Şimdi Ara

LEGO FIRSATLARI genel konu (28. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (1 Mobil) - 7 Masaüstü1 Mobil
5 sn
2.479
Cevap
455
Favori
352.586
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
68 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ''Amazon.com.tr Mobile Uygulama'dan’ yapacağı ilk alışverişe APP25'' kodu ile 133tl ye geldi.

https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07W5PWLN3/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

• seliminho kullanıcısına yanıt

Bundan önceki yaptıklarında ben oturup hesaplamıştım. Piyasadan indirimli fiyatları ile tek tek toplamak daha hesaplıya geliyor. Sadece bazı fiyatı fazla düşmeyen koleksiyonluk ürünlerden 1500 üzeri dört tanesi toplanırsa güzel fiyatlar elde edilebiliyor.

• tahaeray kullanıcısına yanıt
    Hocam bende olmadı, hanıma hesap açtım sıkıntı ne acaba

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • md3likan M kullanıcısına yanıt

mobil uygulamadan ilk defa sipari verdim, bende sorun olmadı. APP25 kodu geçerliydi.

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sawgent -- 20 Mart 2021; 19:0:43 >

• gurcanucar kullanıcısına yanıt

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Az önce oğlanla amazon'dan liste oluşturdum, tam sipariş verecektim sonra diğer sitelerden kontrol ettim. Hepsinden 3-5 kuruş aşağısını yazmış Amazon. İğrenç bir politika, sinir oldum. Rekabet'i öldüren, müşteri dostu olmayan iğrenç bir politika.

Gittim hepsiburada üzerinden verdim sipariş. 500tl ye 25tl de puan varmış. Daha uyguna geldi. Amazon'dan alacaklar diğer sitelerin banka puanlarını, dr'ın vs kodlarını hesaba katarak sipariş versin derim.

LEGO FIRSATLARI genel konu
  • sawgent kullanıcısına yanıt

Teşekkürler, ikisi 282tl ye geldi.

• quote:

Orijinalden alıntı: commandx

Az önce oğlanla amazon'dan liste oluşturdum, tam sipariş verecektim sonra diğer sitelerden kontrol ettim. Hepsinden 3-5 kuruş aşağısını yazmış Amazon. İğrenç bir politika, sinir oldum. Rekabet'i öldüren, müşteri dostu olmayan iğrenç bir politika.

Gittim hepsiburada üzerinden verdim sipariş. 500tl ye 25tl de puan varmış. Daha uyguna geldi. Amazon'dan alacaklar diğer sitelerin banka puanlarını, dr'ın vs kodlarını hesaba katarak sipariş versin derim.

Hocam amazonun bu huyuna kızabilirsiniz ama aslında en müşteri dostu firma.

HB’den Porsche’yi sipariş verdim. O anda amazonda da aynı fiyattı. HB hepsijete verdi. Abartmıyorum 10 gün kargo teslim edilecek kaldı. Her gün arıyorum. HB’ye madem kayıp yenisini gönderin dedim. Hepsijete kayıpsa kayıp deyin bekliyorum dedim. HB kendi kendine siparişi iptal etti. Ertesi gün de hepsijet kargoyu getirdi 15 günün sonunda. Kutu ile sanki futbol oynamışlar gibiydi.
    Ödediğim parayı da iade etti. Dedim herhalde utandılar vs. Aradan 2 ay geçtiğinde HB beni aradı. Ürünü size verdik mi diye sordu. Verdiniz dedim. Parayı geri istediler. Veya diye kullanmadıysanız iade edin diyo 😀
    Ardından başka siparişimde yine iadede hepsijet kargoları karıştırdı. 2 Satıcının malı, biri öbür satıcıya gitti. Biri bende kaldı.
    Geçen bir şans daha verdim çay makinesi aldım. İlk kullanımda makinenin sigortası eridi.

Özetle hepsiburada kesinlikle pişmanlık. Özellikle pandemi sonrası kaliteleri baya düştü. Şu yaşadığımı amazonda yaşasam binlerce özür dilerdi. HB iki ay sonra arayıp teslim ettiysek öde diyo, özür mözür de dilemiyor.

Dipnot: mesajın lego ile bağlantısı; eğer o Porsche’yi amazondan 30 kuruş daha ucuza almış olsam bu mesaj burada olmayacaktı

• sinergy kullanıcısına yanıt

Dediklerinize katılmıyorum. Bu hb nin değil kargo firmasının hatası. Amazonda bana da iki kere yanlış kargo geldi. Yanlış kargo gelince mecbur iade etmek zorunda kalıyorsunuz. Kargoya gidiyorsunuz hb de en azından kapıdan alıyor. Bir de fiyatlar sabit değil. Verdiğiniz siparişi mecbur iade ediyorsunuz. Sonra satıcı amazon ise tekrar satın alın, fark için iletişime geçin vs vs. Her türlü uğraşıyorsun. Hem magdursun,hem uğraşıyorsun.

Amazondan Şubat başında lego siparişi verdim. 1 ay boyunca bekledi, gondermediler. O sürede ürün daha yüksek fiyattan satistaydi. 2-3 defa yazdım, bekleyin dediler. 1 ay sonra iptal ettiler.

Amazon altında bir satıcıdan düdüklü tencere aldık, iade etmek istiyoruz. Amazondaki talimatları kargocuya veriyoruz, adres yok diyor. Kabul etmiyor. Amazona ulaşıyorum, satıcıya yönlendiriyor. Satıcıya yazıyorum, saçma sapan cevaplar alıyorum. İki defa kargoya gittik, iade edemedik ürünü.

Özetle amazonda da sıkıntılar oluyor. Bu iğrenç fiyat politikaları da tuzu biberi oluyor, uzak duruyorum. Yapıyorsan adam gibi uygun fiyat yaz, 3-5 kuruş altını yazmak nasıl bir çirkefliktir

• quote:

Orijinalden alıntı: sinergy

Hocam amazonun bu huyuna kızabilirsiniz ama aslında en müşteri dostu firma.

HB’den Porsche’yi sipariş verdim. O anda amazonda da aynı fiyattı. HB hepsijete verdi. Abartmıyorum 10 gün kargo teslim edilecek kaldı. Her gün arıyorum. HB’ye madem kayıp yenisini gönderin dedim. Hepsijete kayıpsa kayıp deyin bekliyorum dedim. HB kendi kendine siparişi iptal etti. Ertesi gün de hepsijet kargoyu getirdi 15 günün sonunda. Kutu ile sanki futbol oynamışlar gibiydi.
    Ödediğim parayı da iade etti. Dedim herhalde utandılar vs. Aradan 2 ay geçtiğinde HB beni aradı. Ürünü size verdik mi diye sordu. Verdiniz dedim. Parayı geri istediler. Veya diye kullanmadıysanız iade edin diyo 😀
    Ardından başka siparişimde yine iadede hepsijet kargoları karıştırdı. 2 Satıcının malı, biri öbür satıcıya gitti. Biri bende kaldı.
    Geçen bir şans daha verdim çay makinesi aldım. İlk kullanımda makinenin sigortası eridi.

Özetle hepsiburada kesinlikle pişmanlık. Özellikle pandemi sonrası kaliteleri baya düştü. Şu yaşadığımı amazonda yaşasam binlerce özür dilerdi. HB iki ay sonra arayıp teslim ettiysek öde diyo, özür mözür de dilemiyor.

Dipnot: mesajın lego ile bağlantısı; eğer o Porsche’yi amazondan 30 kuruş daha ucuza almış olsam bu mesaj burada olmayacaktı

Alıntıları Göster

Hocam o nasıl utanma kargo geç geldi diye para iadesinin yapıldığı nerede görülmüş :)

• kizilsultan kullanıcısına yanıt
    Tr amazonda henüz bu tarz bir rezilliğe denk gelmedim ama us amazon şu durumun onda birinde ücreti iade edip ürün sende kalabilir dedi. 3-4 kez kendim yaşadım.

@commandx
    Kargo firmasının sorunu görüşüne katılmıyorum. Hepsijet HBnin kargosu sonuçta. Sen ağı geniş kargo şirketleri varken kaymağı kendim yiyim diye kargo şirketi kurup şube açmazsan senin suçun bana göre. Fatihte oturuyorum Florya dan dağıtıma çıkıyor ürün. 20 km uzakta şube mi olur. İstanbulda bir de...

Konu teması lego olduğundan 15 gün sonra gelen kargoyu da ekleyeyim forumdakilere açıklayıcı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sinergy -- 22 Mart 2021; 8:51:49 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sinergy

Tr amazonda henüz bu tarz bir rezilliğe denk gelmedim ama us amazon şu durumun onda birinde ücreti iade edip ürün sende kalabilir dedi. 3-4 kez kendim yaşadım.

@commandx
    Kargo firmasının sorunu görüşüne katılmıyorum. Hepsijet HBnin kargosu sonuçta. Sen ağı geniş kargo şirketleri varken kaymağı kendim yiyim diye kargo şirketi kurup şube açmazsan senin suçun bana göre. Fatihte oturuyorum Florya dan dağıtıma çıkıyor ürün. 20 km uzakta şube mi olur. İstanbulda bir de...

Konu teması lego olduğundan 15 gün sonra gelen kargoyu da ekleyeyim forumdakilere açıklayıcı olsun

Amazon farklı bir boyut kazandırdı Türkiye'deki e-ticarete ama o da tamamen kusursuz değil. En basitinden Amazon.tr'de, Amazon Germany satıcısından iki adet spor ayakkabı aldım. Ayakkabılardan birisi hem renk hem numara olarak çok farklı geldi. İade oluşturdum, adresinizden teslim alınacak ibaresi çıktı. Bir hafta geçti arayan soran yok amazonu aradım. Bana DHL Türkiyenin numarası verildi, oradan acentanın numarasını aldım filan derken tam tahmin ettiğim olay oldu. Zaten kargo evime DHL ile gelmediğinden acentaya benim ürünü teslim etmem gerektiği söylendi. Kendi aracımla 55 km yol gittim ve geçtiğimiz Cuma ürünü kargoya teslim ettim.

Bu alışverişte benim ne gibi bir suçum var? Ben ayakkabıyı beğenmediğimden iade etmiyorum ki. Amazondan kaynaklanan yanlış bir ürün gönderimi var. Ben bu ürünün vergisini de ödedim (ürünü kullanmayacağım halde) bana ürünün vergilendirilmemiş bedeli ve ödediğim 160 TL lik kargo bedelinin bu ayakkabıya düşen miktarının ödeneceği söylendi. Yani 55 gidiş 55 geliş 110 km benzin parası ve anlamsız bir vergi ödemesi bu alışverişin bana hediyesi oldu. Ben 2008'den beri Hepsiburada'dan alışveriş yapıyorum beni hiç bu kadar masrafa sokmamıştı :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kizilsultan -- 22 Mart 2021; 8:42:55 >

• Sınırlı süreli fırsat: LEGO® Classic Yapım Parçaları ve Zeminler (11717)https://www.amazon.com.tr/dp/B082WCZK6L/ref=cm_sw_r_cp_api_i_XKCAT5RFS7SW55GBQHB4

• < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sawgent -- 22 Mart 2021; 12:37:5 >

uzun süredir 300 idi. düşmesini bekledim fakat 5 gün önce falan 379 a çıkardılar. şimdi tekrar 300e düşürmüş sahtekarlar

• pijama61 kullanıcısına yanıt

Ben birisini 200TL'nin bile altına almıştım. Güncel piyasa koşullarında 300 iyi sayılabilir. İndirim için APP25 kodu vardı. Kullanılabiliyorsa iyi olur fiyatı.

dün wrangler düşünce onda kullandım daha da işlevi yoktur galiba LEGO FIRSATLARI genel konu 

• 
Sayfa: önceki 2627282930
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.