Şimdi Ara

LENOVO S10-2 NETBOOK >>>> TEK BAŞLIK (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
671
Cevap
6
Favori
109.814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: borahalim

Ekran Boyutu : 10,1"
    İşlemci Üreticisi : Intel®
    Disk Kapasitesi : 160 GB
    Bellek : 1 GB
    İşletim Sistemi : Windows XP Home
    İşlemci Hızı : 1,66 GHz
    Ekran Kartı : Intel® 945GSE
    Optik Sürücü : Opsiyonel
    Ağırlık : 1,33 kg
    İşlemci Numarası : N280
    İşlemci Modeli : Atom™
    Ön Bellek (L2 Cache) : 512 KB
    Veri yolu Hızı : 667 MHz
    Parlak Ekran : Evet/Var
    Geniş Ekran : Evet/Var
    Ekran Kartı Belleği : 128 MB
    Paylaşımlı Ekran Belleği : Evet/Var
    Ekran Çözünürlüğü : 1366 x 768 px
    Kablosuz Ağ : 802.11a
    Kablosuz Bağlantı Noktaları : Bluetooth 1.1
    Dahili Web Kamera : Evet/Var
    Klavye : Türkçe Q
    Pil Teknolojisi : Lityum Ion
    Pil Hücre Sayısı : 6

Bu Özellikler acera ait. Lenovo dan eksiği ve artısı nedir acaba

eğer doğruysa ekran çözünürlüğü.lenovo ve diğer netbooklar 1024 x 600 olması lazım.ama internetteki siteler her zaman doğru bilgileri girmiyorlar.kullananlara sormak daha garanti.

• bılen yok galıba n280 ıslemcılı lenovo satan yer magaza olarak
  • quote:

Orijinalden alıntı: CRT

bılen yok galıba n280 ıslemcılı lenovo satan yer magaza olarak

benimki n280 işlemcili , teknosadan aldım. Sor birkaç şubesine bulabilirsin.
  • benimkide n280
    bir ay önce vatandan aldım, eleman abi bi tane kaldı deyip depodan çıkarmıştı:))
    gerçekten neden piyasada bulunmuyor bu alet bu ara
    çok kaliteli diyemi yoksa başka bi sorun falanmı var acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: gewa

n280 işlemcili 6 cell pilli bütün netbooklar birbirinin kopyası sayılır.yalnız asus'un wireless problemi olabiliyor dikkat etmek lazım.onun dışında aynı özellikleri olan bu netbookların ekran kalitelerine bakıp size güzel geleni seçebilirsiniz.bence ekran konusunda lenovo güzel bir iş çıkarmış.diğer netbookları inceleme şansım olmadı belki onların ekranıda tatmin edicidir.

benim sorunuma çare önerebilen var mı arkadaşlar.ekranın geç kararması için nerden ayar yapabilirim.

Windows ekranı sağ altta , ses ayar butonunun yanında 4 tip güç seçeneği arasında tercih yapabileceğiniz bir simge var (power managemet gibi bir isimdi yanılmıyorsam) simgeyi tıklayınca açılan pencerede hangi güç seçeneğinin ayarlarını değiştirmek istiyorsanız üzerine çift tıklayın, çıkan pencerelerden istediğiniz ayarları yapabilirsiniz. Ben bu şekilde düzelttim

• teşekkürler
    bende dün keşfettim.xp güç seçeneklerinden yapmaya çalışıyordum,sonradan aklıma her firmanın kendi pil yazılımı olduğu aklıma geldi ve sizin dediğiniz yeri kurcalayınca istediğim ayarları yapabildim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ank_hermes2004

quote:

n280 işlemcili 6 cell pilli bütün netbooklar birbirinin kopyası sayılır.yalnız asus'un wireless problemi olabiliyor dikkat etmek lazım.onun dışında aynı özellikleri olan bu netbookların ekran kalitelerine bakıp size güzel geleni seçebilirsiniz.bence ekran konusunda lenovo güzel bir iş çıkarmış.diğer netbookları inceleme şansım olmadı belki onların ekranıda tatmin edicidir.

benim sorunuma çare önerebilen var mı arkadaşlar.ekranın geç kararması için nerden ayar yapabilirim.

Windows ekranı sağ altta , ses ayar butonunun yanında 4 tip güç seçeneği arasında tercih yapabileceğiniz bir simge var (power managemet gibi bir isimdi yanılmıyorsam) simgeyi tıklayınca açılan pencerede hangi güç seçeneğinin ayarlarını değiştirmek istiyorsanız üzerine çift tıklayın, çıkan pencerelerden istediğiniz ayarları yapabilirsiniz. Ben bu şekilde düzelttim

Windows 7 de denedm olmuyor malesef ekranın parlalığı hep yüksek oluyor...

Birde arkadaşlar xp kurmak istiyorum ancak sanırım benim xp cdlerinde sata driverları yok. Xp kurarken disk seçeneklerinde sadece flash diskin hafızası gözüküyor hdd gözükmüyor. Acaba nereden bulabilirim sata driverli xp bilgisi olan varmı?

• quote:

Orijinalden alıntı: winsome

quote:

quote:

Windows 7 de denedm olmuyor malesef ekranın parlalığı hep yüksek oluyor...

Birde arkadaşlar xp kurmak istiyorum ancak sanırım benim xp cdlerinde sata driverları yok. Xp kurarken disk seçeneklerinde sadece flash diskin hafızası gözüküyor hdd gözükmüyor. Acaba nereden bulabilirim sata driverli xp bilgisi olan varmı?

google da " Sata diskli notebooklara windows xp kurulumu ve sata drivers " yazıp aratın, resimli açıklamalı ve gerekli yazılımlarla beraber içeren linklere ulaşırsınız

• Yeni model bugün itibariyle Teknosa'da yok, Bimeks'te yok, Vatan Bilgisayarda haftasonu itibariyle(Bostancı) yoktu. Media Markt'a soramadım ama olması gereken birçok yerde yok. Lenovo ise; ilgili mağazalara mal verdiklerini belirtiyor ama stoklarını göremiyoruz onlara sorun diyorlar. Bu söylediklerim yeni işlemci n280 için geçerli. N270 var piyasada. Bakalım yeni mal ne zaman düşer.
  • Arkadaşlar merhaba,bende uzun vadede bir netbook almayı düşünüyorum.Baya model araştırdım ve lenovo s10-2 gerçekten hoşuma gitti.Ancak özellikle kullanan arkadaşlara birkaç sorum olucak;
    1-Öncelikle benim alım amacım tamamen ders notlarımı yanımda taşımak,film izlemek birde heran örnek site tasarımlarımı yanımda taşımak.Bu bağlamda benim için hayati olan 3 program var.Microsoft office 2007,adobe dreamweaver cs3 ve fireworks cs 3.Lenovo kullanan arkadaşlar bu üç programda netbook un performansı nedir?takılmadan rahat bir şekilde bu programları kaldırabilir mi?oyun falan oynamayacağım sadece dediğim gibi bu üç program çok hayati benim için?
    2-Netten araştırdım pek bulamadım bazı netbooklarda varmış acaba s10-2 de ısınma sorunu bariz bir şekilde varmı?
    3-Birde arkadaşlar 2. olarak en önemli sorum netbook'un fan sesi ne kadar?birde fan dönüş hızını elle kontrol edebiliyormuyuz?
    4-Elbette bu hayatı değil ancak birde bu netbooka windows 7 yükleyen oldumu acaba?performans olarak aero vs kapatırsak xp ye yakın performans alabiliyormuyuz?
    Cevaplarsanız çok memnun olurum şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mertt1257 -- 8 Aralık 2009; 19:08:17 >

• arkadaşlar bnde lg x120 laptop var. çözünürlüğü lg nin downscale diye bi programıyla 1024*768 hale getirdim ama yinede mesela fm 2010 açamıyorum. arkada 200mb küsür yer kaplayarak çalıştığı görünüyor fakat 1 gün bile beklememe rağmen ekran gelmiyo nedendir sizce?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertt1257

Arkadaşlar merhaba,bende uzun vadede bir netbook almayı düşünüyorum.Baya model araştırdım ve lenovo s10-2 gerçekten hoşuma gitti.Ancak özellikle kullanan arkadaşlara birkaç sorum olucak;
    1-Öncelikle benim alım amacım tamamen ders notlarımı yanımda taşımak,film izlemek birde heran örnek site tasarımlarımı yanımda taşımak.Bu bağlamda benim için hayati olan 3 program var.Microsoft office 2007,adobe dreamweaver cs3 ve fireworks cs 3.Lenovo kullanan arkadaşlar bu üç programda netbook un performansı nedir?takılmadan rahat bir şekilde bu programları kaldırabilir mi?oyun falan oynamayacağım sadece dediğim gibi bu üç program çok hayati benim için?
    2-Netten araştırdım pek bulamadım bazı netbooklarda varmış acaba s10-2 de ısınma sorunu bariz bir şekilde varmı?
    3-Birde arkadaşlar 2. olarak en önemli sorum netbook'un fan sesi ne kadar?birde fan dönüş hızını elle kontrol edebiliyormuyuz?
    4-Elbette bu hayatı değil ancak birde bu netbooka windows 7 yükleyen oldumu acaba?performans olarak aero vs kapatırsak xp ye yakın performans alabiliyormuyuz?

Elimden geldiğince cevaplamaya çalışayım ;

1-) dediğiniz programları sorunsuz çalıştırır (sadece adobe dreamweaver cs3 hakkında fikrim yok)
    Yalnız ben daha abartılı bir işte sorunsuz kullanıyorum. Netten satın aldığım easycap marka capture kartı ile ücretli platformdaki tv yayınların eşzamanlı ve sorunsuz kaydedip üstelikte renderliyorumda
    (Not: ücretli platformların PVR cihazların para vermeyin süper oluyor böyle, easy cap fiyatı sadece 20 tl )

2-) ısınma sorununu ciddi anlamda apple da yaşamıştım, bunda normal olmayan ısınma yok

3-) Fan sesi sorunu yok

4-) üst mesajlarda bir çok arkadaşın windows 7 yüklediğine yönelik bilgiler var , lenovo driverlerinide sitesinde sunuyor zaten

• quote:

quote:

Arkadaşlar merhaba,bende uzun vadede bir netbook almayı düşünüyorum.Baya model araştırdım ve lenovo s10-2 gerçekten hoşuma gitti.Ancak özellikle kullanan arkadaşlara birkaç sorum olucak;

Elimden geldiğince cevaplamaya çalışayım ;

1-) dediğiniz programları sorunsuz çalıştırır (sadece adobe dreamweaver cs3 hakkında fikrim yok)
    Yalnız ben daha abartılı bir işte sorunsuz kullanıyorum. Netten satın aldığım easycap marka capture kartı ile ücretli platformdaki tv yayınların eşzamanlı ve sorunsuz kaydedip üstelikte renderliyorumda
    (Not: ücretli platformların PVR cihazların para vermeyin süper oluyor böyle, easy cap fiyatı sadece 20 tl )

2-) ısınma sorununu ciddi anlamda apple da yaşamıştım, bunda normal olmayan ısınma yok

3-) Fan sesi sorunu yok

4-) üst mesajlarda bir çok arkadaşın windows 7 yüklediğine yönelik bilgiler var , lenovo driverlerinide sitesinde sunuyor zaten

arkadaşım o söylediğin sistem nasıl oluyor ilgimi çekti.easy cap dediğin şu linkteki gibi birşeymi.

http://www.sahibinden.com/_easycap_uydu_alicinizdan_bilgisayariniza_kayit_yapin-76WQQaXQQ18947981WQQpXQQdisplayitem

bilgilendirirsen sevinirim.

• Evet linkte verdiğiniz cihaz. Çok kullanışlı; cihaz ile birlikte ulead video stüdio yazılımının ful sürümüde ücretsiz veriliyor. Yalnız ulead stüdio'nun çalışması için gereken çözünürlük 1024x768 ama bizim cihazlar bu çözünürlüğü desteklemediği için bu programı kullanamıyoruz. Doğrudan windows movie maker ile oldukça kaliteli kayıt yapılabiliyor.

1-) Easycap usb diski andırıyor, kalabalık yaratan bi aygıt değil.Kullanımı basit. Driver cd sindeki sürücüsünü cd rom cihazı olan bir bilgisayar veya harici disk sürücü ile netbook a atın. Cihazı takıp sürücüsünü tanıtınca işlem bitiyor.

2-) Kullanmak istediğiniz digitürk,dsmart veya uydu cihazlarının hemen hepsinin arkasında hem scart girişi hemde component bağlantı var. Receiverin tv bağlantısını hiç kesmeden ilave bir kablo ile (sarı,kırmızı,beyaz jaklı) easy cap ile bağlantı kurarsınız. Yani tvde olan görüntü eş zamanlı olarak netbook ekranındada görünüyor.

3-) Easycap takılıyken windows movie maker ı çalıştırın, görüntüyü yakalamak istediğiniz iki aygıttan birini seçin der. (biri dahili webcam, diğeri easy cap) Easy cap seçilip "en kaliteli kayıt" sekmesi işaretli iken "yakalamayı başlat" dediğinizde kayda başlar. Kayıt esnasında netbook ekranında görüntünün daha gecikmeli ve takıntılı görünmesi yanıltmasın, kaydı bitirdiğiniz zaman oynattığınızda hiç bir aksaklık olmuyor.

4-) Görüntüyü ham hali ile wmw olarak kaydediyor, 1 dk = 15 mb yani 1 saatlik video yaklaşık 800-900 mb oluyor. Görüntü kalitesi tatmin edici. İster wmw olarak saklayıp kullanın istersenizde bir program yardımıyla divx vs çevirin. Ben wmw olarak kullanıyorum.

digitürk pvr cihazında saklanan video belli bir süre sonra silinmesi sorununu veya Diğer platform veya uydular içinde ayrıca cihaz alma gereksinimini ortadan kaldırıyor. Aynı sistem ile kasetli kamera kaydını yine netboka aktarmak çok kolay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi In absentia -- 9 Aralık 2009; 12:07:34 >

• özellikle vhs videolarımı dvd yapmak için çok işime yarayacak gibi.çok teşekkürler.
  • quote:

1) arkadaşım ben yaklaşık 3 aydır kullanıyorum ve hiç bir sorunla karşılaşmadım tek püf noktası performans konusunda... güç tasarruf ayarlarında Pil ile ve şarj aleti ile kullanmak hakkında ayarlar var ve pilde daha düşük işlemci frekansı kullanarak enerji tasarrufu yapılabiliyor hafif bir yavaşlama hissedilebiliyor o yüzden dikkat edersiniz.

özellikle 1.66ghz yani N280 işlemcili modelleri seçmen de fayda olacaktır grafiksel işlemlerde ve genellemede 1.60ghz yani N270 işlemcilere göre 20% ye yakın performans artısı var.

2) Isınmaya gelecek olursak eğer uzun süre açık olunca sol tarafta yandaki hava kanallarından çıkan sıcak havanın oluşturduğu sıcaklık dışında bir ısı ile karşılaşmazsınız..

3) Fandan duyulabilecek herhangi bir ses yok yani rahatsız edecek bir ses gelmiyor.. zaten ufacık bir alet ve içine gürültü yapabilecek bir fan yerleştirmediklerini düşünüyorum.

Fan ayarını ise henüz denemedim. gerekte olmayacaktır.

4) Ben günlük download ve film izlemek için kullandığım için aldığım günkü windows ile duruyor hala.

ama windows 7 kuran arkadaşlarda en kısa sürede yorumlarını ve görüşlerini paylaşacaklardır.

• Arkadaşlar s10-2 nin beyazını bile bulamıyorum internette. Acaba sizin bildiğiniz bir site var mı n280 işlemcili olanından satan?
  • Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler.
    nohackmove;ben download işlemleri için normal pc mi kullanıyorum,ancak gerek fan sesi gerek fazla elektrik harcaması hakikaten olumsuz etkiliyor,acaba s10-2 15 saat ve üzeri işlem yapılmaksızın açık kalabilirmi download işlemleri için?ısınma vs oluyormu çok uzun açık kalırsa herhangi bir sorun sizde en azından oluşturdumu gözlemledinizmi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mertt1257 -- 12 Aralık 2009; 12:05:42 >
  • quote:

Arkadaşlar cevaplarınız için teşekkürler.
    nohackmove;ben download işlemleri için normal pc mi kullanıyorum,ancak gerek fan sesi gerek fazla elektrik harcaması hakikaten olumsuz etkiliyor,acaba s10-2 15 saat ve üzeri işlem yapılmaksızın açık kalabilirmi download işlemleri için?ısınma vs oluyormu çok uzun açık kalırsa herhangi bir sorun sizde en azından oluşturdumu gözlemledinizmi?

Uzun süre kullandıgım oldu ama herhangi bir ısınma ses de artıi vs. gözlemlemedim. Şarj aleti bile o kadar ısınmıyor. Zaten low power a ayarlayıp torrent programını açıp bırakıyorum. Mis gibi çalışıyor sıkıntısız
  • ARKADAŞLARRRR SLMMM..
    n280 li modeli budum
    dün bayrampaşadaki istanbulforuma gittim.avm.ordaki teknasada var s10-2 n280
    fiyatıda 450 dolar yazyodu
    almak isteyenler elini çabuk tutsun bence...
    yetişen alıyo çünkü...
    yok satıyo walla :)
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.