Şimdi Ara

Lenovo Vibe P1 Titreşim sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
4.509
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar Lenovo Vibe P1 telefonumun uzun zamandır titreşimi çalışmıyor. Bugün pil tasarruf modunu aktifleştirdim ve eve gelince moddan çıktığımda gelen bildirimlerde telefonun titrediğini gördüm. Fakat daha sonra yine denedim titreşim yine çalışmıyor. Çözümü ne olabilir bunun?

• Lenovo Vibe P1 bende de aynı problem var uzun zamandır. sorunu çözebilen var mı. yardımcı olablicek olan varmı
  • Sorun yapmiyorum ama bendede aynı sorun var umarım biri aydınlatır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar.

Benim de başımda aynı problem vardı ve uzun zaman elim degmedi titreşim olmadan kullandım.

Dün soktum telefonu. Ardından titreşim motorunun bacaklarındaki lehimleri soktum ve motoru dışarı aldım. Ardından bir çift büyük pil kullanarak ( kumanda pili ) motorun kırmızı olan bacağına pilin + kutbunu, mavi olan bacağına - kutbunu bakır bir kablo yardımıyla degdirdim.

Motor dönmeye yani titreşim çalışmaya başladı.

Tekrar yerine lehimledim ve sorunsuz bu saate kadar çalıştı.

Biraz önce telefon elimden düştü ve titresim yine gitti.

Yukarıdaki anlattıklarımı tekrar yaptım ve yine şuan çalışıyor.

• Bu tip işler elinizden gelmiyorsa bir bilene yaptırın.

Parça masrafı yok sonuçta. Sanırım motor takılıp kalıyor ve dönmüyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi capslocksmith -- 17 Nisan 2017; 21:9:2 >
  • Sanki biraz yazılımsal bir problem gibi duruyor ama yine de donanımsal bir uyumsuzluk da söz konusu titreşim sorunu yüzünden benim p1 model telefonumu garantiye göndermiştim fakat yasal süreç içerisinde tamirini yapamadılar 20 iş gününü geçtiği için şu an tüketici hakem heyetine başvuru yaptım ve sonucun çıkmasını bekliyorum.

• Aynı sorun bende de var kronik bir sorun herhalde her telefonunda böyle bir sıkıntı olduğuna göre halen çözüm bulan kimse yok mu?
  • Ayni orun bende de oldu.

Biraz once yazi yazarkenbbir anda titresim kesildi bir daha calismadi.

• Evet arkadaşlar aynı sorun bendede var, telefonun arka kapağını açtım, titreşim motoru zaten görünür yerde ve cıkarılması kolay.
    Lehimlerini erittim ve motoru yerinden söktüm. daha sonra elimde bulunan iphone 5s in motorunu taktım ve o şekilde denedim hiç çalışmadı, eski tuşlu bi telefon vardı onun titreşim motorunu taktım yine olmadı, sora yine kendi orjinalini yerine lehimledim ve kapattım. Yabancı forumlardan okuduğum kadarıyla;
    Telefon güncelleme aldıktan sonra bu hale gelmiş (tabi ingilizcem bunu doğru anladıysa)
    Şuan titreşimsiz kullanmaya çalışıyorum ama çok zor, çözebilen varsa yardım ederse çok iyi olur
  • Bu titreşim sorunu bende de var. Bir ara telefon hiç titrememeye başladı. Ondan beridir öyle Arada kafasına eserse bazen titriyor ama çok nadir. Servise götürmeyi düşünüyorum zaman bulabilirsem. Götürebilir ve sonuç alabilirsem buraya yazarım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.