Şimdi Ara

LCD TV DEKİ OPTİCAL DIGITAL OUT'UN FAYDA VE ÖZELLİKLERİ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
710
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • BU LCD TV LERDEKİ OPTICAL DIGITAL OUT ÇIKIŞINI YİNE OPTİCAL DIGITAL ÇIKIŞI OLAN ANFİYA BAGLARSAK TV DE FİL İZLERKEN DOLBY DIGITAL SESMİ ALIRIZ YOKSA DOLBY SURROUND SESMİ ALIRIZ?PEKİ BU DOLBY SURROUN SESİ OPTİCAL ÇIKIŞDAN DEĞİLDE COMPOZİTTEN ALSAK AYNI DOLBY SURROUND SESMİ OLUR?AYRICA BU OPTİCAL DIGITAL OUT'U OLAN LCD LERDE AYNI ANFİLERDEKİ GİBİ DOLBY DIGITAL SES KOD ÇÖZÜCÜLERİ VARMI?LÜTFEN BU KONUYA ÖNEM VERELİM ÇOĞU KİŞİNİN ELİNDE HDMI ÇIKŞI OLMAYAN ANFİLER VAR VE MEMNUN .YANİ ELLERİNDEKİ ANFİYİ OPRICAL DIGITAL OUT KISMI OLAN TVLERLE DEGERLENDİRMEK DAHA DOĞRU DEĞİLMİ.ÇOK PARA VERİP HDMI ÇKIŞILI ANFİ ALMAK YERİNE...

• optik cikis var ise hdmi ye gerek yoktur

zaten dvi ve optik cikis hdmi ye cok ama cok yakin bir kalitede aktarim icin yeterlidir ,goz ayirt etmez farki .. kulak da ..

sorunu cok anlamadim , buyuk harflerle bole karma karisik yazmissin ama ana hatlariyla durum su

eger kaynak dijital ise , yani film ona goreyse , ve tv den hoparlore ulasmadan dijital cikistan bir decodere ses sinyallerini aktarirsan ,bu artik bir dijital baglantidir , ve tekrar ediyorum yayin ve decoder bu ozelliklere sahipse sorun yok , alirsin istedigini

ama ev sinemasini tv ye degil de , dvd calarinin cikisina baglamak daha dogru tabi

hayir tvlerde eger dvd calar bu isi yapmiyor ise sesleri farkli kanallara dagitamaz

bunu yapan dvd calardir ,ama dvd nin hdmi cikisi var ise , sesi once tv ye goruntuyle bu yolla aktarip , sonra tv nin optik cikisina ev sinemasi baglayabilirsin

ama neden direk dvd nin optik cikisina baglamiosun ? ben pek anlamadim sanirim durumu

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.