Şimdi Ara

LEICA Efsanesi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
50
Cevap
0
Favori
8.568
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Tamamen haklısınız Bu sayfayıda inceledikten sonrahttp://www.uruninceleme.com/incelemedetay.aspx?Id=59 fiyat etiketi beni bir hayli etkiledi diyebilirim.
  • bence örnek çekimleri açsından çok başarısız bir inceleme olmuş. Örnek çekimlerini tek tek indirdim, ya titremiş ya da camın arkasında ya da hareket halineki bir arabadan çekilmiş. Böyle bir kapsamlı incelemeye bu tür örnek çekimleri hiç miş hiç yakıştıramadım. bu fotolara bakınca makina son derece başarısız algılanıyor!

--------------------------------------------------------------------------------------
    ilhan_28
    Onbaşı

7 Ocak 2007; 14:48:04

Tamamen haklısınız Bu sayfayıda inceledikten sonrahttp://www.uruninceleme.com/incelemedetay.aspx?Id=59 fiyat etiketi beni bir hayli etkiledi diyebilirim.
    -----------------------------------------------------------------------------------------

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alehar -- 8 Ocak 2007; 11:04:30 >

• @Alehar dostum

Bak yukardaki Allah yazısı ve kadınlar fotoğrafına hiç bakmamışsın bile valla.

Her neyse bu fotoğraf zaten Ara Güler in ününü getiren fotoğraftır.

Bu fotoğrafla üstad ünlü olmuş.

buna benzer çok fotoğraf çekilmiş

Yer Edirne de Mimar Sinan Üstat ın camisi Selimiye Camii
    quote:

Orjinalden alıntı: Alehar

bence örnek çekimleri açsından çok başarısız bir inceleme olmuş. Örnek çekimlerini tek tek indirdim, ya titremiş ya da camın arkasında ya da hareket halineki bir arabadan çekilmiş. Böyle bir kapsamlı incelemeye bu tür örnek çekimleri hiç miş hiç yakıştıramadım. bu fotolara bakınca makina son derece başarısız algılanıyor!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BAy Ciddi -- 8 Ocak 2007; 6:59:02 >

• ben Leica yı değil, benimkinden bir önceki mesajda arkadaşın verdiği linkteki incelemeyi eleştirdim :)
    Böyle detaylı inceleme yapınca, şartları uygun örnek çekimler yapıp koymalısınız, aksi takdirde yanıltıcı olur!
    Malesef sırf bu yüzden (bizimkiler işini iyi-hakkıyla yapmıyor diye!) sürekli yabancı sitelerdeki incelemeleri takip ediyorum.

Bu arada Ara Güler'in fotoğrafı bende "pul" kadar görünüyor! Bu kadar küçük bir fotodan makinayı değerlendirmek mümkün olmaz. Sadece fotoğraf hakkında yorum olur, zaten Ara Güler'i eleştirecek değiliz

quote:

Orjinalden alıntı: BAy Ciddi

@Alehar dostum

quote:

bence örnek çekimleri açsından çok başarısız bir inceleme olmuş. Örnek çekimlerini tek tek indirdim, ya titremiş ya da camın arkasında ya da hareket halineki bir arabadan çekilmiş. Böyle bir kapsamlı incelemeye bu tür örnek çekimleri hiç miş hiç yakıştıramadım. bu fotolara bakınca makina son derece başarısız algılanıyor!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alehar -- 8 Ocak 2007; 11:08:45 >

• yok dostum ben fotoğraf kalitesi değil fotoğrafı açıklama açısından bir yotum getirin dedim

Hep teknik şeyleri konuştuğumuz için olayın sanatsal tarafına hiç bakamıyorz yavs
    quote:

ben Leica yı değil, benimkinden bir önceki mesajda arkadaşın verdiği linkteki incelemeyi eleştirdim :)
    Böyle detaylı inceleme yapınca, şartları uygun örnek çekimler yapıp koymalısınız, aksi takdirde yanıltıcı olur!
    Malesef sırf bu yüzden (bizimkiler işini iyi-hakkıyla yapmıyor diye!) sürekli yabancı sitelerdeki incelemeleri takip ediyorum.

Bu arada Ara Güler'in fotoğrafı bende "pul" kadar görünüyor! Bu kadar küçük bir fotodan makinayı değerlendirmek mümkün olmaz. Sadece fotoğraf hakkında yorum olur, zaten Ara Güler'i eleştirecek değiliz

quote:

Orjinalden alıntı: BAy Ciddi

@Alehar dostum

quote:

• Flaş Flaş Flaş Leica resmi sitesinden bir LEİCA D LUX 3 ile çekilmiş bir resim...............

http://www.leica-camera.de/assets/file/download.php?filename=file_1281.jpg

• quote:

Orjinalden alıntı: kaiserhose

Flaş Flaş Flaş Leica resmi sitesinden bir LEİCA D LUX 3 ile çekilmiş bir resim...............

ben bu resimde noise dan bol bır sey goremıyorum

• benimde foto cekimi cok hoşuma gitmedi acıkcası
  • gerçekten efsane olmayı hak eden yenilikler yapmış
    fakat fiyatları oldukça yüksek,bu işe gönül vermiş profesyonellere hitap eden makinalar bence
    sitesinede baktım halen daha el emeği ürettikleri made in germany makineleri var.
    ayrıca panasonic gibi bir firmayada optik ekipman sağlıyor.
    bence tam bir alman firması.
    gelenekçi çok satmak yerine en iyisini yapıp daha az satmayı tercih ediyor.
    helal olsun
  • quote:

Orjinalden alıntı: codexhoo

gerçekten efsane olmayı hak eden yenilikler yapmış
    fakat fiyatları oldukça yüksek,bu işe gönül vermiş profesyonellere hitap eden makinalar bence
    sitesinede baktım halen daha el emeği ürettikleri made in germany makineleri var.
    ayrıca panasonic gibi bir firmayada optik ekipman sağlıyor.
    bence tam bir alman firması.
    gelenekçi çok satmak yerine en iyisini yapıp daha az satmayı tercih ediyor.
    helal olsun

panosonıc lumıx tekı renk canlıglı ve keskınlık bu lecia lenslerıne borclu

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.