Şimdi Ara

Laptop şarjı azalınca mala dönüyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
1.397
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar forumda, internette aradım ama bir bilgi bulamadım buraya konu açıp fikirlerinizi önerilerinizi almak istedim.

sorunuma gelince yeni laptop aldım asus, şarjı %10un- %7nin altına düşünce laptop bildiğiniz mala dönüyor, sesi bozuluyor cızırtılı gelmeye başlıyor bir şey anlaşılmıyor, bir şeye tıklıyorum yarım saatte açılıyor falan yani bi seviyeden sonra çok belirginleşiyor hantallaştığı, şarja takılı değilken de tam randuman alamadığımı hissediyorum belirgin bir fark olmasa da.

sizce sebebi nedir, yapabileceğim bir şey var mıdır?

• .kingstone. kullanıcısına yanıt
    valla bende de asus var şarjda değilken hissedilir şekilde performans düşüklüğü yaşıyorum.Fakat dediğin kadar da olmuyor bende.Güç seçeneklerinden performansı etkinleştirip bakmayı denedin mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: HasansCreed

valla bende de asus var şarjda değilken hissedilir şekilde performans düşüklüğü yaşıyorum.Fakat dediğin kadar da olmuyor bende.Güç seçeneklerinden performansı etkinleştirip bakmayı denedin mi?

aynen, nedense bi seviyeden sonra aniden sapıtıyor iyice, şarjda da olsa şarjdan da çıkarsam ben değiştirmediğim sürece sabit ve dengelide hocam, ama gün içinde bir de yüksek performansı deneyip yazarım buraya sonucu, teşekkürler.
    Dengelide yüzde ona kadar falan ortalamada takılıyor fakat o seviyeden düşünce farkettiysen baya bir yavaşlıyor.Bende sürekli performansta yoksa zor kullanıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: HasansCreed

Dengelide yüzde ona kadar falan ortalamada takılıyor fakat o seviyeden düşünce farkettiysen baya bir yavaşlıyor.Bende sürekli performansta yoksa zor kullanıyorum.

aynı o şekil, acayip yavaşlıyor, benimki yavaşlamanın yanında ekstra bir de ses bi acayip oluyor, ben de öyle kullanayım o halde :D
    Ya ben seslere o kadar dikkat etmedim de performansın yerde olduğunu farkedince dengeliden çıkarıp performans moduna aldım valla.
  • sende şarjını azaltma
  • Guc senecekleri ile ilgili bir sey bu. Hardware kaynakli oldugunu sanmiyorum. Windows'un power seceneklerinden High performance'a alirsan duzelir ama sarjin daha hizli biter.

Windows'un daha uzun sure kulanim deneyimi sunmasi icin optimize ettigi bir ozellik bu.

Ayrica biraz konudan alakasiz ama artik yeni laptop'larin hemen hemen hepsini sarja takili sekilde kullanabilirsiniz.
    Battery omurunu falan azalmaz. Zaten dikkat ederseniz pil %100 iken "Not Charging" yazar. Yani sizin battery'i cikartip yapacaginiz seyi o otomatik yapiyor.

Umarim problemin duzelir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.