aradım vatanda taktırsam garanti dışı olurmu dedim. Bir sıkıntı olmaz dedi üsteledim eminmisiniz dedim garanti dışına çıkarmış diye duydum dedim 1-2 dakika bekletti geri döndü hayır bir sıkıntı olmayacaktır dedi bende gittim vatanda bi 4 lük daha taktırdım.

• 4gb ram ekleyin yeter kasmayın bukadar
  • bnde bu urunu almayı dusunuyorum ama urunun fazla ısındıgını soyleyen arkadaslar var
  • 2500 tl ye bu özelliklere bunu alan çok zarar eder

2 .el y580 (1500) alın yada bu notebook almayın

y580

8 gb ram

1 tb hdd

2gb 660m

jbl hopöler ( kaliteli sesi var gerçek ten )
  • lenevonun bu modelde ki özellikleri gerçekten çok cins duruyo

resmen 1000 liralık makina sunuyo size tek avantajı ekran kartı ama oda ddr3

lenevo türkiyede iş yapabilmek ve vergiden etkilenmemek için bu fiyata ortadan 2 ye bölünmüş y50 satıyor.YAZIK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DonsuzBalık -- 20 Aralık 2014; 18:55:04 >
  • quote:

quote:

ben anlayamadım şimdi cihzda boşta slot varmı yoksa 8lik alıpmı takmak gerekiyor. kendim takıcam ram 'i
  • quote:

Orijinalden alıntı: DonsuzBalık

2500 tl ye bu özelliklere bunu alan çok zarar eder

2 .el y580 (1500) alın yada bu notebook almayın

y580

8 gb ram

1 tb hdd

2gb 660m

jbl hopöler ( kaliteli sesi var gerçek ten )

Gtx 860m 660m'e göre çok daha kuvvetlidir birinde ultra 20fps ise diğerinde ultra 35fps olur

• ÜRÜN BENDE 3AYDIR VAR.

eskiden kalan 2*8gb ram ve corsair 240 gtx ssdim vardı.

TAKTIM MİSLER GİBİ.

ürün garanti dışıda olmadı.

ram takmayla harddisk takmayla garanti dışı olmuyor. o sırada söküp takarken arka kapağa dikkat edilmezse ona garanti vermiyor.

görüp görebileceğiniz en güzel bilgisayar. msi n 2gb 860 modelleri 4000TL lerde geziyor.

i5 16gb ram ve 240 ssd corsair neutron gtx hakkını çatır çatır veriyor.

ben hak yemem bilgisayar konusunda.

Lenovo ve asus hakkaten bi kaç modelde bayağı iyi. özellikle tahminimce lenovo bu seriyle Asusun Rog kullanıcılarını ve msi kullanıcılarını ekarte etmiş.

ben ürünü amerikadan aldım. benim monitör uhd olduğu için canavar gibi görüntü veriyor.

fiyat perform olarak hakkaten bi çok gaming i sshd ve rami yüksek olsa tokatlar geçer arkasına bakmaz.

bi ssd ve ram upgrade de asusun ve msi n bilgisayarlarını düşündüğümüzde devede kulak kalır.

ben asus ve msi kötü demiyorum. ama bu ürün ram yükseltildiği ve sshd değişildiğinde bilgisayarımın açılışında sadece 2sn lenovo yazısını görüyorum okadar.

steamde 32 oyun oynadım ısınması da gayet iyi

860m 128bit GDDR5 ekran kartıdır. 1.3tflops tur. yani ps4 ün tflopsu 1.86.

oyundur renderdır, gayet ideal. biraz diğer firmalar selefi ürünlerinin fiyatlarını bence indirir. araştırılıp alınıp ufak upgrade edilebilir.

• cevapların çoğunu incelememde bulabilirsinz

ayrıca linkte ürün incelemem mevcut, göz atabilirsiniz

http://forum.donanimhaber.com/m_96826367/mpage_27/tm.htm

GEREKSİZ PROGRAM SİLİNMESİ, BİLGİSAYAR AÇILIMI VE SSD TAKILIMI

BİLGİSAYAR ÜZERİNDE GEREKSİZ BAYA YAZILIM VAR, BUNLARI KALDIRARAK BİLGİSAYARI RAHATLATABİLİRSİNİZ, AYRICA SSD TAKICAKSANI DAHA AZ YER KAPLAMIŞ OLUR

1- Bilgisayar üzerindeki önemli gerekli yazılımlar, yani aşşağıda bahsettiğim tüm programalar kalsın

- Microsoft windowsla ilgili
    - İntel sürücülerle ilgili
    - Nvidia sürülerle ilgili
    - Realtek sürücülerle ilgili
    - Synaptics pointing device driver

2- Lenovo ve gerekli programlar aşşağıdakilerdir ve bilgisayar için yararlı programlardır, kalmasını tavsiye ediyorum

- Dolby digital plus
    - Energy manager
    - Lenovo easy camera
    - Lenovo experience improvement
    - Lenovo onekey recovery
    - Lenovo phone companion
    - Lenovo settings
    - Lenovo uptades
    - One key theater
    - Users manuel

Yukarıdaki bahsettiğim programlar haricindeki diğer tüm programları kaldırabilirsiniz, böylelikle ssd aktarımı yapıcaksınız, ''C'' bölümü 23 gb'a düşüyor ve böylelikle aktarım çok daha hızlı oluyor

*Ayrıca MİCROSOFT OFFİCE lisanslı satın almayı düşünmüyorsanız kaldırabilirsiniz, boşuna yer kaplamasın

Şimdi gelelim ssd olayın, ilk olarak bilgisayarınız recovery bölümünden sıfırlaryın, tabi bu biraz zaman alacak, sıfırladıktan sonra hiç birşey kurmayın, ilk olarak yukarıda bahsettiğim gibi gerekli programlar kalacak şekilde diğer gereksiz programları siliniz ve böylelikle ''C'' hardisk bölümünü azaltmış oluyoruz
    Ayrıca ''D'' bölümünde bulunan LENOVO DRİVERS klasörünü boş bir hardiskinize aktarabilirsiniz, yine de siz bilirsiniz neolur neolmaz diye söylüyorum ve sonra ''D'' içerisinde ne varsa silebilirsiniz

''D'' silmemiz gerekiyor, ben böyle yaptım, aşşağıdaki youtubee linkte disk silip birleştirme anlatımı var, izleyip 1 dakika içinde rahatlıkla yapabilirsniz

https://www.youtube.com/watch?v=Q9Fg8WLQvoo

Şimdi geleli hardiks klonlama olayına, ben SAMSUNG EVO SSD HARDİSK modelinden aldım ve içerisindeki cd de klonlama yazılımı geldi, ismi ''Samsung Data Migration'' bilgisayara bu programı kuruyoruz

kurma işleminden sonra, boş hardisk kutusuna yeni aldığımız ssd hardisk modeli yerleştiriyoruz, aşşağıda görsel mevcut ve sonra bilgisayarımıza bağlıyoruz

Lenovo Y50-70 ( i5 4200H / 2.8 GHZ / 4 GB / 500 GB SSHD / GTX860M 2 GB )

Daha sonra ''Samsung Data Migration'' programını çalışıtırıyoruz, aşşağıda bahsettiğim görsellerdeki aşamaları takip ediniz

4 numaralı yerde samsun ssd hardik gözükecek, start diyerek klonlamayı başlatıyoruz ve bitirdiğinde kapatıyoruz

Klonlamayı başarılı bir şekilde yaptıktan sonra, gelelim laptop açılımına

aşşağıdaki görsel gördüğünüz gibi 12 adet video mevcut, uyumlu bir tornavida ile bunları söküyorum ve arka kapağı çıkarıyoruz, vidaları söktükten sonra kapağı yukarı doğru hafif ittirerek çıkartabilirsiniz

aşşağıdaki görseld hardiskin cihaz üzerinde vida bağlantıları var, bunları söküyoruz

sonrasında aşşağıdaki görselde kırımız bölümle gösterilmiş e-sata bağlantısını elimiz ile çekip cıkarabiliriz

ve hardiskimiz cihazdan ayırdıktan sonra etrfında bulunan çerçeveyi vidaları sökerek cıkartıryoruz, toplamda sağda ve solda olmak üzere 4 adet vida mevcut

ve çerçeveyi yeni ssd hardiskimize takıyoruz,

ve daha sonra e-sata bağlantısını hardiske bağlayıp yerine oturtup hardiskimizi takıyoruz

yukarıdaki resimde görüldüğü gibi hardiskmiz takılmış durumda, 4 adet cihaz monte vidalarını takmayı unutmayınız, başka işlem yapmıcaksınız arka kapağı takıp vidaları monte edip, sistemde hiçbir değişiklik olmamış gibi aynı şekilde bilgisayarınız kullanmaya devam edebilirsiniz

RAM TAKVİYESİ

Evet arkadaşlar, i5 li modeli alan arkadaşlar mutlaka ram takviyesine ihtiyaç duyacaklardır, aşağıdaki görsellerde içersinde çıkan ram ve eklediğim ram mevcut, herhangi bi çakışma yada sorunla karşılaşmadım

Gördüğünüz gibi 1 slot boş geliyor

üzerinde samsun marka bir ram geliyor

Ben elimde bulunan fazlalık kigston marka rami ilave ettim, modeli yazıyor

aşağıdaki resimde aşamaları takip ediniz, 1.cide altın uç soketler oturtulacak, 2.ve3. aşamalarda ya kısımlarda bulunan tırnaklar geçirilecek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi flexii_87 -- 7 Nisan 2015; 22:45:02 >

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.