Şimdi Ara

LAPTOPUM KIRILDI!! ACİLL!! NE YAPABİLİRİM??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar severek kullandigim laptopum bir kavga esnasinda arada kaldi ve kirildi..

fotogralari yülkedim..
    ne yapabilirim.
    ankaradayim?
    12.1 ekrani oldugundan tamircilere goturdum fakat o ekranin bulunmasi zor dedi..

bir önerisi olan var mi?

bu arada laptop normal olarak calismakta..
    sesi dahil..
    baska monitore takarak icindekinleri aldim.
    sorun sadece monitörde...

**** yok cöpe at, vitrine koy gibi espriler yapmassaniz sevinirim. zaten kafayi yeme asamasindayim :)

laptopun özellikleri:
    İşlemci, Chipset ve Bellek:
    Intel Core2 Duo T5600 1.83GHz İşlemci, 2MB Ön Bellek, 667MHz FSB
    1024MB DDR2 533MHz Bellek
    Intel® 945PM Chipset

Görüntü ve Ses:
    12.1" TFT LCD Ekran
    256MB Nvidia® Geforce Go 7400 Turbo Cache Ekran Kartı (Sistem belleğini paylaşarak maks. 256MB'a kadar çıkabilir)
    MS-Sound uyumlu Ses kartı
    Stereo hoparlör

Depolama:
    120GB 5400rpm SATA Sabit Disk
    DVD+-RW Dual Layer Optik Sürücü
    5-1 Kart Okuyucu

İletişim:
    56K Modem
    Intel® PRO/Wireless 3945 802.11a/b/g
    10/100/1000Mbps Gigabit Ethernet
    Bluetooth

Bağlantılar:
    1 x S-Video çıkış
    1 x IEEE1394 port
    4 x USB 2.0 port

Batarya:
    9 Hücreli Li-Ion

İşletim Sistemi:
    Windows XP Home TR

Fiziksel Özellikler:
    Ağırlık : 1.88kg

• aynı modelden bir monitör daha bularak değşdirtebilirsin,sorun sadece monitördeysen,hocam ama demeden geçemicem,bence kawgadan çok savaş çıkmış:)
    hocam sornuna gelince dediğm gibi ya bir aynı modelden bularak değişdir,veya masaüstü olarak kullan(VGA çıkışından)
  • bunun farkindayim.. ama nerden bulucam?
    sorun bu zaten.
    varmi ankarada veya herhangi bir yerde 12.1 bulabilecek biri..
  • işin biraz zor ama bilgisayara bakılırsa kavgada arada kalmamış oda kavgaya karışmış gibi sanki kapalı değilmişte açık olarak kalkan görevi görmüş veya rakibin kafasına ekranın iç yüzüyle vurulmuş gibi kapalı olsaydı bu derece hasar almazdı
  • ekraın dış kasası ve içi mahvolmuş o ekrandan daha hayır gelmez ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cagin08 -- 31 Mart 2009; 21:31:59 >
  • 130 ile 160 dolar arası geçmiş olsun
  • O sağ üstteki tuşları kaybetme bulmak zor olacaktır monitorden zor hatta :) kasa o kadar zarar görmüşede benzemiyor ama yani fotoğrafdan ne kadar anlaşılacak bakmak lazım ....
  • tuslar mevcut. kasa tam olarak kirik. distan cekerim bir tane koyarim.
    ancak uygun oldum. mesaj atacagim sana simdi.
  • bence yeni bir ekran alarak ise basliyabilirsin

ama makina eski gibi sanki hard diskini falan para eden kismini cikar yeni bir tane almakla ise basla bence
  • Artık o bir desktop olmuş.
    Hiç ugraşma git yeni bir tane al.
    Sonuçta hesapladığında aynı paraya gelecek.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mihl

işin biraz zor ama bilgisayara bakılırsa kavgada arada kalmamış oda kavgaya karışmış gibi sanki kapalı değilmişte açık olarak kalkan görevi görmüş veya rakibin kafasına ekranın iç yüzüyle vurulmuş gibi kapalı olsaydı bu derece hasar almazdı

gece gece yarıldım gülmekten be arkadaş. süper espriydi.

arkadaşım geçmiş olsun. gitti gidecek benzeri bir adı olan online ikinci el sitesi var. (açık ad vermem sorun oluşturur mu bilemediğimden açık yazmadım.) orada ekran panel satışları düşüyor. bir bak istersen. ikinci el olması sebebiyle ucuza da düşürebilirsin. ama garantisi olur mu ölü pikseli olur mu bilemem artık. riski sana ait.

Ankara'da olman sebebiyle satıcıyı bulup birebir görme imkanın da olabilr. ama tek panel bulursan kasa ne durumdadır bilmediğimden çözüm olur olmaz. bilermiyorum.

bi gir bak istersen.

• quote:

Orjinalden alıntı: BODYGUARDS

aynı modelden bir monitör daha bularak değşdirtebilirsin,sorun sadece monitördeysen,hocam ama demeden geçemicem,bence kawgadan çok savaş çıkmış:)
    hocam sornuna gelince dediğm gibi ya bir aynı modelden bularak değişdir,veya masaüstü olarak kullan(VGA çıkışından)

arkasımız cok dogru soylemış
  • valla sana tavsiyem bunla hiç uğraşma, yeni bir laptop al 2. el de alabilirsin, sonra kalan parçaları tek tek veya toptan sat kırılan laptopın, herşey tamir edilebilse de bir vida bile çıkarılıp tekrar takılsa düzgün görüntüsünü kaybedebiliyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.