Şimdi Ara

!!!!@@@LEADTEK 6800 LE TESTLER,YORUMLAR@@@!!! (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
1.835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Arkadaşlar umudumu tamamen yitirdim çünki tam bir oduna rastgelmişizNelermi denedim;
    Voltaj verdik gpu ya 1.4 ama pipeline konusunda hiç bir faydası dokunmadı
    6800 biosu kurduk gene işe yaramadı
    Her 2 üniteyi de teker teker denedim gene işe yaramadı
    Vertexleri kapatıp denedim gene işe yaramadı
    Driver denedim bir sürü gene işe yaramadı.
    Psu dandır deyip tek kabloyu ona ayırdım gene işe yaramadı.

Anlıyacağınız 8 işhattı ile kalmış bulunmaktayımNe yapalım bari gpu ya voltaj verdik 3d 03 ten 9 alırsam bu halimle ona şükür edecem.
  • quote:

Orjinalden alıntı: anticocacola

Arkadaşlar umudumu tamamen yitirdim çünki tam bir oduna rastgelmişizNelermi denedim;
    Voltaj verdik gpu ya 1.4 ama pipeline konusunda hiç bir faydası dokunmadı
    6800 biosu kurduk gene işe yaramadı
    Her 2 üniteyi de teker teker denedim gene işe yaramadı
    Vertexleri kapatıp denedim gene işe yaramadı
    Driver denedim bir sürü gene işe yaramadı.
    Psu dandır deyip tek kabloyu ona ayırdım gene işe yaramadı.

Anlıyacağınız 8 işhattı ile kalmış bulunmaktayımNe yapalım bari gpu ya voltaj verdik 3d 03 ten 9 alırsam bu halimle ona şükür edecem.

Rica ederim...

• benim kartı biraz gıdıklıyım dedim işte biraz evvel aldığım sonuç: bu arada fsp 300w kullandığımdan fazla yüklenmek istemiyorum bu sonuç gayet yeterli bana göre

!!!!@@@LEADTEK 6800 LE TESTLER,YORUMLAR@@@!!!
  • quote:

Orjinalden alıntı: Lord

benim kartı biraz gıdıklıyım dedim işte biraz evvel aldığım sonuç: bu arada fsp 300w kullandığımdan fazla yüklenmek istemiyorum bu sonuç gayet yeterli bana göre

driverların hangisi.ben en fazla 9400 aldım 12/6 380/900

• arkadaslar
    6800le de sans faktoru arkadasa gulmemis malesef
    bende 16/5 p/v calısıyor
    stok sogutucusuyla cok o/c yapmıyorum cok yeterli gelmiyor bence. normalde 55derece civarı calısıyor kart su an 340/760 da kullanıyorum. sogutucu alınca 420 fln rahat alırım ;)

bu sistemle 3dmark05 te 4000 civarı skor alıyorum core 380 fln ypaınca direk 4500 ü asıyor. ama cok ısınmasın diye ben sogutucu alana kadar boyle kullanacagım.

bu kart bence en iyi agp8x fiyat/performans kartı.

http://www.darkhardware.com/phpbb/viewtopic.php?t=100626 buyrun buda 6800le fan toplulugu

• 6800le default hali ile 6600gt ye yakın performans verior ayrıca agp versiyonlarındada 6600gt den ucuz ve 16 pipe zor olsa acma ihtimaliniz var bence sansı denemekte fayda var
  • benim kullandığım driver 81.85 whql
  • quote:

Orjinalden alıntı: Lord

benim kullandığım driver 81.85 whql

yaw sistemimimiz aynı.işlemcin kac fps. benmki default (1800mhz) ayrıca en yüksek 9957 aldım
  • işlemci default ramler default sadece vga oc lu 9957 aldıysan normaldir zaten 50 puan aşağı yukarı oynar testlerde
  • Arkadaşlar dün sisteme 2 tane güç kaynağı bağladım.1 i fsp diğeride eski güç kaynağım.

Öncelikle dün akşam çok sevindiğimi belirtek isterim,300 watt güç kaynağı var iken 375/880 sınırını geçemezken çift güç kaynağı ve gpu ya verdiğim 1.4 Volt ile rahatça 420/920 hızlarını vurdum.8/4 olarak çalışan kart bu değerlerde 9160 puan aldı!Bendeki vertex üniteleride sağlam ve +200 puan getiriyor.Biraz daha overclock ile 10.000 puanı deviricem gibi gözüküyor.

3dmark 2003 Skoru:

İlerleyen aşamalarda hem bir sürü test sonucu yayınlıcam hemde 6800 serisi için pipe mod,bios mod vs. gibi şeyleri anlatacağım.Kasadan görünümler:

• reklam yüzünden okuyamıyorum
    quote:

Orjinalden alıntı: anticocacola

Eveeet,kart değiştirme mevsimine girdiğimiz şu günlerde bende bir inceleme yapayım dedim.İncelememizin konuğu ise son günlerde fiyat indirimiyle dikkat çeken,nvidianın 6800 le grafik işlemcisini kullanan kart.

Kartı dün eksen bilgisayardan 260 ytl ye satın aldım.Açıkcası 1-2 ay önce bu kart 260$+kdv den satılıyordu kart 162$+kdv ye kadar düşmüş.Herhalde nvidianın yeni fiyat indirimi ve x800 gt darbesi nvidiayı biraz etkiledi.

Kartın kutusu aslında ultra ve gt modelleriyle aynı,sadece üstündeki adam resmi biraz farklı ve her yerinde a400 le ibaresi var o kadar.Bu da demek oluyorki kırpılmış model olduğu için firma kutu içeriğini azaltmamış.Kartın kutusu anakart kutusundan daha büyük içinden 2 tane tam sürüm oyun çıkıyor(splinter cell ve prince of persia)tabi bende dvd rom olmadığı için oyunu açamadım o ayrı mesele tabi

Kart için bir adet molex güç kablosu,tv out kablosu,av kablosu,dvi adaptörü ve bir tanede yazılım cd si çıkıyor.Yazılım cd sinin içinde leadtekin kendi yazığı winfox varki bu programda kart flashlemden kartın derecesini ölçmeye kadar işe yarayan bir çok şey bulunuyor.İçinde bir kaç tane daha program var gerçi pek işime yaramadı ama genede adamlar dvd programı koymuşlar içerisine.

Esas marifet kartın kendisinde.Kart birebir ultra modeliyle aynı pcb yi kullanıyor.Sadece 2 yerine tek molex güç soketi var o kadar.Zaten soğutucusuda çok büyük olduğundan kasaya sığdırmakta güçlük çektim.Ancak 2 taraflı heatsink uygulaması özellikle overclockta çok işimize yarıyor.Bendeki kart 128 mb sürümü olduğundan arkasında bellek yoktu ve bellekleri göremedim.Ancak büyük ihtimalle hynix in 2.2 ns lik yongaları kullanılmış kartta.Fanın devri otomatikman ayarlanıyor ısıya göre şahsen daha tam devir döndüremedim ama tam devir çalışınca çok gürültülü çalışıyor.

Kart için öyle aman aman bir psu ya gerek yok.Bende 300 watt lık bir fsp psu var hatta bu psu ile kartı overclock bile ettim.Ancak belirli bir saat hızından sonra donmalar oluyor ekranda.Ya psu yetmiyor yada karta ekstradan voltaj vermek lazım.Ancak şu an için böyle bir şeyi düşünmüyorum.Çünki 6800 gpu su çok ısınıyor.

Kart teknolojik olarak abileriyle aynı hdr,sm 3 ve directx 9.0c destekleniyor gene.Gerçi standart olarak bu kartla ne kadar hdr açabilirsiniz o tartışılır ama genede yeni teknoloji her zaman için daha iyidir.

Evet en can alıcı noktaya geldik,iş hatlarının açılıp açılmaması.Açıkca söylemek gerekirse iş hatlarının en azından 12/5 olmasını ümit ediyordum ancak tüm denemelerime rağmen bunu başaramadım.Bendeki kartın piksel işhatlarında bir bozukluk var sanırım.Ancak 8/4 olarak kullanıldığında hiç bir sorun olmuyor.Karttaki vertex hatları sağlam olduğundan geriye kalan 2 vertexide açarak kartımı 8/6 olarak çalıştırıyorum.Kartın standart hızı 300/700.Overclock ile maksimum 375/880 hızına erişebildim.Gpu hızını daha fazla artırdığımda 3dmark 03 de takılmalar oldu(donmalar)herhalde voltaj yetmezliğinden kaynaklanıyor.Ram hızını artırdığımda ise hız artıyor ancak 3dmark puanı düşüyor.Onun için bende 375/880 hızında bıraktım.Gpu çok az overclock oluyor ancak çok verimli.Standart olarak 3dmark 2003 den 7 k alan kart oc ile 8.6 k ya kadar çıktıTestleri 81.86 sürücüsüyle gerçekleştirdim.İşte sonuçlar;

3dmark 2003 Default 8/4 300/700 Sonuç:

3dmark 2003 Default 12/5 300/700(Test sırasında görüntüler bozuldu sadece bilgilendirme amacıyla verdim).

3dmark 2003 default 12/4 300/700(Vertexlerden birini kapatıp denedim ama nafile puan 300 kadar düştü)

3dmark 2003 te aldığım en yüksek puan 8/6 ve 375/890 saat hızlarıyla(Gördüğünüz gibi ati gibi iş hattı açığını saat hızıyla kapatmaya çalıştım)

3dmark 2001 default

3dmark 2001 375/880 @ 8/6

3dmark 2005 default

3dmark 2005 375/880 @ 8/6

Sonuç
    Sonuç olarak bu kart bence fiyatıyla soğutmasıyla gayet uygun.Hem 6600 gt dende ucuz.6600 Gt alınabilir ancak işhatları açılmasa bile yüksek overclock potansiyeli ile 6600 gt yi geçebiliyor.Ayrıca 256 bit bellek desteği sayesinde aa af ve yüksek çözünürlüklerde arayı iyice açacaktır.Kaldıki bendeki 6800 le en kötülerinden.Bazı 6800 le ler 16/6 olarak bile çalışabiliyorlar.Ben daha kartı tam olarak kullanamadım,bir kaç hafta sonra karta voltaj vererek gpu hızını artırmayı düşünüyorum.Ancak genede piyasadaki çoğu kartı dövebiliyor 6800 le.Bu bağlamda bence bu kartı kaçırmamalısınız.Fakat şunu söylemem gerekirse eğer pci express anakartınız var ise X800 Gt serisinide değerlendirin derim.Bende agp anakart olduğu için 6800 le ye yöneldim.Ancak 180$ a alınabilecek bir x800 gt ilede bu skorları görmeniz hatta geçmeniz mümkün.Seçim sene sizin.

• Yukarı...
  • VAY BE HELAL BE ANTİCOCACOLA YÜRÜYÜN BE AYRICA DİABLO SENDE YÜRÜ BEAAAA
  • Aynı kart bende var. 12/6 da sağlam. Benim P4 northwood 3.1 ghz 533'lük ilen 3d mark 2003 de 10400 aldım. 3d mark 2005 de 4000 puan. Kartın 256 bit olması çok farkettiriyor oyunlarda. 8 işhatlı,3 vertex hatlı,128 bit 6600gt den çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Tabi 12/6 açabilirseniz. Biraz şans işi ama çoğunlukta oluyor.
  • quote:

Orjinalden alıntı: KontDooku

Aynı kart bende var. 12/6 da sağlam. Benim P4 northwood 3.1 ghz 533'lük ilen 3d mark 2003 de 10400 aldım. 3d mark 2005 de 4000 puan. Kartın 256 bit olması çok farkettiriyor oyunlarda. 8 işhatlı,3 vertex hatlı,128 bit 6600gt den çok daha iyi olduğunu söyleyebilirim. Tabi 12/6 açabilirseniz. Biraz şans işi ama çoğunlukta oluyor.

Bende sana yakın aldım 3dmark 03 9300,3dmark 2005 3.900 aldım.Valla bu saatten sonra 6600 gt alınmaz.Gta san andreası 3x aa 1280*1024 ve high detailde oynatıyor
  • Up...
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.