Şimdi Ara

LAPTOPUMA SODA DÖKÜLDU ACİL YARDIM

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
831
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba dün gece saatlerinde Toshiba Satellite A500-19W laptopuma abim soda döktü, 10cc falan... Sonra abim kasayı yan yatırıp auyu masaya verdi, şarjdan çıkardık ama abim bilgisayarı açtı, Q, Ğ, Ü, S, D, Ö, Ç ve galiba J tuşları calışmıyordu. Bir saat falan tüm usb cihazlarını çıkarip kapağı kapalı, ters ve bataryası çıkık bir şekilde beklettik, sonra ters V şeklinde beklettik. 16 saat sonra laptopu açtık, harfler yine çalışmıyordu ama bir sitede tuşlara abanın çalışır yazıyordu, öyle yaptık, J tuşu dışındaki tuşlar çalıştı ama çalışanlar da sert basınca çalışıyor biraz ve basılı tutarken çift çift yazıyorm ne yapabiliriz?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Dostum j tuşu zaten fazla kullanılmaz boşver ha şimdi nap biliyomusun laptop klavye koruyucu şeffaf bant lar oluyo 10 tl en fazla bu sayede hem toz girmiyo hem de bişey dökülse klavye nin içine giremiyo senin tek yapacan bu...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: king_adam

Dostum j tuşu zaten fazla kullanılmaz boşver ha şimdi nap biliyomusun laptop klavye koruyucu şeffaf bant lar oluyo 10 tl en fazla bu sayede hem toz girmiyo hem de bişey dökülse klavye nin içine giremiyo senin tek yapacan bu...

Ben programlama da yapıyorum, gerekiyor bazen, ama neyse... Bazı tuşlar da zor basıyor, çift gibi basıyor kaç tl tutar bunun tamiri?

• quote:

Dostum j tuşu zaten fazla kullanılmaz boşver ha şimdi nap biliyomusun laptop klavye koruyucu şeffaf bant lar oluyo 10 tl en fazla bu sayede hem toz girmiyo hem de bişey dökülse klavye nin içine giremiyo senin tek yapacan bu...

Ben programlama da yapıyorum, gerekiyor bazen, ama neyse... Bazı tuşlar da zor basıyor, çift gibi basıyor kaç tl tutar bunun tamiri?

• Iyi bi teknik servisde temizlik bakım felan derken 50-60 tl ye patlar bi de sen dediğim gibi bi koruma bantları oluyo 10 lira büyük ihtimal bu fiyata patlar...

• quote:

Iyi bi teknik servisde temizlik bakım felan derken 50-60 tl ye patlar bi de sen dediğim gibi bi koruma bantları oluyo 10 lira büyük ihtimal bu fiyata patlar...

Teknik servise gönderirim herhalde, şu an yakında TeknoSA da yok ama... Kendisi düzelemz mi

• Dostum düzelicenı zannetmem ama biraz j tuşuna idman yaptır bas bas bas az sert felan 5-10 dk yap bu arada yine ucuz atlatmışsın belki pc açılmaz hale gelebilirdi.

• quote:

Dostum düzelicenı zannetmem ama biraz j tuşuna idman yaptır bas bas bas az sert felan 5-10 dk yap bu arada yine ucuz atlatmışsın belki pc açılmaz hale gelebilirdi.

Diğerlerine yaptım çalıştı, bunda olmadı ama çalışanlar da çift falan basıyor, başka parçalar bozulmuş mudur?

• Başka parçaların hasar görmüş olamaz olsa idi ekran da sorun sürekli kapanma açılmama gibi sorunlar olurdu bu arada laptopun klavyesi ciklet klavye mi onu sorucaktim

• quote:

Başka parçaların hasar görmüş olamaz olsa idi ekran da sorun sürekli kapanma açılmama gibi sorunlar olurdu bu arada laptopun klavyesi ciklet klavye mi onu sorucaktim

Ciklet klavye değil

• Bence temizlettiğinde düzelir.Soda nın nasıl bir etkisi olabilirki
  • quote:

Orijinalden alıntı: delarux

Bence temizlettiğinde düzelir.Soda nın nasıl bir etkisi olabilirki

Kendim temizlesem risk olur, değil mi? Takmak çıkarmak falan...

• quote:

Orijinalden alıntı: erdy232

quote:

Bence sen işini sağlama al servise falan temizlettir.Biraz paran gidecek ama artık olcak o kadar.
    Ama çözülmeyecek bir sorun değil.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: erdy232

quote:

Bence sen işini sağlama al servise falan temizlettir.Biraz paran gidecek ama artık olcak o kadar.
    Ama çözülmeyecek bir sorun değil.

Şu anda kuşadasındayım, sserviss falan yoktur, halleddderiz ama bazı harfler sert basıyor ve ççok bassıyor.

• Beyler sadece klavye mi değişir? Sert ve çift basıyor sonradan çalışan tuşlar

• Hala çok zor ve çift basıyor
  • Geçmiş olsun benim başıma da geldi sıvı dökülme olayı meyvesuyu döktüm bende :D usb portların hepsi yanmıştı , başka sorunlar felan ... Eskiydi zaten kaldırdım emekliye :)

Servis e gitmeden işine yarayacaksa benim fikrim önce bir tane tuşu çıkart temizle nasıl takıldığını felan kavradıktan sonra diğerlerinede aynı işlemi yapıp temizlemen.En azından %50 daha iyi sonuç almıştım ben.

Soda limonlu felandı sanırsam o yüzden yapıştı yoksa emin olmamakla birlikte sade soda yapışmaz diye biliyorum.
  • Cesur biriysen klavyeyi sök ve saf su ile yıka.
    Daha sonra saç kurutma makinesi ile kurut.
    Eğer korozyon falan yoksa sorununu çözer ama biraz risklidir.(halı yıkama makinesi tarzı ıslak şeyleri emecek bir elektrik süpürgen varsa yapışan tuşları ıslatıp ıslatıp suyu çek riski iyice azaltır.)
    Görsellik benim için önemli değil çalışsın yeter diyorsan Yağzız devre temizleyici spreyler var klavyeyi sök onlarla iyice temizle. Chazı bozma riski yok dnecek kadar az olsa da boya üzerinde iyi olmayan etkileri olabilir o yüüzden kıyısında köşesinde bir yyerde dene spreyi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erimemre -- 9 Ağustos 2012; 14:30:18 >
  • Yapıcak bir şey yok ömür boyu öyle kalıcak o şansına küs
  • Arkadasslar merhaba ayni olay basima geldi bendede soda dokuldu . 5-6 tus calismiyor neyseki sistem calisiyor . Devre temizleyici sprey alip klavyeyi temizlesem calisirmi acaba ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.