Şimdi Ara

Lastik ebat sorunsalı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar kış sezonu için lastik almam lazim araca fakat ebatlarimdan dolayi tanesi 500 liradan başlıyor .. orjinal ebat 215 45 r16 bunun yerine 195 50 r16 alsam acaba janta otururmu lastik yoksa kötü mü gözükür çünki bu ebat nerdeyse yarı fiyat ..

• 205 olsa neyse de hocam 195 viraj performansını etkiler. yazmamışsınız ama araç D segment falansa sürüş dinamikleri çok değişir sportif kullanıyorsanız.
  • 205 50 16 da olur 195 50 16 da. 195 daha iyi olur ama aracı leylek gibi gösterebilir. Kışlık lastiklerde taban alanını daraltmak fayda sağlar özellikle karlı zeminlerde. Ama kar vs yoksa da yol tutuşu azaltabilir. Bakıp denemek lazım bence.
  • İnce lastikli H100 kamyonet gibi durur karşıdan ve arkadan bakınca.

Çok önemli değil görüntüsü dersen...

Yol tutuşu da düşer herhalde ince tabanla. Karlı memlekette sıkıntı olmasın!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MaDMaxiBo -- 21 Temmuz 2020; 0:0:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: jademugla

205 olsa neyse de hocam 195 viraj performansını etkiler. yazmamışsınız ama araç D segment falansa sürüş dinamikleri çok değişir sportif kullanıyorsanız.
    Araç ibiza sportcoupe görüntü olarak çok iyi durmaz biliyorum ama kışın sık sık bursa ankara yapmam gerekecek eş durumumdan dolayı , 215 kış lastiği hem pahalı hemde ses yapacak çok yakacak .. 195 jantta boşluk yapıp kötü görüntüye yol açmaz ise takıcam , yol tutuş olarak zaten aracı pek zorlamıyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: CapriceClassic

205 50 16 da olur 195 50 16 da. 195 daha iyi olur ama aracı leylek gibi gösterebilir. Kışlık lastiklerde taban alanını daraltmak fayda sağlar özellikle karlı zeminlerde. Ama kar vs yoksa da yol tutuşu azaltabilir. Bakıp denemek lazım bence.
    Şuan altındaki jinyu lastikler kışın adeta bir facia ıslak gördümü yolda durmuyor, kışın 2 kere bozüyüke gittim yolda okuya okuya … İnce tabanda olsa kış lastiği yola daha iyi tutunacaktır çap aynı olacağı için leylek gibi durmaz bence ama sportifte olmayacağı bir gerçek..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.