Şimdi Ara

Laptop Ses Sorunu (Acil Tavsiye)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Tam 7 gün önce Monster Abra A7 V11.3.4 model laptop aldım. 4. gün akşam müzik dinlerken müzik sesi kesildi

Keailmeden 4 saat önce fln hoparlörden cızırtı sesi gelmişti toplamda 5 sn kadar..

Dahili hoparlörden ses gelmiyor ama kulaklık takınca ses geliyor.

3 gündür bu sorunu çözmek için toplamda belki 10 saat uğraştım.
    Aygıt yöneticisinden driverları güncellemeden tut, Manuel güncellemeden tut, Realtek ve Thx i uninstal yapip tekrar yüklemeden tut. Bunun gibi belki 10.degisik yontem denedim olmadı.

Monster Müşteri temsilcisini aradım.Herseyi yaptık olmadı. Uzaktan bağlanma ekibi bilgisayarıma baglanacaktı ama Aygıt yöneticisinden sürücüleri kaldır yontemim yaptigimi söylemiştim bundan dolayı Realtek yeniden yuklense de tam verimli olamadığını söylediler uzaktan baglanmadilar.Öneri olarak format dediler.Sorun çözülmezse laptop u gönderin kontrol edelim dediler.

Monster a özellikle sordum böyle bir durumun donanımsal olma olasılığı var mı diye..Cevap vermediler.Bir daha sordum "Formattan sonra belli olur" dediler.

Belki de sorunun hoparlörden kaynaklandığını bana direkt soyleyemediler...Net cevap alamadım.

Format atmadım.Bana mantıksız geliyor.
    Ama formatı deneyeceğim belki.Ama sizlerin görüşü onemli

Sizlere soracağım en önemli soru

1)Bu durumda kulaklıktan ses gelip hoparlörden gelmemesi sürücülerle ilgili bir sorun olabilir mi? Mantığım sorunun dahili hoparlörde olduğu yönünde..

Laptop harici hoparlorun sesi cok az olması beni laptoptan sogutmustu.Kullandığım a7 telefondan bile
    daha çok ses geliyor.Format atacağım belki ama muhtemelen sorun düzelmeyecek. Sizce?

2)Siz daha 4. günde bu yaşadığım sorun için Monster dan soğudum açıkçası.Bu durumda siz garantiye gönderir miydiniz.Yoksa direkt iade mi ederdiniz.
    Hoparlörden sorun yaşamak nedir bu devirde? Üstelik güncelleme ve Windows yükselmesi olmamasına ragmen

Tecrübeli arkadaşlardan yardım bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sharp` -- 20 Ağustos 2021; 0:23:56 >

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.