Şimdi Ara

Laptoptan Tv'ye görüntü aktarımı(hdmi kablo ile) (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
134
Cevap
7
Favori
449.344
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba, ekran kartını sürücülerini güncelleyin sorun çözülüyor, phillips 42pfl4606 ve asus n61vg uyumsuzluğu bu şekilde çözüldü.
  • merhaba ekran kartı sürücülerini güncelleyip hala benim gibi sorun yaşayanlar için önerim qwaves isminde bi cihaz olacak;

ŞURADA ve biraz daha ucuza ŞURADA satılıyor

televizyona USB üzerinden HDMI görüntüyü kablosuz aktarıyor ben ekran kartı sorununu böyle aştım.. LG lm660s ile birlikte kullanıyorum şiddetle öneririm

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isok -- 1 Kasım 2012; 21:27:35 >

• Arkadaşlar hortlattık konuyu ama;

47" LG led televizyonumla laptopum arasına Philips'in 550 serisi bir hdMI kablo bağladım. Kablo Philips'in şu an piyasadaki en iyi kablolarından birisi ama TV'nin 3 HDMI girişinde de aynı şeyi yaşadığım bir problem var.

Bilgisayarla TV'yi bağlıyorum. desktopı TV'de görebiliyorum ama sürekli görüntü (ve ses) kesiliyor. Ekran kararıyor ve geri geliyor. Bazen kararıp açıyor. Bazen 10-12 sn boyunca kararıyor, sonra 1 snliğine desktop ım geri geliyor ve tekrar kararıyor. Bazen de bağlantı kendi kendine sonlanıyor ve TV'de "sinyal yok" diyor.

8-10 kere takıp çıkarınca arada bir hiç bir problem olmadan tutturuyorum. O zaman 2-3 saat sıkıntı olmadan kullanıyorum ama bilgisayara veya TV'ye bir reset atsam yine aynı problemler

sorun neyden kaynaklanıyor acaba?
  • Arkadaşlar merhaba. Hp DV6 1235 ten Lcd ye hdmi ile bağlantı yapınca malesef görüntü geliyr ses gelmiyor. işletim sisteim win 7 64 bit... Grafik sürücü ekranı ve hdmi yi tanıyor ancak ses kartı hdmi kablo takılı değil diye belirtiyor, dolayısıyla "kayıttan yürütme aygıtları" üzerinden AMD HDMİ yi aktifleştirip ses alamıyorum. Önerilerinizi bekliyorum
  • merhaba arkadaşım kusura bakma rahatsız ediyorum ama bir sorum olacaktı. şimdi laptopu hdmi kablosu ile lcd tv ye bağladığımda ses tv den gelmiyordu bende bu konuda nette araştırma yaparken seni resimli olarak bu forumda yazdığın mesajı gördüm ve söylediklerini uyguladım vesesi tv den almayı başardım ama denetim masası-kayıttan yürüt te bulunan hdmı seçeneğini aktifleştirmek için hoparlör seçeneğini devre dışı bırakmam gerekiyordu başka türlü olmuyordu ve hoparlör seçeneği oradan kayboldu daha sonra hdmı kablosunu pc den çıkardığımda hoparlör seçeneği geri gelmedi ve artık bilgisayardan ses gelmiyor.. umarım ne demek istediğimi anlamışsındır. .lütfen bu sorunu çözmem konusunda yardım edersen sevinirim.şimdiden çok teşekkürler
  • quote:

Orijinalden alıntı: topaz42

quote:

Orijinalden alıntı: carpediem82

arkadaşlar bende hdmı kabloyla göruntüyü lcdye aktarmayı başardım ama benim sorunumda sesii aktaramadım ses hala laptoptan geliyo bilen arkadaslar yardımcı olursa sevinirim teşekkürler

Denetim masasından Sese tıklıyorsun. Açılan pencerede kayıttan yürüt sekmesine tıklıyorsun. Yine açılan yerde Üstte HDMI aygıtı altta hoparlör seçenekleri var. HDMI aygıtını aktifleştirip hoparlör seçeneğini pasif yapınca ses TV den gelmeye başlıyor.

Aşağıdaki resimde daha iyi görebilirsin. LCD ye bağlandığı zaman Hoparlör seçeneğinin üstünde veya altında HDMI aygıtı diye bir seçenek daha çıkıyor. Benimkisi mesajı yazdığım anda LCD ye bağlı olmadığı için o seçenek görünmüyor.

Not: Aşağıda varsayılan diye bir düğme daha var. ona basınca da HDMI seçilmiş oluyor.

Laptoptan Tv'ye görüntü aktarımı(hdmi kablo ile)

merhaba arkadaşım kusura bakma rahatsız ediyorum ama bir sorum olacaktı. şimdi laptopu hdmi kablosu ile lcd tv ye bağladığımda ses tv den gelmiyordu bende bu konuda nette araştırma yaparken seni resimli olarak bu forumda yazdığın mesajı gördüm ve söylediklerini uyguladım vesesi tv den almayı başardım ama denetim masası-kayıttan yürüt te bulunan hdmı seçeneğini aktifleştirmek için hoparlör seçeneğini devre dışı bırakmam gerekiyordu başka türlü olmuyordu ve hoparlör seçeneği oradan kayboldu daha sonra hdmı kablosunu pc den çıkardığımda hoparlör seçeneği geri gelmedi ve artık bilgisayardan ses gelmiyor.. umarım ne demek istediğimi anlamışsındır. .lütfen bu sorunu çözmem konusunda yardım edersen sevinirim.şimdiden çok teşekkürler

• sorunu hallettim :))
  • Konu hakkında bilgisi olan varsa diye soruyorum aslında konum HDMI ama sıkıntım ses değil bilgisayarımdaki interneti ethernetli HDMI kablo ile televizyona aktaramamamdan kaynaklı yardımcı olan olursa çok sevinirim.
  • 3gs ıcın eskıden aldıgım tvout kablosunu kullanabılırmıyım... cin işi olanlardan
  • arkadaşlar bende ne yaptıysam olmadı laptopu bağlıyorum hdmı ile laptopda görünüyor lcd tv markasına kadar.ekran projeksiyona bağlan diyorum(ekraNI çoğal veya diğer seçenekler hiçbiri olmuyor)bağlanılıyor diyor lcd de ancak sonra sinyal yok diyor.
    lcd tvnin markası lg 120 ekran laptıp hp compaq presarrio cq... lı bişeyelr.ekrankartı markası Nvidia geforce 8200M 1457 mb paylaşımlı paylaşımsız 256 dı galiba.vga ile bağladığımda sorun olmuyor sadece hdmı ile bağlayınca olmuyor.kabloda sorunyok xbox umu bağlıyorums orunsuz çalışıyor.(kablo xbox 360 ın kutusundan ıkan kablo sorun olamz heralde)
  • Merhaba. Arkadaşlar,

Samsung 40ES6140 smart tv'yi yeni aldım. Çok güzel dediler hay hay. Ancak kısa sürede burnumdan geldi diyebilirim. Problemim Dell marka XPS L502X model laptop'ı (ekran kartı: geforce gt540) televizyona hdmi kablo ile bağladığımda net biçimde görüntü aktaramamam. Kabloyu bağladıktan sonra kumandada source tuşuna bastığımda renkle karışmış vaziyette aktarıyordu. Ardından source tuşu yerine hdmi tuşuna bastığımda görüntü net aktarıldı ama bu sefer de laptop'tan görüntü kayboldu, sadece televizyondan görüntü alabildim. Ayrıca televizyona aktarılan görüntü de tam ölçü değildi ve ses laptop'tan geliyordu. Lütfen bana yardımcı olun. Sayfayı sürekli takip edeceğim.İlginize şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tugberk86

Merhaba. Arkadaşlar,

Samsung 40ES6140 smart tv'yi yeni aldım. Çok güzel dediler hay hay. Ancak kısa sürede burnumdan geldi diyebilirim. Problemim Dell marka XPS L502X model laptop'ı (ekran kartı: geforce gt540) televizyona hdmi kablo ile bağladığımda net biçimde görüntü aktaramamam. Kabloyu bağladıktan sonra kumandada source tuşuna bastığımda renkle karışmış vaziyette aktarıyordu. Ardından source tuşu yerine hdmi tuşuna bastığımda görüntü net aktarıldı ama bu sefer de laptop'tan görüntü kayboldu, sadece televizyondan görüntü alabildim. Ayrıca televizyona aktarılan görüntü de tam ölçü değildi ve ses laptop'tan geliyordu. Lütfen bana yardımcı olun. Sayfayı sürekli takip edeceğim.İlginize şimdiden teşekkürler.

kullandığınız HDMI kablonun versiyonun kaç acaba? kablonuzda bir sorun olmasın?

• ya arkadaşlar laptop ile tv yi hdmi ile bağladım hiç bir ayar yapmadan görüntü geldi bir süre sonra kapattım tekrar açtım bu defa tv de görüntü gidip gidip geliyo sizce sorun nerde ne yapabilirim...
  • merhaba arkadaşlar. asus x61s model laptopumu (nvidia gforge 220m ekran kartı var ve internetten araştırdığım kadarıyla hdmı kablo ile ses aktarımına uygun) philips 42 pfl 5604 h/12 model lcd tv ye hdmı kablo ile bağlıyorum. görüntü çok güzel ama ses tv den gelmiyor. Bu forumda yazılanların hepsini yaptım ancak sorun düzelmedi. arkadaşın laptopunu bağladık sorun çıkmadı. yani kabloda ve tv de problem yok. deneyimli arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
  • Burda tv teknik servisi ayarlamak için çağırsak garantiye dahil olmaz mı.
    Burda söylenen bütün herşeyi yapıyorum. Ekran karttı nvidia sürücüler en son.Win7 64 bi kullanıyorum.Panasonic Sierra tvnin büün hdmi çıkışlarını denedim.Hdmi kablo sağlam. Ama hdmi bağlantı olmadı. vde hdmi çıkışın seçtim. Kabloyu takar akmaz tvyi görüyor. Ama hala görüntüyü tv'ye aktaramadım.
  • Konuyu bende hortlattım arkadaşlar fikri olan paylaşır mı.Hdmi kablosunu bilgisayara ve tv ye takıyorum görüntüyü aktarıyor fakat görüntü boyutun da sorun var ya çok büyük oluyor ya çok küçük çözünürlük ayarlarını tek tek denedim fakat sonuç alamadım
  • quote:

Orijinalden alıntı: KlipteX

Konuyu bende hortlattım arkadaşlar fikri olan paylaşır mı.Hdmi kablosunu bilgisayara ve tv ye takıyorum görüntüyü aktarıyor fakat görüntü boyutun da sorun var ya çok büyük oluyor ya çok küçük çözünürlük ayarlarını tek tek denedim fakat sonuç alamadım

up up up
  • Bir UP da benden olsun :)))

Bende şöylebir sorun var benim laptop EXPER 2009 da almıştım bir arzası var sorunu bir türlü çözemedik kendi paneline görüntü vermiyor. fakat DVI dan görüntüyü alıyorum. onda sorun yok.

Fakat ben bunu evdeki TV ye bağlayıp kullanmak istiyorum HDMI ile bir Türlü görüntüyü gönderemedim :((( Fn+F5 ile normalde DVI görüntü gönderiyor ama HTMI a göndertemedim bir çözümü var mı acaba
  • Merhaba,
    2 Sorum olacak.

Kullandığım tv lg47660s
    Laptop hppavilion dv6 (1 gb ati ekran kartı - i7 işlemci)
    Bağlantı Türü :hdmi

Soru 1 - Smart share ile bağlanarak video açtığımda görüntü harika ve akıcı, hdmi ile ikinci monitör olarak kullanıp video açtığımda ise aynı akıcılığı göremiyorum. Bu farkın hertz ten kaynaklandığını düşünüyorum. Smart share ile videoyu açtığımda görüntü tv de oluştuğu için büyük ihtimal 400 Hz. izlerken, bilgisayarda aktardığımda 60 Hz. ile izliyorum. Bilgisayarımdan 60 Hz ten daha yüksek hızlarda aktarım alabilir miyim? Bilgisayar TV yi genel pnp monitör olarak tanımlıyor ve maks 60 Hz gönderiyor, acaba lg nin kendine ait bir sürücüsü var da bunu yüklediğimizde Hz yükseltebiliyor muyuz?

Soru 2 - Smart share ile video izlediğimde ses haliyle tvden çıkıyor. Hdmi kablosu takılıyken sesi bilgisayarıma bağlı ses sisteminden alabilir miyim? Laptopta creative usb 5.1 ses kartı var. Tvden ses ayarlarından pc hoparlörü yerine hdmi bağlantıyı seçiyorum küçük bir ihtimal olur dedim ancak ses yok ^^ Bir yolu var mı acaba.

• Arkadaşlar Merhaba,
    Belki yeri değil dir ama çok çaresiz kaldım, fikrinize ihtiyacım var.
    Duvar içinden çekilmiş HDMI kablonun bir ucu üzerine basıldığı için bozuldu. Youtube da sağlam bir hdmi ı kesip, diğer bozuk olan tarafdaki 20 ucu tlf boncuklarıyla birleştirdiklerini gördüm. Renkleri birbirine uygun eşleştiriyor.
    Projeksiyon cihazında kullanacağım. Birileride eğer uçlar kısa devre yaparsa cihazı yakarsın dedi tırstım. Bu nasıl tamir edilir. Kabloyu duvar içinden yeniden çekme şansım yok. Fikri olan varsa yardımlarınızı bekliyorum.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.