Şimdi Ara

LAPTOP'tan LCD'ye 5.1 ses aktarımı sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
1.117
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Yeni aldıgım bir ASUS k52j i3 işlemcili bir laptopum var. üzerinde ATI ekran kartı ve ekran kartında da bir adet HDMI çıkışı var. HDMI çıkışnı Philips 8404 LCD TV ye bagladım. LCD'den de coax kablo ile Philips HTS3270 e baglantı yaptım. Laptoptan 5.1 kodlu bir film izlerken sesi HDMI kablo ile önce LCD ye, ordan da coax. kablo ile HTS ye aktarabiliyorum. Fakat duyduğum ses sadece sterio oluyor. Tabi HTS nin sanal surround özelligi var ama tatmin etmiyor.

Sorum şudur..

HDMI ve Coax. kablo 5.1 ses taşıyabildigine göre ben neden 5.1 ses duyamıyorum?

Bunun sebebi eger laptopun sadece 2.1 sinyal gönderebiliyor olması ise, bu durumu çözmek için ne yapabilirim?

Örnegin external bir 5.1 ses kartı alsam ve ordaki optical out ile HTS'deki optical in arasında bir baglantı kursam problem kökten çözülür mü?

Yardımlarınızı bekliyorum..

• quote:

Orijinalden alıntı: delesyon

Arkadaşlar Selamlar. .

Yeni aldıgım bir ASUS k52j i3 işlemcili bir laptopum var. üzerinde ATI ekran kartı ve ekran kartında da bir adet HDMI çıkışı var. HDMI çıkışnı Philips 8404 LCD TV ye bagladım. LCD'den de coax kablo ile Philips HTS3270 e baglantı yaptım. Laptoptan 5.1 kodlu bir film izlerken sesi HDMI kablo ile önce LCD ye, ordan da coax. kablo ile HTS ye aktarabiliyorum. Fakat duyduğum ses sadece sterio oluyor. Tabi HTS nin sanal surround özelligi var ama tatmin etmiyor.

Sorum şudur..

HDMI ve Coax. kablo 5.1 ses taşıyabildigine göre ben neden 5.1 ses duyamıyorum?

Bunun sebebi eger laptopun sadece 2.1 sinyal gönderebiliyor olması ise, bu durumu çözmek için ne yapabilirim?

Örnegin external bir 5.1 ses kartı alsam ve ordaki optical out ile HTS'deki optical in arasında bir baglantı kursam problem kökten çözülür mü?

Yardımlarınızı bekliyorum..

HDMI ve Coax 5.1 sinyal taşır, evet ama aracı kullanmazsan. Yani Tv. Sen sonuçta tv den alıyorsun çıkışı.

Laptop ta optik çıkış var ise, işi uzatmadan ses sistemine bağla, sorun kalmayacak. (Eğer optik varsa tabi) Ekran kartı çıkışını da büyük ihtimalle kendi seçer. eğer optik çıkış yok ise, son yazdığına geliyor konu. 5.1 ses kartı alman.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.