Şimdi Ara

LCS All-Star oylaması (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
52
Cevap
2
Favori
2.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: hellraisers

quote:

Orijinalden alıntı: iDNZCLK

quote:

Orijinalden alıntı: illfeel

quote:

Orijinalden alıntı: Tensa Zangetsu

quote:

quote:

Eu

Jungle : Diamond
    Mid : xpeke
    Top : Wickd
    Ad Carry : Genja
    Support : nRated

Na

Jungle : Saintvicious
    Top : Voyboy
    Mid : Scarra
    Ad Carry : Doublelift
    Support : xpecial

Lcs performanslarına göre ortaya çıkan en iyi kadrolar bunlar

En iyi çıkan diyip Cop yerine nasıl doublelift yazıyorsun?adamın koca sezonda toplam ölüm sayısı 4/5 arası geziyor.

Tam da o yüzden aksiyona girmiyor zaten avantaj bariz şekilde onda olduğu halde. 2 gün önce doublelift karşısında hiç bir varlık gösteremedi 0-4 bitirdi. GGUniversity karşısında 5-0 oynasa ne yazar koreliler onlara benzemez. Cop evet iyi carry ama doublelift'in yanında daha çok çömez kalıyor, tecrübe kazanması lazım.

aynen burda KD falan bakmam bir adc de,dliftin oyunu her zaman farklidir.Clgde isin nerdeyse tamami onun ellerinde tsm macinda acidim resmen tek basina didindi durdu.

All starda oynarken CLG gibi sadece split push ve doubleifti koruycak bir takım olmuycak. Buda unutulmamalı.4 kişi cc stack yapmazsa doublelift böyle herkesi yok edebilir mi?

ADC oynamasın adamlar o zaman ? Doublelift i koruyacak takım olmayacak demişsinde ? ADC mutlaka korunmalıdır zaten.ADC yi korumamak gibi birşey söz konusu olamaz.K/D ile oyunculuğu nasıl karşılaştırdın merak ettim doğrusu, ki doublelift'in nasıl oynadığı ortada.En iyi ADC Doublelift'tir bana göre.

KDA herşeydir nasıl bir oyuncu olduğunun özetidir. 15,6 gibi bir KDA efsaneliktir.Tüm planı adcyi korumak üzerine yapmak kadar aptalca bir plan yok. Öyle olsa CLG.NA yenilmez bir takım olurdu. O sıra karşı adcye kim focuslanıcak? Bunu bir düşün o yüzden önemli olan pozisyon almak diyoruz.CC'lerinde cdr'si var bunu unutma.Herkes Azubu takımlarına yenilirken Gambit onlara karşı nasıl durdu zannediyorsun? Genjayı korumak yerine karşı carrylere atlayarak aldı iki takımıda.

• EU: diamond
    oce
    wickd
    yellowpete
    edward

NA:
    voyboy
    oddone
    aphromoo
    scarra
    d.lift
  • Na:

Top: Dyrus
    Jungle: Saintvicious
    Mid: Scarra
    ADC: Doublelift
    Support: Patoy

Eu:

Top: Soaz
    Jungle: Diamondprox(elle tutulur bi rakibi yok)
    Mid: Bjergsen
    ADC: Hosan
    Support: Krepo
  • Yani eu vs na mi yapilacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • NA:

Mid Lane: Nyjacky
    Top Lane:Dyrus
    Jungler:Oddone
    ADC:Cop
    Support:Elementz

EU:

Mid Lane:Alex Ich
    Jungler:Snoopeh
    Top Lane:sOAZ
    ADC:YellowPete
    Support:Edward
  • Wickd
    Bjergsen
    Yellowstar
    Diamondprox
    Edward

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: hellraisers

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: illfeel

quote:

quote:

quote:

Eu

Jungle : Diamond
    Mid : xpeke
    Top : Wickd
    Ad Carry : Genja
    Support : nRated

Na

Jungle : Saintvicious
    Top : Voyboy
    Mid : Scarra
    Ad Carry : Doublelift
    Support : xpecial

Lcs performanslarına göre ortaya çıkan en iyi kadrolar bunlar

En iyi çıkan diyip Cop yerine nasıl doublelift yazıyorsun?adamın koca sezonda toplam ölüm sayısı 4/5 arası geziyor.

Tam da o yüzden aksiyona girmiyor zaten avantaj bariz şekilde onda olduğu halde. 2 gün önce doublelift karşısında hiç bir varlık gösteremedi 0-4 bitirdi. GGUniversity karşısında 5-0 oynasa ne yazar koreliler onlara benzemez. Cop evet iyi carry ama doublelift'in yanında daha çok çömez kalıyor, tecrübe kazanması lazım.

aynen burda KD falan bakmam bir adc de,dliftin oyunu her zaman farklidir.Clgde isin nerdeyse tamami onun ellerinde tsm macinda acidim resmen tek basina didindi durdu.

All starda oynarken CLG gibi sadece split push ve doubleifti koruycak bir takım olmuycak. Buda unutulmamalı.4 kişi cc stack yapmazsa doublelift böyle herkesi yok edebilir mi?

ADC oynamasın adamlar o zaman ? Doublelift i koruyacak takım olmayacak demişsinde ? ADC mutlaka korunmalıdır zaten.ADC yi korumamak gibi birşey söz konusu olamaz.K/D ile oyunculuğu nasıl karşılaştırdın merak ettim doğrusu, ki doublelift'in nasıl oynadığı ortada.En iyi ADC Doublelift'tir bana göre.

KDA herşeydir nasıl bir oyuncu olduğunun özetidir. 15,6 gibi bir KDA efsaneliktir.Tüm planı adcyi korumak üzerine yapmak kadar aptalca bir plan yok. Öyle olsa CLG.NA yenilmez bir takım olurdu. O sıra karşı adcye kim focuslanıcak? Bunu bir düşün o yüzden önemli olan pozisyon almak diyoruz.CC'lerinde cdr'si var bunu unutma.Herkes Azubu takımlarına yenilirken Gambit onlara karşı nasıl durdu zannediyorsun? Genjayı korumak yerine karşı carrylere atlayarak aldı iki takımıda.

Genja olayı çözmüş zaten.Çoğu zaman defansif speller seçiyor.

• DIAMONDPROX !
  • Oyuncuların LCS performanslarını nasıl kıyaslamamız gerektiğini açıklayacak bir post atayım, -Bana kalırsa sadece bu yüzden bir oyuncuya oy atmak saçmalık ama bunun çok önemli olduğunu düşünen insanlar da var.-

Ben örnek olarak Wickd sevdiğim için EU Top lanerlarını kıyaslamayı düşünüyorum, katılan katılmayan olabilir. Sayıların nasıl yorumlanması gerektiği biraz kişisel bir şey olsa da mümkün oldukça mantık çerçevesinde şeyler söylemeyi planlıyorum.

Öncelikle ihtiyacımız olan link:http://euw.lolesports.com/stats -Üstter Player, Limitleme kısmından ise Top lane seçiyoruz.-

Örnek olarak en çok sevildiğini düşündüğüm 4 oyuncuyu kullanıcam ben, sOAZ, Wickd, Kev1n ve Darien.

İlk olarak tembel kesim için statları da buraya yazalım. (Toplam gold değerleri oyun süresine göre değişebildiği için onları direk göz ardı edip GPM yani dakika başına düşen gold'a bakıcam. Tabi gold sadece CS ile gelmediği için etkisi düşük olsa da CS'i de önemsemek gerekli.)

Wickd: 61/42/115 | 4.2KDA | 4325cs | 240CS/maç | 320GPM | 18 maç
    sOAZ: 65/40/154 | 5.5KDA | 4403cs | 244CS/maç | 340GPM | 18 maç
    Kev1n: 62/43/111 | 4.0KDA | 4674cs | 246CS/maç | 321GPM | 19 maç
    Darien: 51/59/123 | 3.0KDA | 3773cs | 222CS/maç | 323GPM | 17 maç

Öncelikle şunu aklımızda tutmamız gerekiyor, tek bir takım yollamıyorsak, takımın bu oyuncuların sayılarına olan etkisini de göz önüne almamız gerekiyor. Yine burda örnek olarak Darien verilebilir, tesadüftür ki, GPM olarak az bir farkla geçtiği 2 oyuncu Kev1n ve Wickd, ikiside yaklaşık oynadığı maçların 56%'sını kazanan takımlarda ve Gambit ise maçlarının 75%'den fazlasını kazanıyor. (Yaklaşık 20% fark var kazandıkları ve kaybettikleri maçlarda.)
    sOAZ bakarsak 20GPM fark açmış durumda ve takımının yaklaşık 85% kazanma oranı var. (Yani 30% fazla.)

Peki neden sen Wickd oy verdin?
    Kişisel olarak adamı daha çok sevmemi bir yana ayırıyorum.
    Darien'ın sayı olarak geride olmasını açıklayacak hiç bir bahanem olmadığı için onu hesaba katmıyorum, kazanan bir takımdayken, kaybeden takımlardaki oyunculardan kötü istatistiklere sahip olmak cidden saçma yani.

sOAZ: Çok iyi bir takımda, iyi bir jungler, çok iyi bir mid lane, EU'nun en iyilerinden de bir bot lane ile oynuyor. Doğal olarak çok da iyi durumda takımı. En iyi özelliği çok çeşitli championlar ile top lane oynayıp insanları şaşırtabilecek bir oyuncu olması diyebilirim.
    Kev1n: Ufak sOAZ denebilir. İnsan olarak sOAZ den daha iyi, geçinmesi daha rahat bir insan. Onun dışında sOAZ gibi champ pool ile öne çıkan bir oyuncu.
    Wickd: An itibari ile ortalama denebilecek ve yeni oyun stili oturtmaya çalışan bir takımda, s3 için kötü bir jungler, iyi bir mid lane ve ortalama bir bot lane ile oynuyor. 1v2 konusunda diğer EU top lanerlarından kesinlikle bir adım daha önde. Diğer oyuncuların hepsinden daha fazla büyük turnuva tecrübesi var. Heralde tek sıkıntısı da limitli sayıda championa sahip olması.

Ben açıkçası büyük champion pool sahibi olmanın pek bir avantaj olduğunu düşünmüyorum. Bu adamların tamamen işlerini bırakıp diğer allstarlar için cheesy strat yapcaklarını falan düşünmüyorum ben. Onun yerine bir çoğunun alışık olduğu 1v2 değişiklikleri daha büyük iht. -ki koreliler de baya seviyor 1v2 yapmayı.-
    Tabi tecrübe falan her zaman avantajdır.

TL;DR: Sayılara bakılırsa hak etmeyen tek kişi Darien. Wickd, Kev1n ve sOAZ arasında ise, ben sOAZ'i her anlamda Kev1n'den yukarı koyuyorum, çünkü aynı şekil oynuyorlar ama sOAZ daha iyi. Wickd ise tamamen daha başka bir oyuncu. Daha az champion'a sahip olmayı, daha fazla duruma uyum sağlamayı bilmek ile kapatıyor bence. -Bu durum dediğim şey, oyun için de değişen oyun stiline daha rahat alışmak.-

• Forumda sainti yerden yere vuranlar,şimdi sainti baş tacı yapmışlar.

Edit:Dün oy verdim,fakat bugün siteye girdiğimde yeniden oy verebiliyorum.Şaşırdım,acaba neden oylarımı kaydet miyor ki?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Itachi-san -- 3 Nisan 2013; 17:35:27 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: |Mafia|

Forumda sainti yerden yere vuranlar,şimdi sainti baş tacı yapmışlar.

Edit:Dün oy verdim,fakat bugün siteye girdiğimde yeniden oy verebiliyorum.Şaşırdım,acaba neden oylarımı kaydet miyor ki?

Günde 1 kez oy verebiliyorsun, konuda da yazdım. 15'inde biticek oylama. Dolayısı ile her gün verirsen desteklediğin oyunculara daha çok şans vermiş olursun.

• quote:

Orijinalden alıntı: PhTx3

quote:

Orijinalden alıntı: |Mafia|

Forumda sainti yerden yere vuranlar,şimdi sainti baş tacı yapmışlar.

Günde 1 kez oy verebiliyorsun, konuda da yazdım. 15'inde biticek oylama. Dolayısı ile her gün verirsen desteklediğin oyunculara daha çok şans vermiş olursun.

Teşekkürler,hızlı okuyayım derken kaçırmışım.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.