Şimdi Ara

Laptopumun harddiskine masaustumle format attim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
511
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Laptopima format atmam gerekiyodu fakat bozukluklari var ne usb ne cd rom lari calismiyor. O yuzden format atamiyrum. Harddiskini cikardim kendi bilgisayarima taktim orda format attim yeni isletim sistemi kurdum.
    Fakat harddiski tekrar laptopa takinca tam windowsa girecekken ne oldugunu goremedigim saliselik bir mavi ekran geliyor ve bilgisayar yeniden basliyor. Bunun sebebi nedir arkadaslar? Driverlarla felan alakali bir durummudur acaba? Tekrar masaustume takip laptopimin driverlarini yuklesem felan duzelirmi acaba?
    Yardimci olabilirseniz cok sevinirim...

• Bu arada kurdugum isletim sistemiyle alakali bir durum degil. Vista kurdum 7 kurdum xp kurdum hepsinde birebir ayni sorun oluyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: vdKa

Laptopima format atmam gerekiyodu fakat bozukluklari var ne usb ne cd rom lari calismiyor. O yuzden format atamiyrum. Harddiskini cikardim kendi bilgisayarima taktim orda format attim yeni isletim sistemi kurdum.
    Fakat harddiski tekrar laptopa takinca tam windowsa girecekken ne oldugunu goremedigim saliselik bir mavi ekran geliyor ve bilgisayar yeniden basliyor. Bunun sebebi nedir arkadaslar? Driverlarla felan alakali bir durummudur acaba? Tekrar masaustume takip laptopimin driverlarini yuklesem felan duzelirmi acaba?
    Yardimci olabilirseniz cok sevinirim...

bu sorun normal zaten çünki işlemci, ram ekran kartı ve de en önemlisi kuzey ve güney köprülerinin driverleri uymadığı zaman windows başlatılıyor yazısına gelip tabiki de o şekillerde gelip reset atması normal bunu çözmenin en sağlam yolu laptopuna takıp bir yöntem ile format atman lazım ancak sana önerebileceğim bir uygulama daha var hdd yi masaüstü pc ne tak aygıt yöneticisinden bütün driverleri sil. sonra çalıştıra "C:\Windows\System32\sysprep\sysprep.exe" yazıp enterle sonra genelleştire tıkla ve diğerini de kapat yap tamam de bittikten sonra kapanacak pc yi açmadan hddyi drekt laptopa tak açılma ihtimali %25 gibi bir şey bende açılmıştı ancak seninkini bilemem şimdi ve programda yüklü olmasın kesinlikle crackta yapma.

• Tamamdir hocam denicem simdi detaylarida yazicam. Bu arada laptopa takmadan yapabilecegim baska bir yontem yokmu acbaa?
  • Laptop BİOS ekranına gir HDD nin hangi ayarda olduğuna bak
    Büyük bir ihtimal AHCI modundadır.
    Masa üstü PC nin BİOS ekranına gir HDD orda herhalde İDE modundadır
    Masa üstünü AHCI moduna al o şekilde format at kesin düzelecektir.

NOT : Yazdıklarımın terside olabilir Laptop İDE Masa üstü AHCI
    o zaman masa üstünü İDE yap formata başla...
  • Kardeş başka pcde kurduğun için uyumsuzluk yapıyor maalesef kendi laptobunda kurman lazım başka çare yok
  • ARkadaslar ilgilenen hrkese tesekkur ederim. Berkay hocamin dedigi sekilde yaptim su anda giriyor.
    Eger gene aksilikler olursa nejaterol hocamin dediginide denicem...
  • quote:

ARkadaslar ilgilenen hrkese tesekkur ederim. Berkay hocamin dedigi sekilde yaptim su anda giriyor.

Hadi geçmiş olsun
  • quote:

ARkadaslar ilgilenen hrkese tesekkur ederim. Berkay hocamin dedigi sekilde yaptim su anda giriyor.

laptop açıldıysa nejaterol ün dediğini yapma o zaman yine o ekrana gelip reset atar bir kere açıldıysa laptopa uygun driverleri kur yeniden başlat toparlar artık kendini
  • Benim merak ettigim birsey var simdi tekrardan denemek istemiyrum :D By sysprep in ozelligi sanirim direk her bilgisayarda calisabilmesi icin birseymis. Driver lari silmeden sysprep yapsaydimda olurmuydu acaba :D
  • quote:

Benim merak ettigim birsey var simdi tekrardan denemek istemiyrum :D By sysprep in ozelligi sanirim direk her bilgisayarda calisabilmesi icin birseymis. Driver lari silmeden sysprep yapsaydimda olurmuydu acaba :D

sysprep hazırlanırken önemli bir hata oluştu diyebilirdi.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.