Şimdi Ara

Lenovo Thinkpad E595 | Ryzen 7 3700U 8GB 512GB SSD | İnceleme (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
203
Cevap
9
Favori
18.309
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
6 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1-Ekran mat mı parlak mı
    2-Ekran klavyesi konforu T serisi ile aynı mı kullananlar yanıtlayabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tercumanlik

Bir kaç sorum olacak

1-Ekran mat mı parlak mı
    2-Ekran klavyesi konforu T serisi ile aynı mı kullananlar yanıtlayabilir mi?
    Ekran mat.

T serisi kullanmadım ama gerek kendim gerek çevremdeki farklı marka laptopların klavyeleri ile kıyaslayınca açık ara daha iyi olduğunu söyleyebilirim E serisinin.
  • tercumanlik T kullanıcısına yanıt
    Mat + Klavyesi harika.

yazı yazarken uzun uzun yazasım geliyor ^^
  • peki işlemcisi amd, intel kadar uzun ömürlü olur mu?

eski laptoplara bakıyorum ikinci el hep intel fakat amd artık değişti mi?
    Karşılaştırmalara bakılırsa yetecek gibi görünüyor.

Şu ana kadar olumsuz bir hareketi yok..
    Olur elbette. Ben amd ile tanışalı daha 5 ay oluyor. Daha önce ve şuan hem masaüstü hem notebooklarımda intel tercih ettim. Masaüstü bilgisayarımda da şuan intel 9700k var.

Ryzen ile eski AMD işlemcileri karıştırmamak lazım. Ryzen, intel' e rakip olabilecek bir işlemci oldu. Bunu artık herkes kabul ediyor. Evet, AMD değişti. Buna Intel sevenlerin de sevinmesi lazım çünkü rekabet ortamında daha uygun fiyatlara daha performanslı Intel işlemcilere sahip olabileceğiz.

Uygun fiyat ile intel performansı veriyorsa almamak için bir sebep yok bana göre.
  • Arkadaşlar t560 t570 serisi ikinci el alsam e595 fiyatına çok mu saçma iş yapmış olurum.

Reddit de e serisi t serisi karşılaştırıyo. Ve t nin üstün olduğunu bir çok yönden ortaya koyuyor .
    Düşündüğünüz cihaz ile aynı özellikler mi bilmiyorum ama karşılaştırması şöyle:https://www.notebookcheck.net/index.php?id=127065&specs[]=39582&specs[]=310095

Linkte tıkladıktan sonra Compare 2 devices'a tıklayınız.

Açıkçası linkteki t570 ile e595 arasında neredeyse 2 katı fiyat farkı var ve karşılaştırmaya göre pek değiyor gibi durmuyor.
    Tabi ben t570 hiç kullanmadığım ve hakkında çok bilgi sahibi olmadığım için bir şey diyemeyeceğim :/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noctis in dies -- 5 Mart 2020; 1:27:36 >
  • Şu wi-fi kartı hakkında ne yapacağız değiştirmek tamir şart mı bütün e595 ler mi sorunlu

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Genel kalitesi itibariyle Lenovo E serisi Ryzen APU'lu bir laptop düşünüyordum. Bu konu yararlı oldu. CW ve Wifi sorunu dikkat çekici. Artık 4000 serisi APU'ları bekleyeceğim zaten. Umarım o modellerde bu tarz sorunlar olmaz. zira bu seri hem ekonomik oluyor hem de kalitesi belli bir seviyenin üzerinde oluyor.
  • oup59 kullanıcısına yanıt
    Ben de 4 serisi ryzen bekleyeceğim.
    E kasa oldukça övülmüş aslında bu beni buraya çekti.Fakat diğer tarafta hpnin 480tllik indirimi göz kırpıyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • DieForMC D kullanıcısına yanıt
    Şimdilik resmi bir test sonucu yok. Ama bazı sızıntılar var. Sızıntı ama birkaç detaylı test sonucu ve puanlama içeriyor.
    Onlara göre 4500U 3500U'ya göre hem CPU hem GPU olarak oldukça iyi performans veriyor.

Örnek:
    Ryzen 4500U (6/6) / Vega 6 (7nm) --> Geekbench: 4282-4744 MT & 1083 ST / 2254pt GPU (Sentetik testlerde MX150, Oyunlarda MX150-MX230 Oyun performansı)
    Ryzen 3500U (4/8) / Mobile Vega 8--> Geekbench: 2558 MT & 734 ST / 1635pt GPU

Umarım 4000 serisi 3000 serisi laptopların yerini direk alır. Yoksa fiyatlama olarak 3000 serisi bu fiyatlarda kalıp
    4000 serisi onun üstüne pahalı fiyatlar ile çıkarsa işleri bozar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oup59 -- 9 Mart 2020; 16:59:8 >
  • oup59 kullanıcısına yanıt
    Tam anlamıyorum bu işlerden fakat sayı olarak 2ye katlamış çoğu yerde.Umarım güzel bir fiyata gelir.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • DieForMC D kullanıcısına yanıt
    Geekbench testi ölçümlerde kullanılan bir performans aracı. o skorlar 5.sürümüne ait. 4.sürümünün değerleri farklıdır.
    MT--> Multi-thread. Çok çekirdek performansı.
    ST--> Single-thread. tek çekirdek performansı.
    GPU puanı da grafik performansı.

Sızıntılara göre 4500U bile oldukça iyi ki seride daha çok 4000 serisi APU var. Bakalım göreceğiz.
  • Hocam merhabalar,
    Ben de bugün sizinle aynı konfigürasyonda e595 siparişi verdim. Merak ettiğim bir konu var acaba taktığınız ram ile birlikte üstündeki ram dual channel olarak çalışıyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: ~Furkan61~

Hocam merhabalar,
    Ben de bugün sizinle aynı konfigürasyonda e595 siparişi verdim. Merak ettiğim bir konu var acaba taktığınız ram ile birlikte üstündeki ram dual channel olarak çalışıyor mu?
    Mhz ve CL değerleri aynı olursa Dual çalışmama ihtimali çok az.

Hynix RAM' lerin yanına Crucial taktım ben Dual çalışıyor. MHz ve CL değerleri aynı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi farselem -- 10 Mart 2020; 11:42:28 >
  • farselem kullanıcısına yanıt
    Öncelikle cevabınız için teşekkür ederim. Birkaç yerde ramlerin aslında 2666 mhz olduğunu ancak 2400 le sınırlandıklarını okudum. Normalde düşük frekansta dual channel çalışmaya devam edeceklerini biliyorum. Ancak kimi zaman bazı problem çıkıyor. Direkt olarak aynı model ram'i almaya düşündüğüm için e595te böyle bir problem çıkıyor mu diye sormak istedim. Çıkmadığına sevindim crucial ram ler fiyat olarak daha uygun.

• ~Furkan61~ ~ kullanıcısına yanıt
    Lenovo Thinkpad E595 | Ryzen 7 3700U 8GB 512GB SSD | İnceleme

Farsalem hocam gibi ben de Crucial 2666 mhz taktım.

Not: Dram Frekansı BIOS'ta bakılınca normal 2400 gözüküyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi noctis in dies -- 11 Mart 2020; 11:6:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: noctis in dies

Farsalem hocam gibi ben de Crucial 2666 mhz taktım.

Not: Dram Frekansı BIOS'ta bakılınca normal 2400 gözüküyor.
    Buradaki DRAM Frequency değeri normalde 1200 MHz (mevcut değerin yarısı) olması lazım ama CPU-Z nedense doğru veriyi gösteremiyor.

CMD ve Task Manager üzerinde kontrol edildiğinde 2400 MHz değerinde çalıştıkları görünüyor ramlerin.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.