Şimdi Ara

Laptopa İnternet Bağlantısı YARDIM !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Selam Arkadaşlar...Evimde Belkin marka 4 portlu wireless modem var...Laptop ile kablosuz bağlantı kullanıyorum...
    Fakat modem ile aradaki mesafe 1 metre bile olmadığı için boşuna radyasyon yemek istemiyorum, wireless'i kapattım ve dün Darty'den Belkin marka Ethernet kablosu aldım...Laptopa taktım ama bağlantı yoktu...Ayrıca modemde sinyal de yoktu, modemin 2. portuna taktım ama 2. port ışığı yanmadı. 1. porta ethernet kablosu ile masaüstü bilgisayar bağlı. Bilgisayarı açmasam, sadece fişini taksam bile 1. port ışığı hemen yanıyor....
    Bu konu hakkında hiçbir bilgim yok...Acaba laptopa ayar falan mı yapmam gerekiyor, IP adresi falan mı yazmam lazım veya modem cd'sini mi kurmak gerek. Masaüstü bilgisayarıma kurmadım cd falan....
    Bilgili arkadaşlar Acele yardım lütfen !!!!

• yok mu yardımcı olacak bi kimse ya?
  • aslında kablosuz bağlanmak genelde sorun çıkarır ama sizde tam tersi :) şimdi modeme internet geliyorsa kabloyla laptopa bağlanmak anlık iştir zaten hemen bağlanırsınız. bir sorun olmaması lazım. size tavsiyem önce modemin portları çalışıyormu ona bakın ikincisi laptoptan bilgisayarım sağ tık özellikler aygıt yöneticisini açın oradaki eternet kartına bakın. 3.sü kabloyu taktığınız anda pcde ne çıkıyor ona bi bakın
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.