Şimdi Ara

Laptop power led yanıp sönüyor fakat laptop çalışmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
78
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar benim elimde çocuğun kullandığı" ACER ASPİRE 5740G İ5 430M "emektar bir laptop var ve yıllardır sorunsuzca ve haftada 1-2 saat belki kullanılıyordu. Geçen gün laptopda ufaklık oyun açmış ve laptop kapanmış. Laptop ertesi gün açıldı fakat yine aynı şekilde kapandı. power tuşuna basınca uzun süre bekledikten sonra açıldı fakat yine kapndı ve sonunda artık hiç açılmıyor. Sadece power led yanıp sönüyor. Bataryalı veya bataryasız durum hep aynı. Şarj aletini ölçtüm 19.56v veriyor ve kabloda kopuk vs yok. Laptopu açtım ve anakrt üzerinden 19.56v okudum fakat işlemci soketi etrafındaki bobinlerden tam led yanarken çok hafif bir bobin sinyal sesi geliyor.Sanki tetiklemiyor gibi.Bu bölgedeki bazı devre elemanlarını voltaj altında ölçerken dikkat ettim tam power led yanıp sönerken 2v gibi bir voltaj bazı elemanlara geliyor ve tekrar sıfırlıyor. Laptop tamir konusunda bilgisi olan arkadaşlar veya bu power ledin 5 saniyede bir yanıp sönmesi ne anlama geliyor bilen varsa yardım ederse sevinirim. Nette bilgi bulamadım genelde bataryayı sök tak vs gibi statik elektrik nötrleme hakkında bilgiler var ama benim durum biraz daha teknik galiba. Yardım eden olursa sevinirim.

• Çip arızası gibi gözüküyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.